Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok baráti, haveri...

Nem tudok baráti, haveri akpcsolatokat kialakítani már évek óta, mit rontok el?

Figyelt kérdés

Nem panaszkodni szeretnék, de nagyon is érdekelnek a vélemények ebben a kérdésben. A helyzet egyszerű: nincsenek barátaim. Körülbelül 10 éves koromban voltak utoljára, 3-4 srác a suliban, ők lassan de végleg kikoptak mellőlem. A középsuliban már nem tudtam ismerkedni se, nehezen néha rávettem magam, hogy együtt legyek az osztálytársaimmal, de nem alakult ki semmilyen barátságnak nevezhető dolog. Sport és egyéb aktivitások alatt sem tudtam senkivel megismerkedni. Lassan a fősulival is végzek, itt meg aztán tényleg senkivel nem ismerkedtem meg. A majdnem 5 év alatt voltam 1 alkalommal fürdőben 2 csoporttársammal, aztán 1 alkalommal Dumaszínházban 3 másikkal. Gyakorlatilag semmilyen kapcsolatom nincs azokkal, akikkel egy suliba járok.

Nem vagyok különc, nincsenek furcsa elképzeléseim a világról. Nem tartom magam túl félénknek, bár valaha az voltam (ezzel kapcsolatban megjegyezném hogy a közelmúltig "szakemberhez" is jártam a félénkségem miatt).

Elég sok minden érdekel, tájékozott vagyok, van humorérzékem, és bizonyos helyzetekben szórakoztató vagyok, jó társaság.

A csajozással jó ideje nincs problémám, most is van egy helyes barátnőm akivel jól érezzük magunkat, odáig van értem, viccesnek, határozottnak (szóval csupa jó) tart.

Mégse tudok senkivel megismerkedni, kapcsolatot tartani. 2 srác van középsuliból akivel "jóban" vagyok, mégis mellettük is feszélyezve érzem magam, nem is igazán keresem őket, inkább ők engem.

Új emberekkel képtelen vagyok bármire, új társaságban meg ahogy telik az idő nem feloldódok, hanem egyre feszélyezettebb és visszahúzódóbb leszek, végül eltűnök.

Na, egyelőre ennyi, várom a hozzászólásokat.

23/F


2011. szept. 24. 12:18
1 2
 1/12 Ágh Ferenc ***** válasza:
Nos nem mondom, hogy ez egy kellemes dolog, de az a gyanúm, hogy ha a nő kapcsolatod/kapcsolataid jól működnek, akkor azért olyan nagy baj nincs! Talán az is a "gond", hogy a női lélekkel könnyebben azonosulsz. Ez a további életedben nem jelent problémát, persze nem öt nővel egyszerre!!! Egy idő múlva, ha kikötsz valaki mellett a régi egyéb kapcsolatok kicsit háttérbe szorulnak a kortársaid körében is, hiszen a házasság és esetleg gyerekvállalás elszakít valamennyire a kapcsolataidtól, aztán pedig lehet, hogy pont ennek következménye újabb kapcsolatok létrejötte, ahol már a megváltozott körülmények és problémák miatt keresi az ismeretségeket az ember. Ha eddig kibírtad szerintem nem okozhat oly nagy gondot, a többit bízzuk a jövőre!
2011. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Először is légy büszke magadra, hogy a csajokkal minden rendben van bnőd aki odavan érted, imád :-) Ez nagyon nagy szó a te esetedben.

Mi a feszélyezettség oka? gyakorlatilag hogy ez az ún felszínes csevegés nem megy, beégsz a többiek előtt, vagy csak az látod h mindenki jól érzi magát a társaágban te pedig csak ülsz ott és hallgatsz mint potyka a levesben...

Mert azt írtad széles a látóköröd tehát angyjából midenhez hozá tudsz szólni.

Próbálj beszélgetést kezdeményezni valakivel és meghallgatni csak alig szólnic sak meghallgatni ez is angy előrelépés lenne...

2011. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

szokásos tévhit hogy csak iskolában lehet/kell ismerkedni

néha a sors kivételesen idióta emberekkel hoz össze téged, ekkor kell eljárni máshova, ahol találhatsz haverokat, barátokat

2011. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Írásodból ítélve okos srác vagy. Szerintem próbálj meg olyan emberekkel barátkozni, amilyen te vagy. Ők biztosan meg fognak érteni. Sok sikert. L/28
2011. szept. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
figyelek: a beégéstől nem félek, inkább a másik! belesüppedek abba h nem szólalok meg, és ott is maradok. nem szól be emiatt senki, vagy ha igen, az meg nem zavar.
2011. szept. 25. 12:28
 6/12 A kérdező kommentje:
28/L: de egy egyetem az okos emberek gyűjtőhelye, nem? :D szóval ez nem jött össze... maradnak az egyéb helyek, amit 17:32 írt, dehát azok se működtek eddig...
2011. szept. 25. 12:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem iszol eleget!

Többet kéne elmenned a nudibárba!! :)

Ne erőltessed a dolgot!!!

Ha valakivel jóba leszel az úgyis magától fog kialakulni!!!

Osztálykirándulásokat kihagytad???Egyetemi közös programok???Valami biztos van csak nem jársz el...tudod ha nem is csináltok együtt semmit akkor ki sem alakuhat semmi sem...

2011. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ebben lehet hogy van valami. a gólyatábor (3 napig egyfolytában részeg voltam, dumáltam mindenkivel, aztán egy héttel később meg se ismertek az ott szerzett "haverok") után minden egyetemi programot kihagytam.
2011. szept. 25. 14:01
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 12:30

nem tudom írtam e privátot de ha más nincs, itt lehet próbálkozni, akár velem, vagy másokkal.


én magam sem találok olyan embert sehol, akit aki alkalmas közelebbi kapcsolatra, azzal a különbséggel, hogy különc vagyok, és jól tudom mivel jár.

2011. szept. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

NA látod...meg is van a bajforrás oka...(nem iszol eleget) :)

Több programban kéne részt venned az osztálytársakkal vagy iskolatársakkal...

2011. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!