Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy egy ember 27-28 éves koráig a szüleivel kell hogy éljen, mire meg tud állni a saját lábán?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 19:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Ezt ki mondta? Vagy hol van leírva?


Mellesleg vannak ismerőseim akik 20 éves koruk előtt saját keresetből saját lakásba költöztek (olyat is aki nem hitelből vette a lakást !!)


Szóval egyáltalán nem "kell" 27-28 éves korig a szülőkön lógni.

Csak rá kell jönni miben jó az ember és ki kell használni ahelyett hogy kijár 2 egyetemet aztán kitörölheti a diplomáival...

2011. szept. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Sajnos rengeteg pénzbe van az önálló élet, és aki nem szeretne egy óriási adóssággal(hitellel, kölcsönnel) indulni az életben, az inkább vár és gyüjtöget. Van aki 20 éves korára már elköltözik otthonról, albérletbe vagy saját lakásba, lényegtelen, van aki 27-28 éves korára sem bír elköltözni otthonról, lehet neki több oka is, mert pl. nincs hova, nincs munkája, vagy egyszerűen nem is akar. és persze ismerünk olyanokat is akik 40-50 évesen sem költöznek el a szülői házból.(Nem feltétlenül arra kell gondolni hogy nincs miből elköltözni.)
2011. szept. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Én 17 éves korom óta leváltam az ősökről.Már korán megedzett az élet,ezért már nem esek kétségbe az élet kihívásain.Kemény vagyok mint a vídia.
2011. szept. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Ha anyám asszony katonája akkor tuti még tovább is ott fog lógni az ősök nyakán.

Aki felnőtt embernek tartja magát az tartsa is el magát! Unoka testvérem is 24éves és már kb 2éve a barátjával él, lehet h nem a legnagyobb luxusban de legalább saját otthona van és nem kell elszámolnia senkinek...

2011. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Nem kell elítélni azokat akik az ősökkel élnek, mert pl apumék is úgy nevelkedtek, h a szüleikkel és egy idő után átvették a szerepet tőlük...mai világban nem érdemes szétmenni, mert ha elköltözöl akkor már hitelt is felveszel, h legyen egy normális kecód...de ez egyéni dolga mindenkinek! Én ha tehetem nem fogok egy darabig elköltözni, mert nem látom értelmét!
2011. szept. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Az "ősökön lógás" nem feltétlenül önállótlanság, vagy azok kihasználása! Mi ez a baromság? A gyerek akkor kezdjen önálló életet, amikor minden körülmény adott, illetve az igény mindenkinél megérett rá. Sok nemzetnél eleve úgy alakítják az életet, hogy az egész család együtt él, csak akkor válnak szét ha valakinek a munkája ezt megkívánja. Összetartóbbak is a családok, generációk.

Ha az együttélés senkinek nem hátrányos, mi a baj vele?

Nem feltétlen attól "erős mint a vidia" valaki, ha leválik az ősökről. Valaki attól erős, ha tudja kicsoda, ha érzelmileg és cselekedeteiben toppon van.

2011. szept. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb gyereknél kb. 20-26 éves korában eljön az az idő, amikor ki akar repülni a családi házból, ez így helyes. Ha viszont ez akkor valamiért nem sikerül, akkor bizony nagyon megnyúlhat ez az önállósodási idő.

A mai háztartások többnyire nem két vagy három generáció együttélésére vannak berendezkedve, így óhatatlanul feszültséget kelt, amikor már a barát vagy barátnő is bejön a képbe, megnőnek a költségek, stb.

És a családalapítás is későn kezdődik, ha valaki nem tudja időben megkezdeni az önálló életét.

Arra kell törekedni, hogy külön életet élhessen a gyerek, amikor annak eljött az ideje, mert menni akar.

2011. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Ez rengeteg dologtól függ...pl munkanélküliség. Az nem úgy megy, hogy biztos anyagi háttérrel, jól kereső szülőkkel majd valaki itt megmondja a tutit. Ha mondjuk csak az egyik szülőd él, de az is munkanélküli, mert már 50 fölött van, és te meg minimálból geccsolsz, akkor mi a megoldás? Húzz a el külföldre mi? Mi nem Svájc vagyunk, de nem is Németország, itt a többség alul van fizetve, és ehhez többnyire csak így lehet alkalmazkodni, hogy többen keresnek egy háztartásban.
2011. szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Gyerekek!Szerintem visszajön azaz idő,amikor2-3/4!/generáció boldogságban,biztonságban együtt-egy portán élt békében,nyugalomban...Deni-papi
2011. szept. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
46%
Attól függ, mit értesz azon, hogy megáll a saját lábán. Szerintem ha van egy olyan munkád, amiből ki tudod fizetni az albérletet és valahogy meg tudsz élni, akkor jó, ha nem terheled a szüleidet. Nem kell megvárni, amíg összegyűlik egy saját lakásra és/vagy kocsira, nyilván. Őszintén szólva szerintem kicsit gáz. Két lehetőség van: ha egyetemre mentél, akkor 23 évesen kb. illett volna befejezni (ok, legyen 25 és akkor már nagyon engedékeny voltam) és volt egy csomó időd, hogy találj munkát. Ha meg nem mentél egyetemre, hanem kvázi középiskola után elkezdtél dolgozni, akkor azért illene egy olyan szinten lenni, hogy el tudod tartani magad. Párkapcsolat szempontjából sem egészséges ennyi évesen a szüleiddel élni, stb.
2011. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!