Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van itt olyan aki optimistának...

Van itt olyan aki optimistának tartja magát? Ha igen, akkor nem érzi néha úgy, hogy csak önmagát áltatja?

Figyelt kérdés

Mármint sokan jönnek nekem azzal, hogy ne legyek ilyen negatív, de most attól, hogy optimista vagyok, attól például még ugyanúgy nem elég 80 ezer Ft havi fizetés semmire, és még sorolhatnám. Szóval azt gondolom, hogy csak azok képesek optimisták lenni, akik vagy tök hüly*k, és nem látják át a dolgokat, vagy épp pont jó helyre születtek, és az a legnagyobb bajuk, hogy milyen színűre fessék a lakásukat.

Hát én így gondolom, kíváncsi vagyok a véleményetekre.


üdv.


2011. szept. 29. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez nem így van. Nekem van elég sok problémám, nem születtem jó helyre és a lakásomat sem tudom kifesteni, de optimista vagyok. Ez szerintem az emberrel egy vele született jellem és nem változtatja meg egykönnyen ha egy kicsit nehezebb az életkörülmény. Az optimista gondolkodás nem azt jelenti, hogy lesz@rom, ha kevés a pénzem, hanem, hogy tudom, így is megoldom a problémákat. Azzal nem segítek magamon, ha sajnálkozom és borúsan látom a jövőm, attól még nem lesz több pénzem. Az optimizmus inkább arról szól, hogy minden rossz mellett találok valami jót. Van aki azt mondja, minden rosszban van valami jó. Na ebben én sem hiszek, mert valami vagy jó, vagy rossz. Én inkább úgy gondolkodom, hogy ha egy nap történik valami rossz, akkor nem azon rágódok, hanem találok valamit ami viszont jó volt.
2011. szept. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én optimista vagyok, de se nem vagyok hülye, se nem születtem olyan hú de jó anyagi körülmények közé.


És igen, mindennek meg lehet látni az előnyét. (nagyon kevés dolog van amiben én sem látom meg közvetlenül az előnyét, viszont ha történik valami rossz, annak van tanulsága...és ez már jó, mert tanultam valamit.


Tudom, ez hülyén hangzik :D Néhány példa (kezdjük az egyszerűbbekkel) Hozzáteszem, elég sajátságosan látom néha a dolgokat, de ez szerintem nem baj. Gondolkodásmódom ne botránkoztasson meg senkit, ez vagyok én.


1. Esik az eső...Nem baj, legalább nincs olyan meleg, és a talajnak úgyis szüksége van rá. Felvehetem az új kabátomat....stb


2. A boltban meglátok valamit (tábla csoki), de nincs nálam elég pénz....nem baj, nincs is rá szükségem, úgyis csak híznék tőle...stb


3. Nincsenek barátaim....Nem baj, majd találok olyan embert, aki értékel engem, hülyékre nem pazarlom az időmet, egyedül úgyis jobban érzem magam, több időm marad magamra és tanulni, olvasni....stb.


4. Nincs annyi pénzem, hogy kifizessem a villanyszámlát...nem baj, ha ideiglenesen kölcsönhöz is kell folyamodnom, legalább megtanulom, hogy jobban kell beosztanom a pénzemet, vagy másik állás / másodállás kell. Ezt sem veszem büntetésnek, mert ezáltal is fejlődök. Tűrőképességem nő, és mint tudjuk a munka jobb emberré tesz.


5. Meghalt egy hozzátartozóm....Nem sírok, ha hosszas betegeskedés után történt a haláleset, akkor azért boldog vagyok, hogy nem szenved. Ha hirtelen halt meg az illető, szomorú vagyok, de igazából nem miatta, hanem a családja miatt. Viszont a családjának mi ebben a jó? Annyi, hogy ha elhanyagolták a halott családtagjukat, most megtanulhatják, hogy a szeretet ki kell mutatni, éreztetni kell az emberrel, mert eljön az az idő, mikor már késő lesz kimondani azt hogy szeretlek.



Sorolhatnám itt napestig a témákat, de szerintem értitek a lényeget.

Sosem értettem az embereket, hogy miért pánikolnak, siránkoznak a dolgok miatt, és miért nem tesznek ellene.

Azt vallom egyébként, hogy minden okkal történik, és bármi is történjen, csak javunkra válik, mert tanulhatunk belőle.

Azt is hiszem, hogy minden csak akarat kérdése. Ha elhatározzuk, hogy na mostantól megteszek mindent, hogy jobb anyagi körülmények közé kerüljek, akkor a lehetőségek jönni fognak. Na igen az meg a másik, hogy minden adandó lehetőséget ki kell használni (persze csak ésszel). Ha először nem is látja az ember az értelmét, vagy, hogy mivel is tehetné az a dolog jobbá az életét, előbb utóbb kiderül. És később nem lesz az, hogy bárcsak megtettem volna.

Az ember megteheti, hogy változtasson a saját életén, mert más biztos nem fog változtatni rajta.


És szerintem optimistának születni kell. Ilyen dolgot nem lehet megtanulni, ahhoz teljes átprogramozás kell. Ha egy pesszimista próbálja bebeszélni magának pl. az előzőket, csak áltatni fogja magát, legbelül akkor is tudni fogja, hogy ez neki nem jó.


Én örülök annak, hogy optimista vagyok. Nem szeretnék megkeseredett, szomorú pesszimista lenni.

2011. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na igen, a tűrőképesség a kulcsszó. Mindenből tanulni kell, életünk végéig. Önsajnálatból nem élünk meg, mindennek oka van. Aki nem tűri a nehézségeket gyenge és erre van egy jó szó: pesszimizmus.
2011. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt az én hatalmas titkom: van nekem sok problémám, de nem érdekelnek. Amit meg tudok oldani, azt megoldom, amit meg nem azzal nem is törődök. Minek idegeljem magam?
2011. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy attól még ugyanúgy kevés a havi 80 ezer Ft, de ha pozitívan gondolkozol jobban érzed magad. Ha negatívan állsz hozzá a dolgokhoz, attól csak rosszabb lesz.

Az az esős példa tök jó, amit írt valaki. Ha utálod az esőt, és csak azon mérgelődsz, hogy miért nem áll el, akkor egész nap rossz lesz a kedved. De ha úgy fogod fel, hogy felveheted az úgy kabátodat, használhatod végre a nemrég vásárolt trendi esernyődet, vagy egyszerűen csak arra gondolsz, hogy ez a természetnek milyen jó, akkor máris jobb lesz a hangulatod. =)

2011. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!