Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Minek kell ezt a teljes...

Minek kell ezt a teljes mértékben igazságtalan és értelmetlen életet élnünk? (Bővebben lent, hogy miért igazságtalan szerintem. )

Figyelt kérdés

Üdv! Arról beszélek, hogy ugye vannak az emberek, és mind besoroljuk egymást valahova. Vannak jó és rossz emberek. Egy őrült gyilkos rossz ember. Gonosz. De mégis hogy jön ahhoz bárki, hogy törvénykezzen felette? Nem az ő bűne, hanem az életé. Hiszen az élet sodorta olyan körülmények közé, amikben azzá vált, ami. Az élet adta neki azokat a tulajdonságokat, amik arra késztették, hogy öljön, stb. Persze mondhatnánk, hogy a szülei, felnevelői hibája, de azokat az embereket is nevelte valaki, és azok sem tehetnek arról, milyenek, hiszen nem ők választottak maguknak egyént, életet. Tehát az emberek mind a körülmények áldozatai, minden véletlen, igazából senki nem okolható vagy épp dicsérhető azért, amilyen. Ily módon nem értem, mi értelme van élni... Mi értelme elítélni egy gyilkost. Nem hiszek abban, hogy mindenki a maga sorsának a kovácsa, a saját döntései fontosak, hiszen úgyis úgy fog dönteni, amilyen ő maga belül, a saját egyéniségét nem tudja csak úgy kiirtani, hogy "jól" cselekedjen. Nem tudom, mennyire érthető, amit most írtam, lehet, hogy csak zagyvaság, és lehet, hogy feleslegesen töprengek ilyeneken, hisz úgy se tehetek ellene semmit. Én is gondolkodtam már gyilkosságon, onnan jött ez a példa, én pl. a falumbeli cigányokat akarom/akartam megölni, vagyis egy részüket, mert túl sokan vannak, de ennek se lenne értelme, hisz nem tehetnek arról, hogy olyanok, amilyenek. Szóval... Mi értelme van ennek? Ti hogy gondoljátok ezt?

16L


2011. aug. 13. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ez így lenne ahogy írtad,akkor minden ember gyilkolhatna. Amíg nem a te családtagodat ölik meg,könnyen beszélsz.De gondolj bele ha a te szeretteidet ölnék meg,akkor is így vélekednél?
2011. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván gyűlölném az illetőt, nem is erről van szó, de attól még nem lenne jogos ez az érzés.
2011. aug. 13. 09:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg minden döntésünk abból ered, hogy van-e önuralmunk/önfegyelmünk. Ugyanis nem ölheted meg azt akit nem szeretsz, mert egy civilizált, ép eszű ember ilyet nem tesz. A gyilkosok (akik éppenséggel élvezik is amit tesznek és büszkék rá) eleve nem normálisok mentálisan. Tök mind1 ki tehet erről pl. nagyon rosszul bántak vele kis korában stb.


Ha nem elég erős jellem valaki akkor képtelen lesz kitörni a rossz környezetből.

Tegyük fel van egy ember, akinek a szülei alkoholisták, verik stb. De ebből nyeri a motivációját, azt, hogy ő nem akar így élni; változtatni akar. Ebből adódóan segítséget kér (mert nem feltétlenül kell mindent egyedül megoldani) és eléri a céljait.


Azért vagyunk emberek, hogy ne állatként viselkedjünk. Bár néha az ösztönlény erősebb...

2011. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De senki sem maga választja meg, milyen ember akar lenni, nem döntheti el, hogy erős vagy gyenge jellem lesz. Tehát minden annyira a véletlenen múlik, hogy ki milyennek születik... És ott vannak a betegek, autisták. Ők se tehetnek arról, ha az állapotuk miatt nem tudnak megtenni valamit, és ezért nem hibáztathatjuk őket. Van egy ismerősöm, akinek az anyja meghalt buszbalesetben, és utána az apjával és a féltestvérével élt, de az apja a másik fiát szerette csak, jó suliba járatta, mindent megadott neki, mert úgy gondolta, ő fogja sokra vinni, a másik fia meg egy senki lesz. 13-14 éves korában kidobta az utcára ezt az ismerősömet, és a nagyanyjához költözött. Most igazgatóhelyettes egy nagy cégnél, és csak azért nem igazgató, mert nem akar akkora felelősséget vállalni a felesége, és két kislánya mellett (vagyis pár napja már három kislánya mellett). Tehát ő egy erős személyiség, akit a szintén erős nagyanyja nevelt fel, nagyon rendes, jó ember. De szerintem nem jogos ezért őt isteníteni, mert ha valami másképp alakul, máshogy nevelik, más belső tulajdonságokkal áldja meg a sors, máris más élete lenne. Nekem magas ez az egész. Mi értelme egy olyan világban élni, ahol tulajdonképpen semmit nem befolyásolhatsz? Úgyis minden a véletlenen múlik. Megszületsz valamilyen környezetbe, valamilyen személyiséggel, bejársz egy utat, de nem választhatsz meg magadnak semmit. Persze vannak döntések, de igazából úgy fogsz dönteni, amit megírt a sors... Nem vetheted le a jellemed, hogy másképp dönts. Nagyon zavaros dolgokat írok? :D
2011. aug. 13. 10:12
 5/9 anonim ***** válasza:

A cigányok az most más kérdés,ők vándorló nép,akik sehol sem tudtak beilleszkedni,és azon kevesek akik dolgoznának,tanulnának azok kerülnek hátrányos helyzetbe a másokba belekötő társaiktól.Amit leírtál nem teljesen igaz,a mi falunkba is vannak igen szegény,tanulatlan emberek,de még sem verődnek csoportokba és rablnak,lopnak,hanem elmennek akár segédmunkásnak.


A másik ahol most dolgozom ott a csoportvezető viszonylag jól él,szép ház,szép autó,bútorok,nyaralás és 2 gyereke van,akik mindent megkaptak,szép szoba,bútorral,számítógép,hifi,tv,mobil stb. és mindent meg is csinált nekik,szinte semmi dolguk,a kicsi még se fejezte be a suliját,inkább bulizott a szülők pénzén,most igaz dolgozik már,de semmi dolga otthon munka után,csak a buli és szórakozás.Rá nem mondhatjuk a körülmények áldozata,meg hova született be.De ha azt vesszük a legtöbb baj a szociálisan többszörösen hátrányos helyzetű fiatalokkal van és azokkal akik jól élnek,de úgy voltak nevelve hogy soha semmit nem kellett tenniük érte,mindent az ölükbe kaptak,jó cucc,elektronika,ha nem ment a suli tanár.Megszokták minden jár.Bonyolult kérdés.



de a gyilkolás az olyan te döntöd el megölöd vagy sem,te döntöd el lopsz vagy sem.A sorsunkat nem tudjuk alakítani ,mert nem egyenlő eséllyel indulunk az életben,nem egyenlő lehetőségekkel,támogatásokkal,de abba van beleszólásunk ha csak nem szó szerint a nyomorba születünk hogy lopunk,vagy gyilkolunk.


De egy biztos sokunk számára az egész élet értelmetlen,mert sokan már gyerekkorban sokat segítenek,dolgoznak otthon,mellette tanulnak,így nőnek fel,és sokkal kevesebbett kapnak mint azok akik lébecolhatnak és megkapnak mindent a szülőktől.Valakinek csak a munka van egy életem át,szórakozás nélkül,sok lemondással,míg mások bulizgatnak.Igazságtalan az élet.

2011. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A személyiséget is formálják a külső tényezők.Én vídám,nyított kis gyerek voltam 3 éves koromig,imádtam a bölcsit és ott szerettek,korábban kezdtem el a kortársaimnál mindent csinálni,aztán más ovódába kerültem,ahol valamiért nem kedvelt az óvónő,nemis volt gyerekek nevelésére alkalmas,nem engedett másokkal játszani,így félénk,visszahúzodó,lelkis voltam,de figyeltem más ne lássa ezt,suliba kerültem és 2 osztályra úgy ahogy kinőttem,de akkor is önbizalomhiányos voltam,aztán később felsőbe más suliba mentem,ahol mivel városi voltam kiközösítettek és igen sok anyagi nehézségünk lett,így a személyiségem megint más irányba ment tovább és meg is állt,igen sokat bántottak lelkileg és itthon is volt elég sok gond,meg még ki is használták a szorgalmam itthoni munkák terén,de pozítív visszajelzést nem kaptam sose.Után jött a fősuli,az nem jött össze,elveszett voltam,és más sem volt jobb képességű,de nekik tudtak tanárt fizetni,nekem meg nem,Ahogy sok ismerősőm azért dolgozik ott ahol,mert vagy tanárt fizettek,vagy ismerős volt aki beprotezsálta,ahogy sok ismerősőm van akinek azért van szép,nagy háza,már mint a szüleiknek,mert a nagyszülők építették nekik,nem tettek érte semmit,míg az én szüleimnek igen keményen kellett dolgozniuk.


Hát igen az hogy ki hol van,nem biztos hogy teljesen magának köszönheti,diplomás szülők gyerekének könnyebb,vagy anyagilag jól szitúáltaknak.Nem mindegy honnan indulunk,mik érnek az életünk során,miket tapasztalunk.A környezet hatással van ránk.

2011. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Úgyis minden a véletlenen múlik."


aztán meg a sorsról beszélsz... a kettő üti egymást -.-

2011. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Értem amit mondasz, régebben én is sokat töprengtem ezen. Arra jutottam, hogy az embernek (minden élőlénynek) vagy egy bizonyos működési rendje. Legbelül. Mindenki úgy működik, ahogy ez a rend (személyisége része) engedi neki. Ha egy oroszlánt kiengedsz a ketrecből, és felfal egy óvodáscsoportot akkor ki a hibás? Az oroszlán? :)

Ő csak oroszlánként működik, ahogyan x y "ember" pedig olyan lényként, amilyen a működési rendje. Mindenkiben van egy belső hang, ami sugallja, hogy merre kéne menni, csak sokszor ezt elhessegetjük, lebeszéljük magunkkat róla. A szabad akarat is minden emberben ott van, azzal irányítjuk a tetteinket, csak mindenki másra képes, más tetteket enged neki a működési rendje. Én pl. mint visszahúzódóbb, magányosabb emberként sosem tudnék úgy viselkedni, hogy mondjuk egy nagy bulizós társaság "motorja" legyek, de nekem nem is ez a dolgom. Öngyilkosság előtt viszont le tudtam beszélni magam róla, bár ez egy másik történet. Mindenkiben van valami, amivel az emberiség értékes tagjává válhat, és amivel eredményes élete lehet, csak sokan a könnyebbnek tűnő utat választják: bosszú, harag, mások okolása stb... ahelyett, hogy magukba néznének.


20/F

2011. aug. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

20/F!


Sok igazság van amit leírtál,de remélem öngyilkosságot már nem forgatsz a fejedbe,egyszer írd ki magadból,hasznos lehet hidd el.


De sajnos nem egyenlőek az esélyeink,nem egyenlő a lehetőségünk.pl hiába voltak fősulihoz meg a pontjaim,csak a saját megyémbe próbálkozhattam ahol meg csak mérnőki iskola volt(mater,fizikai,műszaki kémia,műszaki info,műszak ábrázolás,amihez semmi előtanulmányom nem volt) és én nem vagyok ezekben jó,így ki is buktam (elméleti ember vagyok)és az agyagiak nem engedték hogy más megyébe nézzek fősulit,így szállt el az esélyem,és az egyetlen lehetőségem,hogy jobb legyen,hogy valaha normális állásom,életem lehessen,mert egyébként átlagos képességű vagyok és csak a szorgalmam miatt voltak jó jegyeim,és még átlagos külsejű sem vagyok,így a beilleszkedés is nehéz,mert én megyek barátkozni,de a küslőm miatt mindig hónapokig szemét,kedtek velem,iskolában meg évekig ment ez persze iskola váltásom volt költözés miatt,mert nem hogy szép nem vagyok,vagy átlagos,de még agyagilag is hátul bandukolok.


Sajnos azt láttam hiába jó képességű valaki,mert voltak sokan akik anyagiakat nem bírva ott kellett hogy hagyják a fősulit,a másikak meg akár az akkor 3 éves képzést 8-9 év alatt végezték el, mert a zsozsót tudták fizetni a szülők,vagy tanárt és így csak 2 évet csúsztak.Ismerek olyan tanítot aki 3 szor kezdte a szakmát,tudták fizetni,ha nem tudták volna sehol nem lenne.


Az esélyeket ezért nem szabad latolgatni,mert igen nagy úr a pénz sajnos.A cigányság kérdése meg megint nagyon bonyolult,mert abba születnek bele,azt látják hogy nem dolgoznak a szülők,a nyomort,a lopkodást ami őket körül veszi.Ez válik számukra normálissá.


Belőlem csak az vált ki dühöt,haragot,amikor olyan papol és ossza az észt,az élet bármely kérédsében,tovább tanulás,vagy ház vásárlás stb.,akit anyagilag nyomtak és a pénz,a tanár és egyéb segítség nélkül sehol se lenne.Mert ahol dolgozom ez van,dumál egy 38 éves kollegám és 21 évesen 3 év munkaviszonnyal már családiháza volt,eladóként,utána meg szült is és 5 évig otthon volt,és elődadja magát,én meg beszóltam hogy a szülei vették a házat neki,és amit kereset abból sem adott haza,könnyű így házat venni,de akkor legalább maradjon csöndbe,meg ne dumáljon mit hogyan kell,hogy valakinek háza,autója legyen,mert önerőből semmije se lenne.És mindig az ilyen emberek dumálnak,vagy siránkoznak.A másik meg sok fiatalnak a keresete nagy részét haza kell adni,mert meg kell valahogy élniük,nem mindenki bulizhat minden hétvégén a szülők pénzén.Érted miről beszélek?Na az ilyen észtosztók kiakasztanak,elküldeném pár évre próbáljanak meg úgy élni mint mi,marad 25-30000 keresetéből abból sporoljon,gyűlytsön és minden nap még itthon is melózon,mert senki nem fogja kiszolgálni.


25/L


De kiírtani senkit nem szabad,hanem a cigányoktól meg kel vonni a segélyt,mert ha a magyar marad munka nélkül az sem kap,ők meg megszokták hogy segélyekből,ingyen élnek.Akin meg látják hogy dolgozna és szorgalmas,ki kell emelni,támogatni,ahogy a tehetséges gyerekeket is.Jó pár cigány diplomások által indított kezdeményezéts mutattak,ahol mivel tudják milyen nehézségek vannak,(PL: hogy sokszor napokig nem tudnak suliba menni,mert a 14 éves lányra rá maradhat a kisebb tesók nevelése napokra,ami miatt nem tudott suliba menni stb)szóval ők elérték,a cigány tanárok hogy ezek a gyerekek ha kell estin,napok kihagyásával de tanári segítésggel bepótolva az anyagot mind középfokú végzettséget szeretek,többnyire érettségit,van aki diplomás is lett.Na ezt kell támogatni ahol ilyet feltudnak mutatni,ezt egy tv műsorban láttam kb 4-5 hónapja.Nem össze-vissza dobálni a pénz.Elérni hogy suliba járjanak.


A tanult ember sem tud érvényesülni,állást találni ma,akkor egy írástudatlan mit akar,olyan túl jelentkezések vannak mindenhol.

2011. aug. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!