Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs jó humorérzékem, és...

Nincs jó humorérzékem, és ezért mindig a "háttérbe szorulok". Most kezdem a középiskolát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igazából évek óta ezzel küzdök, pedig én igenis társasági ember vagyok és nem csak az antiszociálisokkal szeretnék barátkozni. Most voltunk gólyatáborba, és hiába minden, de velem nem is foglalkoztak, bár én beszélgettem úgy mindenkivel, de mégis mintha ők nem is lettek volna rám kíváncsiak. Valahogy emiatt néha rossz kedvem lesz, máskor pedig olyan hülye vagyok, hogy az már idegesítő. Nem akarok egész életemben vissszahúzódónak látszani, mert NEM VAGYOK AZ. Na az lehet vicces amit akkor csinálok amikor "elszáll az agyam" de az sokak szerint ciki és idegesítő, csak egy-két ember szereti és sokszor csak magamon röhögök. Mit tehetnék, hogy jól beilleszkedjek, és ne csak a háttérből bámuljam a dolgokat? Vagy a hangulatingadozásaim ellen?


(Bocsi az összeszedetlenségem miatt, remélem azért érthető volt a kérdésem.)


2011. aug. 28. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Humortalanság ellen semmi nincs, max ne vedd komolyan még ezt a nézetedet se... Csendben figyelni jó dolog, szándékosan szoktam ragaszkodni hozzá, és közben a legkevésbé sem érdekel, kinek milyen szedett-vetett vélemény fogalmazódik meg a kicsike agyacskájában (de felsőbbrendűen hangzik... Nem az a cél, csak tényleg elég a kevés ész ahhoz, hogy mást csodálatosan leminősítsen valaki) Ha esetleg nem rajtad múlik, hogy háttérbe szorulsz-e, akkor légyszi ismerd el: rajtad nem múlt. Ha netán rajtad is múlik, akkor a döntéshelyzet adott: marad a régi viszonyulásod az adott helyzetekhez, vagy kísérletezgetsz?


A "hangulatingadozások" ellen az egyetlen csodarecept ennyi: ésszerűen a tudatmódosítókkal (az alkoholt is soroljuk ide), rendszeres és változatos étrend, rendszeres pihenés, kellő mennyiségben. Folyadékbevitel szintén elegendő legyen. Fura, de ezek egyenként is döntő befolyással vannak a "hangulatra" legtöbb esetben. Miért az idézőjel? Épp emiatt: egy nagyon is materialista megfejtés a válasz egy lelkinek hitt jelenségre. Hangulatnak tűnik, ionháztartás a valóságban...

2011. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, nagyon sokat segítettél! :)
2011. aug. 28. 20:40
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy a kísérletezgetést hogy érted?
2011. aug. 28. 20:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem úgy gondoltam ezt a kísérletezés dolgot, amikor leírtam, hogy ha már úgyis hajlandó valaki elengedni magát annyira, hogy simán eldönti, mennyire is érdekelje, hogy mások épp mit gondolnak róla, akkor ő ezzel pont kísérletezik, hogy mindenféle helyzetekben milyen viszonyulással mit ér el. Király mondatszörny lett :)


Zseniális a magyar nyelv, "elengedem magam" jelentheti azt is, hogy szélnek eresztem a magamról alkotott elképzeléseimet. Én is ebben az értelemben használom. :)

2011. aug. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!