Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem érdekel az életem, csak...

Nem érdekel az életem, csak mások életével szeretnék törődni! Miért van ez?

Figyelt kérdés

egész egyszerűen nem érdekel az életem, boldogulásom, előremenetelem.

nem érdekel, hogy én ki leszek, vagy mi leszek majd, hanem csak az, hogy más életét segíthessem.

nem akarok híres lenni, elismert lenni, nem érdekelnek a dícséretek, nem lehet ösztönözni ajándékkal, vagy jutalommal.

én például általánosban, és gimnázium elején kitűnő voltam. nem azért, mert kaptam, vagy vártam valamit érte, hanem egész egyszerűen úgy éreztem, ez a helyes.

írtam regényt, novellát, nem azért, hogy ezzel híres legyek, vagy hogy "tetsszen" valakinek, hanem egész egyszerűen azért, mert úgy éreztem, ezt KELL tennem.

segítettem másokon, saját bőröm kockáztatva, ami miatt voltaképp meg is jártam rendesen, de nem bántam, mert úgy éreztem, segítenem kell.

de én nem akarok magammal foglalkozni, sosem akartam.

nem akarok magamért küzdeni, másokért viszont igen.

mi lehet ez?

miért lehet ez?


2011. szept. 7. 09:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ügyesen gondolkozol, kedves Aya :)


Jól sejted, hogy míg te egy embert szeretsz, addig aki önzetlen, az sokat (talán mindet).


Én pl nem utálok senkit. Nem tudok utálni... Nem tudok gyűlölni. Ha valaki utál engem (ilyen emberről sem tudok) akkor vagy nem törődök vele mert úgyse tudok változtatni az ügyön, vagy megpróbálok segíteni neki, mert aki utál annak fáj valami vagy fél valamitől!! Tehát aki utál annak segítségre van szüksége... Én legalábbis így látom :)


A kihasználásról pedig:

Ez kb csak az IQ-tól függ... Önzőt is ki lehet használni simán... Sőt... :)

Aztán meg, míg az olyanokat mint te kb irányhíthatja egyetlen ember mert az ő szavát fontosnak találod (hiszen csak őt szereted) addig engem pl senki sem irányíthat mert senki sem különleges a szememben. Tehát én érzelmileg nem vagyok elfogult senkivel szemben, míg te lehet igen.


Viszont azt hiszem kihasználni engem nem lehet, mert habár az a célom hogy segítsek, közben azt is fejben tartom, hogy ha pl kisemmiznének, akkor nem tudnék többet segíteni senkinek.

Megvédem magam azoktól akik kihasználnának, mert különben kevesebb időm/pénzem/energiám maradna másokra.


Szóval, fura ez az önzetlen szeretet egy kívülállónak, tudom jól. De azt is tapasztalom hogy átélni gyönyörű :)

Nincs pénzen megvásárolható dolog amiért lemondanék erről...

2011. szept. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!