Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetséges vmit úgy elérni,...

Lehetséges vmit úgy elérni, hogy nem ragaszkodom hozzá?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ez egy hülye kérdés, de nekem fontos.

Tehát arról lenne szó, hogy olvastam Anthony de Mello egyik könyvét és nagyon megfogott amit írt. Lényegében azt mondja, hogy azzal tesszük magunkat rabszolgának, hogy mindig valami tárgyhoz, vagy valaki szavaihoz kötjük a boldogságunkat. Közbe persze kitér a gazdagság, a vagyon, az iskola felesleges elvárásainak szidására is.


De ezt nem értem. Ne is tanuljak, mert a diplomához is csak feleslegesen ragaszkodnék és a megszerzéséhez kötném a boldogságomat? Vagy tanuljak érte, de ha nem sikerül minden vele kapcsolatban, akkor ne sajnáljam és legyek továbbra is boldog. Mert a diploma (ami jelen esetben csak egy kiragadott példa) végül is egy külsőleges dolog, aminek megszerzéséhez kötöm az örömömet. És mi van akkor, ha engem érdekel, amiből diplomáznék? (mondom, ez csak egy példa)


Szóval nem igazán értem az egészet. Azt persze igen, hogy ne szabjanak a kedvemnek határt mások szavai, de a többit nem. Ne legyenek céljaim? De akkor megszűnök létezni. Olyan mintha a végső megsemmisülésbe akarna elvezetni. A buddhizmus pedig nekem nem annyira jön be...


2011. szept. 30. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem a diplomád miatt lennél boldog, hanem amiatt, amit azzal csinálhatsz. A tanulás/diploma csak egy eszköz, ami ahhoz kell, hogy azt csinálhasd, amit szeretnél.
2011. szept. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, de így meg egy eszköz meglétéhez szabom a boldogságomat.


Nem akarom amúgy teljességgel ezt a nézetet védeni, egy mondata volt, amitől úgy éreztem, felszabadultam (most így nem is tudom, melyik), de a részletekkel meg nem értek egyet, célok nélkül szerintem nincs is élet. Viszont nekem ebből a könyvből több helyen kb az jött le, hogy ne tanulj meg angolul, mert ez nem szabadna, hogy egy feltétel legyen a boldogságodhoz. De nem az, csak szeretnék angol nyelvű irodalmat olvasni mondjuk. Szóval nagyon fura ez nekem.

2011. szept. 30. 19:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen felfogással még mindig a fákon élnénk; hülyeség.


első

2011. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is az jutott eszembe, hogy ha ilyen lenne a világ még félnénk a tűztől :/
2011. szept. 30. 19:52
 5/6 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm a válaszodat!
2011. szept. 30. 19:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a kicsavart hülyeség abban, amit olvastál (vagy ahogy értelmezed), hogy boldogságot úgy lehet teremteni, ha van célod, hiszel abban, hogy el tudod érni, és éppen haladsz is a cél felé.


Cél nélkül boldogságot átélni...Hát, röpke pillanatokra biztosan lehet, mert a virágok, szép dolgok, vagy a húsleves illata is okozhat valakinek ilyet, de az igazi boldogság úgy jön létre, ha keményen dolgozik és halsz valami elérésért...

2017. márc. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!