Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány? Tudat alatt? 20l

Önbizalomhiány? Tudat alatt? 20l

Figyelt kérdés
Rengeteget olvastam már arról mi okoz önbizalomhiányt. Mégsem tudom megfejteni, hogy nálam mi okozza. Nem vagyok csúnya, megnéznek a pasik, buta se vagyok. Normálisnak, értelmesnek gondolom magam. Őszinte vagyok és becsületes. Persze vannak rossz tulajdonságaim is, de nem érzem magam rossz embernek. Akkor miért van az, hogy nem tudok az emberek szemébe nézni? Miért érzem magam kevesebbnek mint mások? Van még ezzel így valaki?
2011. szept. 3. 16:34
1 2
 1/15 Walk With Me ***** válasza:

Igen én így vagyok ezzel. Az önbizalomhiány, mint a neve is mutatja a saját magunkban való hit, bizalom hiányát jelenti, tehét lényegtelen ebből a szempontból, hogy megnéz-e valaki vagy sem. Jó, ez így furán hangzik, de állítólag így van. Engem is megnéznek a lányok, meg mosolyognak meg szemeznek, azt is mondják mások, hogy nagyon jól fogalmazok meg értelmes vagyok, de mégsem tudok bízni magamban. Nem hiszem el, hogy tetszem a lányoknak, vagy hogy "jó" ember lennék. Úgy gondolom, hogy ez abból ered, hogy sosem volt egy igazi barátom sem, mert nem találom a hangot a korosztályommal. Suliban folyton azt éreztették velem, hogy egy oda nem illő nyomorék lúzer vagyok és ők sokkal jobbak nálam. Ezért érzem úgy. Tudom ez kicsit ellentmondásos a 2. mondatommal, de nem tudom, hogy mégis hogy higyjek magamban, ha eddig senki sem adott rá okot.

Amúgy én tudok az emberek szemébe nézni. Ha Te nem akkor annak valószínűleg az az oka, hogy "szégyenled" magad valamiért. Vagy magad előtt, vagy mások előtt, vagy mindkettő. Talán félsz magadtól.

Bocsi, hogy ilyen kis regényt írtam, de hátha segített valamiben.

2011. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát látod én elhiszem, hogy tetszek nekik, azt is hogy normális vagyok. önbizalmam meg még sincs :S akkor lehet még sem ezen múlik.
2011. szept. 3. 16:55
 3/15 Walk With Me ***** válasza:
Azt pontosan hogy érted, hogy kevesebbnek érzed magad másoknál?
2011. szept. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
azt arra írtam, hogy nem tudok mások szemébe nézni, mert úgy érzem mintha kevesebb lennék tőlük, de nem tudom miért.
2011. szept. 3. 17:07
 5/15 Walk With Me ***** válasza:

Mit érzel, ha valakinek a szemébe kell nézned? Zavarba jössz/elpirulsz vagy frusztrált leszel?


A napokban e-maileztem erről a kategóriarészről pár hasonló emberrel amúgy, Ők eljártak ide-oda, meg tudták, hogy szépek, kedvesek, okosak stb, de mégsem voltak kibékülve a világgal valamiért. Fura. Talán nem vagy tisztában a korlátaiddal, van valami belső gát, amitől nem tudsz teljesen felszabadult lenni... ennyi infóból nehéz megállapítani, meg amúgy is.

2011. szept. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
hát egy biztos van, amit tudok, de az nem olyan, amitől csak úgy meg lehet szabadulni :)
2011. szept. 3. 17:20
 7/15 Walk With Me ***** válasza:
Hát ha van kedved, akkor Veled is beszélgetnék erről priviben, ha itt kellemetlen leírnod (tudom anonim oldal, de hátha felismer valaki v ilyesmi).
2011. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
jó lenne:) csak most pont le kell épnem gépről, de estefelé írok privit, aztán majd ha ráérsz válaszolsz :) és köszi
2011. szept. 3. 17:27
 9/15 Walk With Me ***** válasza:
Rendben. :)
2011. szept. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

végigolvastam az irományokat és elég szípen magamra ismerek.egyet tudok elképzelni ami nálam okozhatja az önbizalomhiányt az elálló fogaim ,de az a pláne hogy egy fogszabi még rontana az önbizalmom. szval nemtom mit/mikor kéne lépnem. 1x úgyis kell de hogy mikor ...


amúgy én sokszor erőltetem ezt a barátkozást.néha megyek inni a "haverokkal" akikkel alig beszélek. de nemtudok mit csinálni ,ha ők ilyenek én meg más vagyok.

viszont nekem van egy nagyon jó barátom akire hasonlítunk,hasonló gondokkal kűszködönk az emberekre nézve..kicsit mázli is hogy megtaláltam egy olyan barátot akivel sztem jó sokáig jóba leszek. de ugyanakkor irigykedem azokra akik mindent másképp fognak fel meg röhögnek a primitív poénjaikon én meg nem tudok(kivéve ha piálok) és szrul érzem magam

18f

2011. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!