Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan érjem el, hogy barátkoz...

Hogyan érjem el, hogy barátkozzanak velem? Vagy hogyan barátkozzak ha félek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves lány vagyok. Nem mondanám magam se csúnyának se szépnek, hanem inkább átlagos vagyok.

Kezdjük ott, hogy engem elsős kezdve kiközösítettek a többiek. Aztán hetedikben sulit váltottam, nagy reményekkel, hogy majd itt minden jobb lesz. Összebarátkoztam 2 lánnyal, akik hasonló helyzetben lehettek mint én. Nem volt életre szóló barátság, de legalább nem voltam egyedül.


Aztán középiskolás lettem. Itt rögtön, első nap összebarátkoztam egy lánnyal. Az a gond, hogy nekem ő az egyetlen barátom is egyben. Őt viszont mindenki szereti, mindenkivel jóban van, és nem lóg mindig velem.


Ez első évben nem is nagyon zavart, mert inkább a fiúkkal voltam elfoglalva, önbizalom hiányos voltam, és azt gondoltam, hogy ha lesz egy komoly barátom minden jó lesz. Ma már van egy több, mint egy éves kapcsolatom, és minden jó is vele.


De a gondjaim ettől nem oldódtak meg. A barátnőm ha nem velem van az iskolában, akkor egyedül vagyok. Volt, hogy vele mentem a többiekhez beszélgetni vagy valami, de nem nagyon hagytak szóhoz jutni, vagy ha mondtam is valamit, úgy éreztem nem érdekli őket. És ez nagyon rossz nekem.


Lehet, hogy ha úgy mennék oda mikor egyedül, vagy ketten lennének akkor jobban össze tudnánk barátkozni. De félek, hogy mi van ha kinevetnek, kicsúfolnak? Nem érzem azt, hogy szimpi lennék nekik.


Pedig az nem létezik, hogy 30 emberből csak 1 emberrel találjam meg a közös hangot?! Valami baj lehet velem, hogy mindig kiközöstett vagyok de nem tudom mi lehet az.


A furcsa az, hogy alapjáraton ha nem osztályban kell barátkozni, akkor könnyebben megy és sok barátom is van. De talán azért mert akkor, ha nem sulis, akkor tudom, hogy ha nem jön össze a barátkozás, akkor utána soha többet nem látom az illetőt :D

Többet is beszélek, meg bátrabb vagyok. De a suliban sokkal visszahúzódóbb, bátortalanabb, csendesebb vagyok.


Mit tehetnék ez ellen? Attól félek, hogy ha nem küzdöm le a félelmeimet, akkor később ha munkahelyem lesz, ott is hasonló gondjaim lesznek.


Köszönöm a válaszokat! 16/L

Amúgy azért ilyenkor írok, mert most is ezen filózok, és nem tudok aludni :(


2011. aug. 25. 03:29
 1/4 A kérdező kommentje:
*elsős koromtól
2011. aug. 25. 03:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem először is ne így állj hozzá a dologhoz.Te lehet azt hiszed nem bírnak a többiek, közbe meg lehet, hogy te csinálsz belőle túl nagy ügyet és szorongsz amikor velük vagy.

Írtad, hogy sulin kívül vannak barátaid stb.. szóval akkor nincs veled semmi baj, csak túlságosan aggódsz a sulis haverkodás miatt.

Szerintem vedd lazára a dolgokat, mint iskolán kívül. Viselkedj az osztálytársaiddal is úgy, mint a való életben a többi barátoddal :)

Nekem általános iskolába voltak gondjaim. Barátaim úgy ahogy voltak, de elnéztem a többieket és láttam, hogy iskolán kívül milyen sok barátjuk van. Aztán egyik napról a másikra, mintha kicseréltek volna. Nem csináltam nagy ügyet, ezekből a dolgokból. Középsuliba is úgy mentem, hogy lesz ami lesz, magamat adom.. vagy tetszik nekik, vagy nem :)

Magamat adtam, és szinte az egész osztállyal jóba vagyok, meg sok évfolyamtársammal is.

Úgyhogy ne stresszelj !!:)

2011. aug. 25. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első válaszolóval alapvetően egyetértek.


Viszont szerintem barátkozz fiúkkal. Nemtom mondjuk nálatok milyenek, de általában a fiúk jobb barátok. A barátnők csak ilyen "együtt megyünk shoppingolni" meg hasonló, addig a fiú barátokra számítani sokkal jobban lehet.

2011. aug. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a mi osztályunkban nincs sok fiú :( Akik vannak azok se biztos, hogy lesznek jövőre mert lehet megbuknak =/
2011. aug. 25. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!