Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Én egy nagyon szókimondó,...

Én egy nagyon szókimondó, nagyszájú, pletykás, hirtelenharagú ember vagyok és e-miatt sokszor kerültem már kellemetlen helyzetbe. Hogyan tudnék ettől a csúnya szokástól megszabadulni és egy csendesebb, visszahúzódobb, nyugodtabb ember lenni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Mi előtt kimondanád, fusson végig az agyadon, hogy megéri e kimondani?amit gondolsz.

Tudom közhely: de nem szól szám nem fáj fejem. :)

sok sikert.

2011. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beliel ***** válasza:
46%
És? Én meg egoista, maximalista, hímsoviniszta köcsög egy vérbeli tahó. Szintén hirtelen haragú, agresszív és szókimondó... Kellenek ilyen és olyan emberek is. Inkább vagyok f4sz minthogy punci, papucs vagy álszent legyek.
2011. aug. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ez nálad olyan vészes, ha magaddal kapcsolatban is ilyen nagyon szókimondó vagy.
2011. aug. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Tipp: valami meditációs gyakorlat. Beszarsz majd hogy mennyire nyugodt tudsz maradni...


De elsőnek van igaza: észnél kell lenni. Mielőtt beszélsz, kérdezd meg magadtól:

mi is a célom? mit is akarok elérni?


Mert én is gyakran azon veszem észre magam 1-1 beszélgetés után hogy elszaladt velem a szekér (ha nem is veszekedés felé) vagyis nem is azt mondtam az illetőnek, nem is arra koncentráltam közbe amiért beszélni akartam vele, hanem csak reflexből társalogtunk... Jobb a tudatában lenni folyamatosan annak, hogy mit is akarsz elérni.

2011. aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Őőő, lehet csak én nem értem, de ha én akarok valamit (vagyis éppen itt nem akarok) akkor azt eldöntöm és úgy teszek, nem pedig valami más erő ural. Szóval ha én csöndben akarok maradni és nyugodt lenni akkor az maradok. Nálad nem így megy? Szerintem máshogy nem lehet ezt elérni.
2011. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

igaz, már majdnem egy éves a kérdés :D

a nagyszájú , szókimondó, az nem feltétlen rossz tulajdonság, sőt, én jobban szeretem az olyan embereket, akiknek van vér a pucájukban és megmondják amit gondolnak !

A hirtelenharagú meg ... szerintem ezzel sincs gond, mivel ne lehetünk egyformák :D

viszont a pletykás embereket ki nem állhatom, ilyen téren nálam egy esélye van csak az embernek !

2012. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Jó hogy mások is voltak így..
2018. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!