Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyire súlyos ez az önbizalo...

Mennyire súlyos ez az önbizalomhiány? Nektek van hasonló?

Figyelt kérdés
Amikor megismerkedek új emberekkel borzasztó rosszul érzem magam, úgy érzem egy senki vagyok, és hogy ők sokkal többet érnek nálam. Bemutatkozásnál borzasztóan dobog a szívem is, és sokszor a hangom is elcsuklik. Viszont ez egy órán belül teljesen megváltozik, nem érzem már ezt. Utána már úgy viselkedek velük mintha ezer éve ismerném őket. Ez így mennyire normális? 21/L
2011. szept. 8. 22:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem nem önbizalomhiány, mert ha az lenne, akkor folyamatosan ezt éreznéd, sőt egyre rosszabb lenne.
2011. szept. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyszerűen izgulsz, félsz hogy mi lessz, feszült vagy, próbálj meg ellazulni :)
2011. szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit zavart vagy, mert félsz megnyilvànulni, nem vagy egyedül.
2011. szept. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor megismerkedek új emberekkel borzasztó rosszul érzem magam, úgy érzem egy senki vagyok, és hogy ők sokkal többet érnek nálam."


Ezt sokszor érzem. Főleg ha a suli menő csajaival találkozom, vagy velük kell lennem. Egy időben a barátnőim társaságában is így éreztem, és emiatt meg is szakadt velük a kapcsolatom. Nem éreztem magam jól velük.

Meg mikor rossz napom van és legszívesebben elbújnék mindenki elől, és akkor felszáll a buszra egy csinos lány.


De most szerencsére az utóbbi időben egyre jobban érzem magam a bőrömben. Remélem ez így is marad.


22/L

2011. szept. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

Pont ma hallgattam a rádióban, hogy vannak ún. szociális fóbiák. Szerintem te is hasonlóban szenvedsz. Lehet, hogy félénk vagy, gátlásos, de amint biztonságos talajon érzed magad, ez elmúlik. Amikor ismerkedsz, a figyelem központjába kerülsz. Félsz attól, hogy kinevetnek valamiért, valamit rosszul csinálsz. Szerintem írd be a google-ba ezt a kifejezést : szociális fóbia, ha egyet értesz velem, és magadra ismersz ebben a problémában. Ott le lesz írva nagyon jól, hogy milyen ez és hátha találsz megoldást is, hogy tudod leküzdeni mind ezt.

De mivel írtad, hogy egy órán belül már minden rendben van, úgy gondolom nem súlyos a helyzet, csak lehet, hogy ritkán vagy emberek között, és hozzá kell szoknod az ilyen helyzetekhez. Vagy ritkán ismerkedsz új emberekkel, és ez teljesen normális, hogy félénk vagy. Ezzel nagyon sok ember van így.

2011. szept. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Férfi létemre Én is így érzem...nem tudom mitöl van.
2011. szept. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, nekem is idő kell míg megszokom a változást, de ettől függetlenül társaságban nem igazán szoktam megszólalni, mert nem érzek késztetést rá.

21/F

2011. szept. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egyébként én sem nagyon szoktam megszólalni társaságban, de egy idő után már nem azért mert félek, hanem egyszerűen én sem érzek késztetést, jól érzem úgy magam.
2011. szept. 9. 19:56
 9/19 anonim ***** válasza:
Inkább olyan szitukat keress ahol 2-esben lehetsz vkivel, én is jobban szeretem az olyat mint ahol többen vagyunk. Elvagyok úgy is de jobban szeretem ha nem vagyunk sokan, ott már lehet olyan akivel annyira nem szeretek lenni.
2011. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Merre laksz megközelítőleg? Szívesen ismerkednék, én is hasonló vagyok, de neten mindig sokszáz km-re fogok ki embereket. Jó volna valakivel élőszóban is beszélgetni, az még is csak másabb mint neten keresztül.


21/F

2011. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!