Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan anyukáról, aki hol az oviban altatja a gyerekét, hol hazahozza délben attól függően, hogy éppen mik a teendői?

Figyelt kérdés
GYED-en van.
2011. szept. 23. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi. Vannak gyerekek, akik hozzá tudnak ehhez szokni. Vannak akik nem. Ha a gyerkőc nyugodtan elvan, ha az anya éppen nem megy érte, akkor hát legyen így. ilyen az óvodai rendszer.


Egy korábbi kérdésnél felvetettem viszont, hogy ez a többi gyerek szempontjából nem jó igazán. Ott le lettem hurrogva, hogy ha megtehetem, hogy megyek érte, akkor miért foglalkozzak más gyerekkel. Van ebben valami. Mindenkinek a saját gyereke a legfontosabb. Szóval a komplett rendszeren kellene változtatni.

2011. szept. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A rendszeren miként változtatnál?
2011. szept. 23. 08:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én voltam óvodás megvolt határozva, hogy 8 óráig be kell érni az oviba, aki késett azt nem fogadták. Nem engedték azt se hogy alvás előtt elhozzanak haza. Szóval 7-8 ig beszivárogtak a gyerekek. 8 kor bezárták a kaput. 15:30-tól lehetett értünk jönni. Felkeltünk meguzsiztunk és akiért tudtak jöttek a szüleik.


Ma nálunk úgy megy, hogy amikor felkel a gyerek elviszik oviba, ez akár 10 óra magassága is lehet. az anyuka elintéz ezt azt és lefekvés előtt megy a gyerekért. Viszi haza. vannak gyerekek, akiknek szükségük van a rendszerre meg egyébként se akarnak oviba járni, tehát nagyon nehéz nekik. Mivel egész nap kanossza járás van, akik nem tudnak a gyerekért menni, másból se állnak ki csak azt magyarázzák a gyereknek, hogy "téged is nagyon szeret anya, de dolgozni kell, ezért nem tudlak alávás előtt hazavinni. Igen, a Petikét hamarabb hazaviszik, de neked muszáj ott aludni."


Szóval ne érts félre, én megértem ha valaki elhozza, el tudja hozni. Tegye meg, mert a rendszer megengedi. Nekem se esik nehezemre a dologról hetente 2-3× beszélni a gyerekemmel. Sőt lehet, hogy ha megtehetném én is megtenném. Ki tudja? Csak sajnálom, mert neki nehéz még megérteni a dolgokat.

2011. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj, addíg, amíg a gyermeknek ez jó.
2011. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erről az a véleményem, hogy jobb a gyereknek a rendszeresség az életében, ez nyújt neki biztonságot. Én amondó vagyok, hogy vagy vigye el mindig délben vagy mindig uzsi után. Ebből a szempontból mindegy, hogy gyeden van vagy nincs.
2011. szept. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt egy a lényeg. A gyereknek ez milyen? Ha összezavarja, akkor nem helyes az anyuka viselkedése. Ha megszokta a gyerek és semmi baja vele, akkor az ő dolguk, hogyan csinálják.
2011. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nallunk ugyan ez volt amikor ovis voltam. Anyukam vagy el jott ertem delben vagy ott aludtam. Dolgozott is de csak delelott tehat delben barmikor utannam tudott volna jonni a munkabol jovet de egyetemista volt es bizony ha vizsgai voltak vagy tanulnia akart akkor benthagyott mert igy nem szaladgaltam korulotte es konnyebb volt neki. En nem emlekszem, hogy rosszul viseltem volna de reggel mindig elmondta nekem, hogy ma ott alszom vagy utannam jon. Semmi kulonos nem volt ebben.

Nekem a kisfiam bolcsis es rugalmas munkaidoben dolgozom. Sokszor kedvem tamad es penteken delben ugy dontok, hogy most eleg volt es lelepek. :) Persze bepotolom az orakat maskor nem vagyok annyira gazas es elmegyek a kisfiamert, elmegyunk valamerre tekeregni, pizzazni, baratnozni, vasarolgatni, allatkertezni.... es van egy jo hosszu kozos delutanunk es majd valamikor estefele hazamegyunk. :) Van olyan, hogy hetkozben pl. kedden orulok meg foleg ha ezerrel sut a nap es jo ido van. Ilyenkor is elhozom hamarabb. Egyebkent minden nap reggel 9-tol delutan 3-ig van ott a kisfiam. A ferjem szokta 3-kor elhozni ha en nem hozom el hamarabb. Kisfiam megszokta, sosem vot belolle meg gondom de o meg pici 19 honapos. Sot ha elhozom delben ebed utan akkor nem is alszik aznap egyaltalan csak majd este. Ez sem okoz nalla soha sem gondot. Hetvegente is ha otthon vagyunk leteszem a szobajaba aludni es alszik de ha tekergunk vagy nem vagyunk otthon akkor nem alszik. Tehat nagyon rugalmas, sosem volt belolle gond, kisebb koraba sem.

2011. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a gyereknek jó, akkor semmi rossz nincs benne. Mondjuk ha még nincs 5 éves a gyerek és nagy a túljelentkezés az oviban, nem biztos, hogy beadnám így ha gyesen lennék. Az én gyerekemnek pl nem jutott hely, fizetjük a családi napközit miközben kilóg a seggünk a gatyából. Tudom, nem a gyeses anyukák tehetnek róla, hanem a rendszerben van a hiba. Bár ez keveset segít rajtunk.
2011. szept. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!