Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A csendesebb típusú emberek...

A csendesebb típusú emberek miért vannak mindig kizárva a legtöbb közösségből?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Mert túl magas az intelligenciahányadosuk a többiéhez képest.
2011. aug. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csendesebb, visszahúzúdúbb típusú vagyok, de sajnos nem hiszem, hogy magasabb lenne az IQ-m. Azért lettem kizárva, mert nincsenek nagymenő poénjaim, nem fecsegek összeivissza, nem nézem húsnak a lányokat, nem iszom, nem lehet velem örjöngeni.


20f

2011. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első, ezzel tudnék vitatkozni. Van egy nagyon csendes osztálytársam, aki konkrétan egész nap kussban ül az iskolapadban. Egy jó ideig a haveromnak tekintettem, de rájöttem, hogy képtelen önálló véleményt alkotni bármiről is, sőt fogalmazni sem tud érthetően. Annyira hülye, hogy az már fáj (már elnézést). Ezt a jegyei is tükrözik, a fontosabb tárgyakból minden évben bukásra áll. Lusta tanulni, életcélja - saját bevallása szerint, hogy takarítónő legyen, mint az anyja. Egyébként látszik rajta, hogy szívesen lenne sablonos tucatcsaj (az "ízlése" is teljesen megfelel ennek a "típusnak"), csak valamiért nem jön össze neki, ezért bosszúból ribancozza az ilyen lányokat.

Szóval őt semmiképp nem nevezném intelligensnek. Na de mindegy, ez csak egy ellenpélda volt, természetesen létezik olyan is, amiről te beszélsz. Én nem tudom hova sorolni magam, mert nem öltözöm és viselkedem a divatnak megfelelően, ugyanakkor nem vagyok mindig csendes, szeretek baromkodni is. Persze a "menő" csajok nem vesznek emberszámba, de őket nagyívben leszarom. Megvan a saját kis haveri köröm, és nekem ez elég.

A csendesebb típusú embereket pont azért "tagadják ki", mert csendesek és kivonják magukat mindenből. A társadalom úgy gondolja, nekik kéne lépniük, ha be akarnak illeszkedni. Ugyebár vannak a nagyonraj tucatnuncik, akik észre sem veszik a "szürkéket", s mivel manapság kb. mindenki ilyen, elég egyszerű a képlet.

De ez csak az én szerény véleményem.

2011. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"tucatnuncik" :D


Ez jó, bár jobb kifejezés a tömegpina...

2011. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jó hogy mondod, ezt még felhasználom!xD
2011. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Jó kérdés.

Magamból kiindulva, ha bekerülök egy közösségbe, magatóm nem sokat beszélek. Nem megyek oda mindnekihez bratyizni. Mire jól érzem magam a társaságban, addigra mindenki megtalálja a ahaverját. Egy kialakult barátikörbe meg nem szívesen engednek be utána.

2011. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Én is a csendesebb, visszahúzódóbb kategóriába sorolnám magam, de én egyáltalán nem érzem azt, hogy ki lennék zárva valahonnan. Ha így is van, akkor az csak magamnak köszönhetem, hiszen nem vagyok olyan típus, hogy odamenjek spanolni olyan emberekhez, akik egyáltalán nem az én világom... teljesen más az érdeklődési körük. Én jól érzem magam úgy, hogy nem sok ember vesz körül, mert már, ha a kelleténél több van, akkor feszélyezve érzem magam. Meg elég sokszor látok olyat, hogy egy srácnak van egy csomó haverja, akikkel eljár bulizni, de azon kívül le se sz@rják, olyan emberekkel meg nem érzem azt, hogy foglalkoznom kellene.

21/F

2011. aug. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Nálam helyzetfüggő, hogy mikor vagyok beszédes esetleg csendesebb.

Amikor barátokkal, vagy haverokkal kiugrunk beszélgetni természetesen sokat beszélek velük, de ha bemegyek egy új társaságba akkor egyáltalán nem szólalok meg.

Barátnőm mellett meg amúgy sem tudok:D

De van abban valami, hogy új környezetben egy magasabb intelligencia szinttel rendelkező ember csendesebb.

Képesek felmérni a tolerancia határait és ezt nem önfényezésből mondom.

2011. aug. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincsenek kizárva, csak a "divatos" közösségek, klikkek általában zajosak, buliznak, divatosak stb. A mi osztályunkban pont ilyen a "menő" klikk. ők azért nem barátkoznak a visszahúzódóbbakkal, mert ők kaotikusak éshangosak akik mindig pörögnek valahol, és a magukfajtákat keresik, tehát azzal barátkoznak akik olyanok mint ők. Nem számít hogy felszínes a barátság egyszerűen nem lenne kedvező a részükről, hogy valaki aki MÁS mint a többiek belerondítson az imidzsükbe. De a visszahúzódóak általában okosabbak náluk és nem hat rájuk ez a birkaszellem és nem akarnak pont olyanok lenni mint a felső szint a csoport társadalmi létráján. Ennyi.
2011. aug. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok.


Tény, hogy előfordul, hogy a csendes, visszahúzódó emberek tényleg kukák is de az esetek nagy részében szerintem inkább okosabbak és intelligensebbek mint azok akik mindenkivel seggrepacsiznak és egész álló nap pofáznak.


A második válaszolónak: azt állítod nem vagy intelligensebb az átlagnál? Amiket leírtál magadról szerintem pont azt támasztják alá hogy de, az vagy.

2011. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!