Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem érdekel az életem, csak...

Nem érdekel az életem, csak mások életével szeretnék törődni! Miért van ez?

Figyelt kérdés

egész egyszerűen nem érdekel az életem, boldogulásom, előremenetelem.

nem érdekel, hogy én ki leszek, vagy mi leszek majd, hanem csak az, hogy más életét segíthessem.

nem akarok híres lenni, elismert lenni, nem érdekelnek a dícséretek, nem lehet ösztönözni ajándékkal, vagy jutalommal.

én például általánosban, és gimnázium elején kitűnő voltam. nem azért, mert kaptam, vagy vártam valamit érte, hanem egész egyszerűen úgy éreztem, ez a helyes.

írtam regényt, novellát, nem azért, hogy ezzel híres legyek, vagy hogy "tetsszen" valakinek, hanem egész egyszerűen azért, mert úgy éreztem, ezt KELL tennem.

segítettem másokon, saját bőröm kockáztatva, ami miatt voltaképp meg is jártam rendesen, de nem bántam, mert úgy éreztem, segítenem kell.

de én nem akarok magammal foglalkozni, sosem akartam.

nem akarok magamért küzdeni, másokért viszont igen.

mi lehet ez?

miért lehet ez?


2011. szept. 7. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon úgy vagyok mint te!


Igaz én önző voltam az életem első 20 évében: kiváló suli eredmények, pénzkeresésben messze többet összeszedtem mint bármelyik hasonlókorú, megvehettem amit akartam...

Csak én nem művészeti hanem tudományos területen arattam babérokat...


De rájöttem hogy a pénz, a csillogás mitsem ér.


Elvesztettem a kapcsolatot önmagamammal. Nem szeretem és nem is utálom magam, hanem békében vagyok.

És így nem tudtam mihez kezdjek. Ha nem akarok magammal semmit, akkor mégis mit csináljak?


Aztán ekkor jött hogy rájöttem mások boldogságának elősegítése az egyetlen értelmes dolog amit tehetek.


Most is valahogy erre hangolódok, hogy ezt hogy oldjam meg.


De a lényeg, hogy az anyagi gazdagság és siker az jót tesz ha másoknak akarok segíteni! Ha több pénzem van, többet tudok adni! Ha anyagi biztonságban vagyok, akkor másoknak is tudok nyújtani ebből a biztonságból!

Ha tanulok akkor másokat is tudok tanítani!

Lényeg hogy azoknak akiknek segíteni akarok, helyettük sikeressé válok és igyekszek nekik átadni amit lehet hogy ők is megtalálják a békét az életben!



Összességében SEMMI BAJ VELED, INKÁBB MINDENKI MÁSSAL VAN BAJ AKI NEM ÍGY GONDOLKODIK MINT TE!!!


De hát lehetőségünk van segíteni nekik hogy megtalálják a saját, helyes útjukat :)

Hajrá :) Lépjünk egy szebb világért! :D

2011. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mert jó ember vagy. Ritka kincs.
2011. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

örülök, első, hogy más is így gondolja...

második, ezzel nem teljesen értek egyet, elvégre, akkor miért lennék most feljelentve (mondjuk az tény, hogy nem jogosan), miért néznének, aláznának az emberek, és miért próbálnának mindenáron tönkretenni?

2011. szept. 7. 12:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia Kedves Kérdező! Nekem is életcélom az emberek segítése.Jó ember vagy, mert adni nagyon nemes dolog. S még biztos sok másért csak sajnos nem ismerlek. Értesd meg azokkal, akik megaláznak és megpróbálnak tönkretenni és alázni, hogy milyen vagy.Mutasd meg önmagad sok oldalról! Ne csak azt lássák belőled hogy életcélod az emberek segítése. S adj nekik lehetőséget és időt hogy változzanak. Neked nincs lelki békéd és önszereteted. Hidd el hogy jó ember vagy, s sajnálom hogy eddig nem kaptál elég pozitív visszajelzést. Legyen szép napod!
2011. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Nekem az a tapasztalatom hogy általában nem jó stratégia kimutatni hogy segíteni akarod az embereket. Nem jó stratégia egy önzetlen embernek a valódi önmagát mutatnia.


Ugyanis az emberek ahhoz vonzódnak, azzal érzik jól magukat akik olyanok, hasonlók mint ők. (Ez pszichológia, nem az én kitalációm.)


Azaz furán, kényelmetlenül, zavarban érzik magukat egy önzetlen mellet, akiben nincs/alig van félelem akinek nem pénz a legfontosabb (meg nem a szex) meg aki nem vitázik veszekszik... Az nekik olyan mint egy ufó...


Szóval nekem mostanában az válik, be hogy tettetek önző, egoista stb jellemvonásokat és így azt találom hogy könnyebb segíteni, mintha a valódi önmagam mutatnám...

2011. szept. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

hát szerintem ennek semmi értelme. miért jó az neked, ha másnak jó??? persze ha neked is van belőle hasznod akkor megértem. annyira mondják, hogy 'jaj de jó ember' stb, ami lehet, hogy igaz. tényleg 'jó'(a szó átlagos értelmében, de hát ki mondja meg hogy mi a jó és mi a rossz??), de buta. ha az embernek megvan mindene, milliárdos, stb., és már nincs mit tennie, nincs mire költenie a pénzét(kötve hiszem) akkor oké, hogy valami jótékony célra fordítsa. de hogy Te(aki gondolom nem milliárdos) miért akarod ezt csinálni... Elmondanád mi a jó ebben?? Mert én meg pont az ellenkezője vagyok: mások rovására is törekszek arra, hogy nekem jó legyen. Szerintem ennek több értelme van(mert persze azokért akiket szeretek, feláldoznék mindent, de ez normális, ez gondolom mindenkivel így van), de hogy ismeretlenekért???????


Na, lényeg a lényeg, elmondanád nekem mi a jó ebben???

2011. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ha nem baj, írnék egy saját példát(ami lehet hogy nem teljesen kapcsolódik ide, de ilyesmi). Én, ahogy leírtam, rettentő önző vagyok, a húgom viszont mindenkinek csak ad(kivétel nekem, engem utál). Mégis mindenki az én kedvemben akar járni, holott nem viszonzok semmit, és ezt valószínűleg tudják is. Ő maga kérdezte többször is tőlem, hogy mitől lehet ez?? Bár ha te nem arra vágysz, hogy mások szeressenek, akkor ebből nincs mit okulnod.


Egyébként novellákat, történeteket én is szeretek írni, csak úgy a magam szórakoztatására, sosem mutattam meg senkinek, nem azért írtam hogy elismerést kapjak. Szóval ez nem olyan furcsa, ha más is van így vele.

2011. szept. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Aya,


Arról van szó hogy mindenkinek van elképzelése mi okoz neki örömöt.

Neked olyan dolgok okoznak örömöt ami másnak nem okoz örömöt.

Nekünk, önzetleneknek meg az okoz örömöt ha más örül...


Igazából emiatt nekem könnyebb boldognak lennem mint neked, mert nekem nincs szükségem semmi konkrét kézzelfogható objektumra. Nekem elég az hogy kicsit többet mosolyogsz :) és én ettől boldogabb vagyok. Akkor is ha nem szeretsz engem, vagy egyenesen utálsz :)

2011. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, igaz amiket leírtál, mindenkinek más okoz örömöt, és az is biztos, hogy nektek könnyebb a boldogság elérése... De azért annak is megvannak az okai, amiért valaki olyan lesz mint Te vagy én(és azok az okok különbözőek, természetesen).


Végül is ha az egyetlen ember akit szeretek, boldog, az engem is felvidít, szóval nagyjából meg tudom érteni, mert valami ilyesmit érezhettek Ti is, csak Ti minden emberrel.


Hm, szóval akkor Ti nem kívánjátok a Pokolba azokat akiket utáltok vagy ha nem utáltok senkit, akkor azokat, akik utálnak titeket??? Hát ez számomra elég furcsa az biztos... :D De mondom, lehet hogy velem van a baj...

2011. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De egyébként az a baj ezzel, hogy az olyan emberek, mint én, kihasználják az olyanokat, mint Ti... Én pl. tesómat is annyira kihasználom amennyire csak lehet... Szóval vigyázzatok. :) És nem csak én, úgy általában a kevésbé önző emberek is hajlamosak erre, sőt, lehet, hogy nem is tudatosan.
2011. szept. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!