Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, egyszerűen nem...

Mit tegyek, egyszerűen nem bírom a középiskolát, már vagdosom magam?

Figyelt kérdés
Bekerültem egy spanyol kéttannyelvű iskolába és egyszerűen nem megy a spanyol.Nemhogy nem megy de írtózom tőle,a héten beteg voltam,egész hétre ki vagyok írva,de bemegyek holnap,mert félek,hogy nagyon lemaradok.Egyszerűen pánik betegségem van már attól,hogy itt csinálom a spanyol leckét és nem értem!Gyorsan lélegzek,hevesen ver a szívem!Iskolát akartam váltani,de emiatt sok családi veszekedés van itthon,ma is volt utána pedig,mivel bűntudaom volt(anyukám nagyon beteg és ezek a viták csak rosszabbítják az állapotát),ki akartam ugrani az ablakból,de nem mertem,ezért fogtam egy ollót és elkezdtem vele a kezemet karcolgatni és egy 5 perc után még élveztem is,mert elterelte a figyelmem!Most viszont ég az összes karc nyom,látszik is valamennyire,de ezek szerint nem észrevehetően,mert a szüleim nem vették észre.Mit tegyek?
2011. szept. 28. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mond meg a szüleidnek hogy szükséged van egy másik iskolára, még ha veszekedtek is emiatt, de próbáld higgadtan meggyőzni őket
2011. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
idióta vagy! spanyol egy szar nyelv különben is, semmire nem jó, válts iskolát
2011. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
de ők azt mondják,hogy innen már csak egy gyenge iskolába mehetek,azt meg nem szernetnék!egyedül meg lehet próbálni fölhívni egy iskolát,hátha oda átvennének?
2011. szept. 28. 20:39
 4/14 A kérdező kommentje:
ráadásul,mert egy hisztis kis csitri vagyok akkor ha valami nem úgy van,ahogy én akarom,azaz elbőgőm magam,stb és belehajszlom magam,ezért kiidegeltem már őket nagyon,anyukámtól ma még pofont is kaptam,és nem gondolom úgy,hogy nem érdemlem meg...nekik is csak gondot okozok,nem is értem mért vagyok annyira gyáva,hogy bevegyek valamit és vége az egésznek
2011. szept. 28. 20:40
 5/14 anonim ***** válasza:
Hívd föl a másik sulit!Mit veszíthetsz!De ne tegyél kárt magadban!!!Mi lenne anyukáddal,a barátaiddal,apukáddal!?!Ne fuss el a dolgok elől!Meg tudod csinálni ha megakarod!Akarat kell hozzá!Kösd az ebet a karóhoz!Lehet hogy csak jót akarnak a szüleid,de ez a te életed!
2011. szept. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Először is a második válaszoló bekaphatja, a spanyol szép nyelv nem egy ugatós hamburgerzabálós szar mint az angol.

Másodszor, a pesti suliba jársz? Mert én oda jártam, esetleg tudok tanácsokat adni. De az önpusztításodról le kell szoknod most rögtön, csak akkor segítek, ha megfogadod, hogy nem vagdosod magadat. Ennek semmi értelme nincsen, ne lesz jobb neked, csak bántod az érékes testedet amiből csak egy van mindenkinek.

22F

2011. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

"Először is a második válaszoló bekaphatja, a spanyol szép nyelv nem egy ugatós hamburgerzabálós szar mint az angol. "


Bekaphatod! Németet tanulok :).

2011. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
Ja, na az szép nyelv:) de a spanyol is.
2011. szept. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ne veszekedjetek kérlek!azt nem szeretném:((22/F a károlyiba járok...ha esetleg van van valami tanácsoda,iylesmi,amivel könyebben át lehet szokni spanyol tanulásra szívesen fogadom,nem akarok én se kárt tenni magam,feladni sme szeretném olyan könnyen://
2011. szept. 28. 21:39
 10/14 anonim ***** válasza:

Szóval gondolom első éves vagy, akkor csak a spanyolra mentek rá szinte. Úgy látom, kevés nyelvérzéked van, ha akarod adhatok tippeket a nyelvtanulás könnyítésére. A spanyol egy "könnyű" nyelv, egy némethez vagy franciához képest mindenképpen. De ennek ellenére napi több órát kell foglalkoznod vele, ha meg akarod tanulni, főleg, hogy a Károlyiban nagy a követelmény, az év végére középszinten kell beszélned. Szóval nagyon sok energiádat fel fogja emészteni, de megéri hidd el.

Továbbá ismerek ott még idén végzős diákot, talán meg tudom győzni, hogy korrepetáljon egy keveset.

Ha meg végleg nem jön össze és elbukod az év végi vizsgát, átiratnak asszem a Zrínyibe(?), az már egy lazább suli, ráadásul szintén spanyol szakosan az akkori tudásoddal simán lepipálod a zrínyis gyerekeket.

De szerintem ezt privátban folytassuk.

2011. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!