Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék, ha még mindig...

Mit tehetnék, ha még mindig nincs önbizalmam?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon csúnya voltam,kövér,pattanásos,szemüveges,nem foglalkoztam magammal,nem jártam bulizni,barátaim se voltak...aztán elkezdődött a gimi,és szép lassan én is kibontakoztam,megváltoztam.Már nem vagyok szemüveges,kezdem megtalálni a stílusom,sokkal jobban nézek ki mint anno,de még most se vagyok elégedett magammal nagyon sokszor.Még mindig van rajtam felesleg,a bőröm még most se a legszebb,és néha csúnyának is érzem magam,pedig járok bulizni,vannak barátaim,ismerkedem,nem 1 pasinak tetszem/tetszettem és mégis:( Ráadásul nem csak a külsőmmel vannak a gondok,hanem hogy én magamat egy külön álló emberként kezelem,szóval vagyok én meg az összes többi ember és én máshogy gondolok magamra mint mások rám,negatív értelemben.Sok dolgot még most se merek megtenni,és úgy érzem,hogy kevesebb vagyok másoknál.

Hogyan lehetne ezen változtatni?Én már sok mindent megtettem...

17/L


2011. okt. 5. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
csak így tovább, hajrá!
2011. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a külsőmmel semmi gond, de ettől függetlenül fenn áll az önbizalomhiány. Én is úgy tekintek magamra, mint, aki nem illik ebbe a világba. Társaságban nem igazán merek kommunikálni, mert tartok attól, hogy hülyeséget mondok vagy untatom őket.

21/F

2011. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Utolsó válaszoló, sokszor nekem is ez a bajom, ilyen szempontból gátlásos vagyok. Bekerültem egy ördögi körbe azzal, hogy félek, hogy hibázok beszéd közben, vagy éppen nem érdekel senkit, amit mondok, és így kerültem az embereket, hogy ne hibázzak, emiatt még gátlásosabb lettem. De nem szabad ezt így tovább csinálni, ami nem tetszik magadban, változtasd meg! Nehéz az első lépés is, illetve kitartás kell hozzá, de megéri! :)

Azóta gyűjtögetem az idézeteket, amik a gyenge pillanataimban erőt adnak. Itt van néhány:


Ne álmodd az életed, éld az álmaidat!


A szép testért szenvedned kell. Ha jó a csúnya, akkor is.


Ha belül süt a nap, akkor kívül mindegy, milyen az idő.


Olyan vagyok, mint bárki más, mégis olyan, mint senki más.


Magunkat kell adnunk, mert úgysem tudunk megfelelni mindenkinek.


Confidence comes not from always being right, but from not fearing to be wrong - kb: Az önbizalom nem abból jön, hogy mindig helyesen cselekszünk, hanem hogy nem félünk hibázni.


Remélem segítettem ezzel a néhány sorral!

Sok sikert Nektek! :)

20L

2011. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm, felírtam őket. Nincs mit tenni, küzdeni kell.
2011. okt. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%
Öld meg magad :)
2018. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!