Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Éreztétek már úgy, hogy senki...

Éreztétek már úgy, hogy senki nem ért meg titeket?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim,nem tudok barátkozni.Túl őszinte vagyok,meg nyers.A barátnőm sem ért,néha úgy érzem,mintha a lányom lenne.Nem tudok olyan személyt mondani,aki hasonlít rám.

Egyébként,aki megy aludni,annak jó éjt!


2011. szept. 15. 23:43
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Te is beleestél abba a csapdába, mint oly sokan, hogy eljátszod az általad elvártnak ítélt szerepet, és ragaszkodsz az így kialakított felszínes kapcsolataidhoz. "


Épp ez az,nincsenek kapcsolataim,mert azt látom magam körül,hogy mindenki megjátssza magát..,ha végigolvastad,amiket írtam és azok tükrében írtad ezt,akkor lehet félreérthető voltam.Az is lehet,hogy nem értelek pontosan.:)Én nem játszok el szerepet.Mindig megpróbálom magamat adni,van egy srác,akivel néha eszmecserélünk,de egy idő után azt látom rajta,hogy már nem tudja feldolgozni az inputot..,úgyhogy olyankor inkább visszaveszek,vagy bekussolok.

2011. szept. 16. 00:42
 12/19 anonim válasza:

Szia!


Ha lenne kedved barátkozni, írj nekem privátba.

Én is őszintének tartom magam, és szerintem mindenki szokta érezni néha, hogy őt nem érti meg senki. :)


22/L

2011. szept. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

22.50. vagyok, örülök hogy tetszett amit írtam, látod, velem már van közös pontod! És miután elolvastam a kommentjeidet, nagyon szimpatikus a gondolkodásmódod. Érdekes dolog ez a barátkozás, mert sokan túl nagy jelentőséget tulajdonítunk másoknak, hogy vajon kimondjuk-e amit gondolunk, azon az áron hogy valaki nem ért egyet?


Én sajnos a vívódós típus vagyok. Inkább lenyelem sokszor a véleményem, csak ne akarjon a másik fél meggyőzni. Mert mindig ez van, ha valamit máshogy látok, akkor megpróbálnak meggyőzni.


Amit még megfigyeltem magamon, talán veled is így van: NEM tudok sok dologban határozott állást foglalni, mert mindkét oldalnak látom a színét és visszáját is! Pl. politika. Nem köteleződtem el sehol, ugyanis látom hogy egyikben mi a jó, másikban mi a jó. Sokan meg csak feketét vagy fehéret látnak, de én általában mindenben szürkét, azaz sokan ezt döntésképtelenségnek, vagy butaságnak, határozatlanságnak fogják fel és emiatt lenéznek, holott ez pusztán rálátás minden részletre. Én pl. emiatt is bölcsebbnek érzem magam másoknál, de mások ezt negatívumnak értékelik, és azt mondják határozatlan vagyok. Olyan, mintha ismerőseim ha beszélgetnek politikáról, vagy bármiről, akkor egyik vagy másik oldalán állnának a folyónak, én meg középen és látom mindkét oldalt.

De ezt nem mindig mondom el nekik, csak bólogatok a témára, ugyanis tudom, nem értenének még és ahogy már írtam, elkezdenének győzködni a saját oldalukról.

2011. szept. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

00:06

"A saját barátnőm,ha vitázik velem,megpróbál engem utánozni..úgy értem a gondolkodásmódomat.Sok éve volt rá,hogy megpróbálja elsajátítani,de természetesen nem megy neki,hiszen nem lehet hiteles.Igazából,ha teljesen magamat adnám,akkor szerintem barátnőm se lenne"


Tény, hogy a többes számot ez nem indokolja, de akkor azt ne vedd figyelembe :)

2011. szept. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam,hogy ilyen válaszok érkeznek majd.:)Picit pipa vagyok,mert megírtam a hozzászólást az előbb,de sikerült törölnöm,pedig fontos dolgokat írtam.Most picit rövidebbre fogom.Nekem a legtöbb konfliktusom ebből származik,hogy mindkét fél azt szeretné,hogy neki adjak igazat.Mindig van véleményem,ami nagyon rövid idő után megszilárdul-attól a ponttól pedig nehéz kikezdeni.Pontosan tudom,hogy mit szeretnének hallani,de mindig azt mondom nekik,ami a saját véleményem-a végeredmény pedig,hogy én vagyok a bunkó.Azt veszem észre,hogy könnyebb megsértődni,mint belátni a hibákat,vagy,hogy esetleg nem nekik van igazuk.Én mindig hagynám magam meggyőzni,de akkor várom is az ész érveket-amik ritkán jönnek.

Amit még észre vettem,hogy én mindig próbálok nyitni,ismerkedni(pedig nekem nem könnyű),próbálok megérteni másokat,de azt nem látom,hogy bárki is megpróbálna engem megismerni,vagy megérteni.

A barátnőmről pedig annyit,hogy valójában ő tud rólam a legtöbbet.Ez azért van,mert gyerekkorunk óta együtt vagyunk.Most éppen válságban van a kapcsolatom vele is.Felszínesnek semmiképp nem mondanám a kapcsolatunkat,rengeteg energiát fektettünk egymásba.Viszont hihetetlen szar érzés,ha azt érzed,hogy túlnőttél valakin,akit nagyon szeretsz.Nem tartom jobb embernek magamat nála,de sokszor úgy érzem,hogy akár a lányom is lehetne-ez nekem elég nagy sokk-ezzel az érzéssel mostanság találkoztam először életem során.

2011. szept. 16. 09:52
 16/19 A kérdező kommentje:

Na,megvan.Akkor valószínűleg erre céloztál:"Igazából,ha teljesen magamat adnám,akkor szerintem barátnőm se lenne"

Igen.Képzeld csak el,ha elmondanám neki,hogy néha úgy érzem,mintha a lányom lenne...Megváltoztatni nem tudom őt és nem is akarom.Érdekes,hogy emiatt nem lehetek vele 100%-ig őszinte,viszont mégis érezheti,hogy mi a helyzet,hiszen a kapcsolatunk valóban válságban van.:/

2011. szept. 16. 10:20
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 23 éves vagyok és lány, lelki ember. Engem sem értenek meg. Minden ember egyedi, és neked is szükséged van támaszra. Te is EMBER vagy. Egy emberséges EMBER. Én azt mondom-ha elfogadod- hogy senkiért nem szabad semmilyen helyzetben erődön felül felelősséget vállalnod. Sem neked sem senkinek. Én felajánlom a barátságom, ha elfogadod. Legyen szép estéd!
2011. szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Nagyon hálás vagyok a válaszokért,sajnos nem leszek gépközelben a hétvégén,2percen belül indulnom kell.Leghamarabb hétfőn jutok géphez,azonnal reagálni fogok!Utolsó,írtál egy nagyon érdekes dolgot a felelősségvállalásról,kifejtenéd nekem?Természetesen elfogadom a barátságodat,ahogy a 22éves lánynak is fogok írni privátot,de ez hatalmas felelősség-elfogadni,vagy belekezdeni egy barátkozásba,eddig még nem csináltam ilyet(neten keresztül),úgyhogy alaposan át kell gondolnom a dolgot,de nem zárkózom el senkitől,semmitől.Köszönöm a válaszokat,tényleg egy-egy mondat igazi impulzusként ér,ami nagyon ritka számomra!Szép estét és jó hétvégét!
2011. szept. 16. 19:57
 19/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én vagyok a 23 éves lány, aki az mondja neked hogy ne vállalj felelősséget erődön felül. Ez úgy értem, ha külső körülmény van, azon nem tudsz változtatni.Ilyen például az alkohol. Nem tudom, hogy milyenek a barátnőd körülményei, és azt sem hogy miért tekinted lányodnak. Azt érzem, hogy úgy érzed sem ő sem senki nem ért meg. Nem kérek itt és most semmilyen választ erre.Ha gondolod írj privátot, a barátságomat változatlanul felajánlom. Szeretettel
2011. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!