Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Új életet kezdeni külföldről...

Új életet kezdeni külföldről hazaköltözés után. Ti hogy csinálnátok? (középkorú férfi)

Figyelt kérdés

Pár év múlva tervezem, hogy visszaköltözöm Magyarországra, vidékre,szüleim városába. A fél életem keményen, "elvont" programozói munkával végigdolgoztam. Az eredmény kettős: annyi tőke, ami szolid életet biztosíthat Magyarországon munka nélkül is, másrészt teljes elmagányosodás, otthon már csak néhány elfoglalt, családos ismerősöm van.


Ha a pénzkereset nem szempont, akkor mi lenne az az érdekes,izgalmas tevékenység,szakma,hobbi, amit középkorú férfiként sem késő elkezdeni (pár éves tanulás belefér) és alkalmas szociális élet, akár mély barátságok kialakítására a 0-ról? Eszembe jutott pl. úszásoktató, zenész, mixer, autós oktató, valamilyen edző, pilóta...


..álmodozzatok velem kicsit, ti mire váltanátok szívesen 3x-en túl?


2011. aug. 29. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
túrázáshoz sokan keresnek társakat ott lehet barátokat szerezni
2011. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bár sokan kárhoztatják a Facebookot, néha ott is lehet kapcsolatokat találni. Pl. vannak játékok, amiknek az az alapja, hogy rengeteg ismerőst kell összegyűjteni. A játék kapcsán elég sokat kell beszélgetni a többiekkel, és hamar kiderül, kikkel vagy egy hullámhosszon. Velük előbb-utóbb már privátban fogsz beszélgetni, a játék nem is lesz olyan fontos. Ha pedig találtál pár ilyen embert, velük már könnyebb közös programokat tervezni. Mert az a baj, hogy itthon egyre kevesebb a lehetőség, és ha nem tartozol valamilyen csoportba (munkahelyi, lakóközösségi vagy családi), akkor szinte esélytelen olyan hobbit találni, ahol barátokat is találsz. Legalábbis én most így érzem, de remélem, lesznek, akik megcáfolnak...
2011. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
üdv. én ugyan csak pár hónapokat dolgoztam kint, de a barátaim nagyon hiányoztak. de én is az utazásokat javasolnám. egy egy városlátogatás még csak sokba sem kerül és össze vagy zárva egy jópár emberrel... de az igaz barátság szerintem gyerekkortól tart.
2011. szept. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
mar ezen gondolkodsz?nem semmi.ejtoernyozz helyettem.meg bulizz sokat,erezd jol magad.csaladalapitas.
2011. szept. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Airsoft? paintball?
2011. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minek jössz ide?
2013. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát kell hozzá egy adag mazochizmus, hogy valaki ide visszatérjen...


Az, hogy mi a hobbid, mi köt le ezt ugyebár a válaszolók nem tudhatják.


A baráti kör szervezésben amúgy van ráció. Mindneki magányos, mindenki szégyell kezdeményezni, nehezen megy az ismerkedés.


Én még a 90-es években voltam tagja egy olyannak, hogy "HEPI-szabadidőpartner-klub" Ők szándékosan kerültek minden olyan sztereotíp megnyilvánulást, hogy társkeresőként funkcionálnának, és nem is azok voltak. Havonta rendeztek baráti összejöveteleket, kirándulást, kerti partit, nyarlást stb stb. Párok is jöttek, de volt, aki sikerrel használta társkeresésre, mert bár nem az volt, kimondottan alkalmas volt arra is.

Egy ilyesféle mozgalmat elindítani nem is kell különösebben tőke, nem is a pénzről kell, hogy szóljon a dolog. És erre lenne igény szerintem.

2013. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Végül hogy alakult az életed?
2016. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
MAradtam külföldön, családom lett, és projekt munkákat végzek, ami mellett van kevés szabadidőm a hobbijaimra.Ha pénz és idő van, minden van.
2016. máj. 23. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!