Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Frászbúkos-szociális témájú...

Frászbúkos-szociális témájú kérdés; ti értitek ezt?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm arról panaszkodik, hogy bármit is rak ki az üzenőfalra, az embereket hidegen hagyja, míg ha egy másik ember ír ki valami 2 szavas agymenést, rossz helyesírással, stb. (pl. "Meek WC-re"), arra egyből ugranak és minimum 8-10-en egyet is értenek vele rögtön. Ilyet én még nem vettem észre, mert ezer évben egyszer ha benézek, de ez tényleg érdekes. Ennyire szubjektívek lennének az emberek? Csak az számítana nekik, hogy ki írogat és az lényegtelen, hogy mit?
2011. szept. 6. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezer évben egyszer nézek be, de ha mégis kirakok egy témát, vagy egy normális kérdést, az a legtöbb amit tesznek, hogy belájkolják, de ha valaki helyzetjelentést ad magáról, hogy épp mit csinál, abból téma lesz. Tudod, ez olyan, mint a Való Világ. Sokkal érdekesebb másokat kukkolni, bele mászni az életébe, mint filozofálni, vagy megnézni a tv-ben a Mindent Tudás Egyetemét. Ezzel tudom, nem adtam választ a kérdésedre, csak megerősítettem az észrevételed, hogy miért így szocializálódunk, arra szakember tudna érdemben válaszolni. Csak tippelni tudok, kevés elismerést kapnak a fiatalok, hiányérzetük van és a jutalmazás érzetével töltik el, ha valaki lájkolja a kiírásukat, ezért igyekeznek minél több információt adni magukról, mindegy, hogy mennyire fontos. Aki meg válaszol rá, szintén a figyelemfelkeltés egyik legegyszerűbb módját választja, mert ott sem marad el az elismerés LIKE formájában.
2011. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez roppant valószínűnek tűnik. Köszönöm a válaszodat! Szomorú, hogy manapság az emberek ilyen önhitegető örömforrásokat találnak maguknak.
2011. szept. 6. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szomorú de valahogy mindig is így volt, most csak a teknika fejlődik, a szemlélet nem igazán. sőt, az új dolgokhoz ritkán van jó hozzáállás.


csak annyit mondanék hogy facebook, és már minősíti azokat az embereket, akik oda járnak. nyilván nem feltétlenül, de lássuk be a közösségi oldalak és programok (msn,telefon,iwiw) mind a személyes kapcsolatok helyettesítésére szolgálnak. nem ez a céljuk, de ez a gyakorlati alkalmazásuk. kevés a kivétel aki tudja használni őket.


az emberek enélkül is szeretik hitegetni magukat, és ha unatkoznak problémákat csinálnak, ha nincs facebook, akkor nem köszönt vissza a józsi vagy nem fogadta el a körtét amit a gazdasszony küldött, esetleg a hegy túloldalán lévő törzs másban hisz mint mi, hát balhézzunk

2011. szept. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát az ilyeneknek néhány jobb horog és kiírják fb-re. Ha ezeknek azt mondom menj fel a dombra akkor is kiírják hogy én egy mekkora paraszt vagyok. Aztán elfáradnak 2 méter után. Egyszer mink fölvetettük hogy ne ilyen cseszett élményparkba menjünk (mert minden áldott évben ilyen helyekre megyünk) hanem tegyünk egy kört az erdőben a jó levegőn az anyatermészetben és nem a szaros városban és mi voltunk a kretén idióták. Tiszta szégyen.És ha megemelik a töttyedt valagukat fél méter után leteszik.
2011. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

mostanában nem divat értelmesnek lenni

a Tv- ben is Való Világ, a celebek magánéletéről szóló híradások, nem mondom, hogy rossz, mert egész szórakoztatónak találom, de valaki komolyan veszi, hogy így híres lehet és sokat elérhet

én úgy látom, mintha a fiataloknak nem lenne agyuk, nagyon sokan nem olvasnak könyvet, nem is szerethet mindenki olvasni, de biztosan akadna olyan aki szívesen elolvasna egy számára érdekes könyvet, csak más sem olvas és inkább elmegy bulizni vagy felmegy a facebook- ra

2011. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés!

És igen,igaz!!!!

Nekem kevés barátom van,sőt szinte már 0.

Találtam egy vak kiscicát,és felraktam facebookra a képét hátha megosztják mások.500 ismerősből 4 en osztották meg.

Pár nappal később egy átlagos,nem hátrányos helyzetű sérült kutyáról osztottak meg képet,szimplán nem volt gazdája.azt egyből vagy 30an megosztották.

Sajnos nem azt nézték,ami a cél,hogy az állatnak gazdát találjanak,hanem az volt a lényeg ki osztotta meg.

Tehát mivel én nem vagyok olyan szoros kapcsolatban senkivel így leszarták a vak macskát is,sajnos ilyenek az emberek,ennyire buták,érzéketlenek,igénytelenek.

2013. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!