Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen pszichológushoz menjek?...

Milyen pszichológushoz menjek? Férfi vagy nő?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem oly mindegy,esetleg ahhoz a nemhez,amelyikkel jobban érzed magad.
2011. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

ha lehet választani, inkább férfi, mert a nők minden hülyeséget belemagyaráznának az érzelmi világukból. de azért 12 éve praktizáló férfiak is tudnak hülyeséget beszélni, lásd csernus

szóval mindegy.

2011. okt. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Profihoz, az mindegy, hogy milyen nemu. Ha hallottál olyan pszichologusrol, akirol csak jokat mondtak, probáld meg, persze ez nem garanvia, hogy neked is segíteni fog... :)
2011. okt. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés, mert egészen mást hoz ki az emberből egy férfi vagy női pszichológus. Attól függ, mi a problémád! De a lényeg tényleg, hogy jó szakember legyen.
2011. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
hát én nőnél voltam és csak rontott rajtam de mivel lány vagyok és elég félénk 1 pasinál még ennyire se tudtam volna megnyílni :/
2011. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Idáig nő pszichológusoknál voltam. Sok mindenben segítettek. De jelenleg csak egy probléma akadt. Nincs merszem lányoknak udvarolni. Mindig leblokkolok. Nem tudom, hogy miért. Azért tettem fel a kérdést, mert talán egy férfi pszichológus máshogy látja át ezt a helyzetet, mint egy nő. Talán ő jobban tudna nekem segíteni abban, hogy mit kéne tennem azért, hogy legyen merszem ehhez. Csak ezért gondoltam erre. Lányoknál túl gátlásos és félénk vagyok. Önbizalmam pedig egyáltalán nincs. Sőt. Nem is létezik.
2011. okt. 22. 12:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen típusú problémánál egy férfi pszichológus valóban többet tud segíteni. Egyrészt talán könnyebb lenne neked is az őszinte feltárulkozás, másrészt a férfi szakember egyfajta férfi-mintát is nyújt. Ha idősebb férfihoz mész, ő gyakran apa-figuraként is "működik" a terápia kapcsán (ha esetleg saját édesapáddal is vannak elakadásaid, olyankor is plusz jót tesz).

Bárhogy is döntesz, remélem, a végén elégedett leszel!

2011. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nemhez(férfi vagy nő) kell kötnöd a választást, hanem ahhoz, h maga a pszichológus mennyire ért hozzá.
2011. okt. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!