Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Éreztétek már úgy, hogy senki...

Éreztétek már úgy, hogy senki nem ért meg titeket?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim,nem tudok barátkozni.Túl őszinte vagyok,meg nyers.A barátnőm sem ért,néha úgy érzem,mintha a lányom lenne.Nem tudok olyan személyt mondani,aki hasonlít rám.

Egyébként,aki megy aludni,annak jó éjt!


2011. szept. 15. 23:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sőt annyira, hogy már a végén én sem értettem meg saját magam.
2011. szept. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Én szinte minden nap érzem.


Mivel minden ember külön egyéniség, valószínűleg minden nap van olyan gondolata, amiről úgy gondolja, senki más nem gondolja így, pedig jaj de kár mert akkor mennyivel egyszerűbb lenne a világ. De nem, mert akkor meg unalmas lenne, nem lennének impulzusok amik érnek más emberektől, mert mindent ugyanúgy látnál másokkal.


De én is érzem azt sokszor, hogy senki nem ért meg, hogy egyedül én vagy normális/furcsa/stb. És én is érzem úgy néha mintha a barátnőim a lányaim lennének, mert néha elfog az érzés, hogy érettebb és bölcsebb vagyok náluk, de tudom jól: mindenkit elfog ez néha, hogy bölcsebb, mint a környezete, és milyen kár hogy nem érti meg ezt senki. Ez mindenkinek benne van, csak valaki kimondja, valaki meg nem.

2011. szept. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én értem saját magam,biztos vagyok benne,hogy ha egy másik ember mindent tudna rólam,belerokkanna..de senki nincs veszélyben,mert senki nem érdeklődik irántam.Próbáltam barátságokat kötni,ismerkedni-de mindenki elfordul tőlem,sokakon azt látom,hogy nem adják magukat-az ő esetükben nem is bánom,hogy nem lettek még csak a haverjaim se.Így viszont egyedül vagyok,mint a kisujjam.
2011. szept. 15. 23:52
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Jo, de Te sem adod magadat, mert felsz, hogy belerokkannának...:) Vigyarol rajuk.:) Érezni Ratad, hogy az a velemenyed, hogy nehez eset vagy.:)

Egyebkent ettol mentes esetben is siman lehet ez a reakciojuk, mert az emberek ilyenek...

35N

2011. szept. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De,magamat adom-viszont tiszta előttem a sor,hogyha valakivel több ideig szeretnék beszélni,mint 2 perc,akkor semmi számomra fontos dologról nem szabad beszélnem.Engem pl nem izgat az időjárás,nem érdekel a focimeccs.Viszont rengeteg belső vívódás,gondolat,vélemény van bennem mindenről,ezt senki nem bírja el.A saját barátnőm,ha vitázik velem,megpróbál engem utánozni..úgy értem a gondolkodásmódomat.Sok éve volt rá,hogy megpróbálja elsajátítani,de természetesen nem megy neki,hiszen nem lehet hiteles.Igazából,ha teljesen magamat adnám,akkor szerintem barátnőm se lenne-tehát barátnő téren is csak kompromisszummal vagyok sikeres.Most,hogy jobban belegondolok,aki ezeket a sorokat végigolvassa,hát köszönet érte és tisztelet,no meg bocsi.
2011. szept. 16. 00:06
 6/19 A kérdező kommentje:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:50


Köszönöm,nagyon érdekesnek találom,amiket írtál.

2011. szept. 16. 00:07
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Most nem menő a tartalmasság, és a korszak sem tamogatja. De varj, masfel ev mulva maskent lesz...:) Addig beszelj velem! :) 35N
2011. szept. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kedves tőled,de én csak 22 éves vagyok!Olyan érzésem van néha,mintha én érzelmi-gondolati síkon fejlett lennék,mégis ez kevés valamiért.Mindenki haverkodik a másikkal,megy a nyalás jobbra balra,ezt végig kell néznem egyedül..,de azt is végig kell néznem,amikor megorrolnak egymásra és egy hónapos barátság után egymást kur˛/va anyázzák,majd gondolnak egyet és újra barátok lesznek.Nem egy ilyet megfigyeltem már.Egyébként nem vagyok eltunyulva,imádok túrázni,motorozni,sportolni..Rondának sem mondanám magamat,mégis periférián vagyok,amit nem bánok,csak hiányolom a hozzám hasonló alakokat.Nem látok egy hasonlót sem az utcán sétálni.:)
2011. szept. 16. 00:20
 9/19 A kérdező kommentje:
Egyébként nyomom a zöld kezeket,csak írjon,akinek van erről véleménye,bátran!
2011. szept. 16. 00:21
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki így érzi néha. De ez normális. Néha én is.

De attól még lehetnek az embernek barátai.


Te is beleestél abba a csapdába, mint oly sokan, hogy eljátszod az általad elvártnak ítélt szerepet, és ragaszkodsz az így kialakított felszínes kapcsolataidhoz.


Én elég egyedien gondolkozom, és sokszor saját magammal sem vagyok összhangban. Mégis vannak igazi jó barátaim. Akikkel persze nem értünk midnenben egyet, de elfogadjuk, hogy a másik másképp vélekedik sok mindenről, és nagyokat vitázunk ezekről a témákról. Persze ehhez bátorság is kell. Régebben én is beleestem abba a csapdába, hogy midnenáron meg akartam felelni mindenkinek, és ha valakivel "jóba lettünk", akkor ragaszkodtam hozzá. Aztán amikor rájöttem, hogy ez nem jó, kidobtam az ilyen álbarátokat. És lettek helyette újak, akikkel őszinte voltam végig, nem játszottam meg magam.

Sőt: érdekes módon az emberek nagyobb része értékeli, hogy másképp gondolkodom, másképp csinálok dolgokat, még akkor is, ha nem értenek velem egyet. Erre csak később jöttem rá.


Szerintem az lehet a fő baj, hogy egy csomó előítélettől még nem szabadultál meg. Pedig ha meg tudnád tenni, akkor egy új világ nyílna ki előtted. Legyen bátorságod meglépni mind gondolati, mind fizikai szinten azokat a lépéseket, amik elválasztanak ettől a hazug viselkedéstől és gondolkozástól. Nem egyszerű, de bőven megéri :)

2011. szept. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!