Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bántátok már meg, hogy tovább...

Bántátok már meg, hogy tovább tanultatok? (kicsit hosszú, de sok ember véleménye érdekelne)

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz, és néhol érthetetlen, próbálom minél érthetőbben leírni.

Most vagyok másodéves egyetemista, szeretem a szakomat. Jól tanulok, jó az átlagom, kapok ösztöndíjat. Úgy gondolom szeretni fogom majd azt amit csinálok (már ha eltudok majd helyezkedni...) De mégis néha úgy érzem, hogy jobb lett volna nem tovább tanulni, vagy csak vmi tanfolyamot elvégezni. Tudom hogy ez nem egy biztos pont, ebből alig tudnék megélni, de ma már arra sincs garancia hogy diplomával meg lehet. Sokszor arra gondolok, hogy inkább kezdtem volna el dolgozni vmit érettségi után, hogy ne kelljen még mindig anyum nyakán élni (értem ezalatt nem az együttélést, hanem h ő fizeti mindenem, albérlet, kaja, minden kiadás stb...). Persze tudom, dolgozni lehet, de év közben egyszerűen nem tudok dolgozni a suli mellett, amit nyáron keresek, hát az el is megy. Mint mondtam jól tanulok, mégis a folyamatos kudarctól félek, hogy nem fogom tudni befejezni a sulit, rosszul teljesítek stb (az önbizalmam valahol a béka segge alatt van, hiába vannak sikerélményeim a tanulásban, mégsincs önbizalmam, folyamatosan a kuradctól félek). Szóval sokszor úgy gondolom egyszerűbb lenne nekem ha nem tanulnék hanem dolgoznék, minek nekem diploma, sokszor kérdezem magamtól. Másrészről viszont tudom hogy okos vagyok, és nem szabad elherdálnom a "tehetségem", és örülnöm kéne, hogy megadatott az a lehetőségem hogy anyum tud taníttatni, ő maga sajnos nem egy "tanult" ember, az ő szülei sajnos nem tehették meg h egyetemre küldjék. Szóval tudom hogy örülnöm kéne, én mégis félek, bizonytalan vagyok. Rájöttem hogy egy csomó olyan szakma van, amivel lehet az ember sikeres diploma nélkül is, és annyit gondolkozok, hogy olyan irányba kellett volna mennem. Mostmár nem hagyom abba ezt a szakot, mert akkor feleslegesen güriztem volna ezt az egy évet, és kidobott pénz lenne amit eddig ráfordítottunk.


2011. szept. 11. 22:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem bantam meg, hogy foiskolai diplomam van. Azt banom, hogy nem tanultam mast (is), nem egyetemen, es lusta voltam tobb nyelvet megtanulni az angol es a holland mellett.

TANULJATOK!!!!

2011. szept. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
nem érezted néha úgy hogy túl sok rajtad a nyomás és hogy nem bírod? Jah és még olyanokra vagyok kíváncsi, hogy vannak-e itt olyanok, akiknek hosszabb idő alatt sikerült elvégezni az egyetemet mint ahogy elvileg a képzés tartott volna, olyan okokból hogy bizonyos kurzusokkal csúsztatok? Ez hogy érintett titeket?
2011. szept. 11. 22:35
 3/20 anonim ***** válasza:

3 ev alatt vegeztem el a 4 eves szakot. A szakdolgozat irasnal ereztem ugy, hogy megorulok a hatarido miatt, meg, hogy honapokig kellett ra koncentralni.

Egyebkent jo tanulo voltam nem stresszeltem sosem. Az utolso nap, mikor az egyik ostoba kielegitett rib@nc majdnem megbuktatott, de a kollegai kikuldtek, vegul 3ast kaptam. Az eleg nagy tores volt.

3 eve vegeztem, mar hianyzik, szivesen tanulnek megint valamit, csak a kurzusok dragak, meg munka mellett nagyon idom sincs, marad az onkepzes.

2011. szept. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
3 év alatt 4 éveset? Nem fordítva? Am én is a sakdogától félek nagyon :S Messze van még, mégis nagyon közel...A tavalyi év is olyan gyorsan eltelt. :(
2011. szept. 11. 22:44
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem, nem forditva. Osszevontam 2 evet, mert a masik szakomon mar epp vegeztem volna, de szakvaltas miatt a masikon le voltam maradva, igy gyors osszevontam 2 evet.
2011. szept. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a választ :)
2011. szept. 11. 22:46
 7/20 A kérdező kommentje:
Igazából az is bajom, hogy végigszenvedem a heteket, vasárnap nagyon rossz kedvvel jövök vissza, a péntekeket alig várom hogy mehessek haza. Egyszerre szeretem is, meg nem is a sulit. Nem értem magam. Azt tudom hogy el akarom végezni ezt a szakot, de nem látom az alagút végét.
2011. szept. 11. 23:10
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
én se látom a végét, de szeretem a sulit, a szakomat is úgy ahogy. Jobbat én se tudok, mint imádkozni :D
2011. szept. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
ja és nem a korábbi voltam, egy másik 80%-os vagyok :D
2011. szept. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 jozsi2011 ***** válasza:
100%

Szerintem ne add fel, tanulj tovább nyugodtan. Persze vannak kellemetlen dolgok az életben, mint például a szülői eltartás. Erre csak azt lehet mondani, hogy ez van, ilyen az ország, örülj neki és háláld meg, amint tudod.

Viszont sok embernek okoz gondot, hogy nem tud főiskolára járni vagy egyetemre, mert nincs rá ideje munka mellett, és a pénz is gondot jelent. Ez akkor a legrosszabb, ha tudom, hogy csak egy diploma választ el a továbblépéstől a munkahelyemen.

Egyébként tényleg vannak olyan szakmák, amihez nem kell diploma, hogy jól keressen az ember. Ez már a ki mit szeret alapon is mehet.

Lényeg, hogy fejezd be amit elkezdtél! Sose hagyd félbe, mert akkor értéktelen ember leszel.

Sok sikert kívánok hozzá! Szabad tudni egyébként, hogy milyen diploma lesz?

2011. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!