Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Te meghalnál a hazádért?...

Te meghalnál a hazádért? Mondjuk ha egy másik ország megtámadná Magyarországot, akkor megpróbálnád megvédeni az életed árán?

Figyelt kérdés
2008. márc. 15. 11:25
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ki van zárva. Inkább kivándorolnék valami biztonságos helyre.
2008. márc. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
55%
nem, mert úgyse az én életemen múlna az ország sorsa... ha azon múlna akko igen, de nem hazaszeretetből (utálom magyarországot), hanem 10 millió ember nem pusztulhat el miattam, de ilyen erővel spanyolországért is meghalnék.
2008. márc. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
85%
Meghalnék, de az előttem író kicsit félreértelmezte a kérdés, ha sokan önfeláldozóak, akkor egyrészt katonaságon alapkiképzést kapnának, másrészt ha a többi ember is önfeláldozó lenne akkor lenne esély. Mellesleg, hogy tudja valaki utálni a hazáját? Vagy csak a kormány miatt?
2008. márc. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
90%

egyrészről a hazárt élni kell, nem meghalni.

másrészről bárki aki azt mondja most, hogy igen, az hazudik. Nem azért mert nem tenné meg, hanem azért mert nem tudhatja akkor és ott hogyan döntene. Ez a nemre is igaz egyébként.


Szóval nem tudom.


Egyébként jó ha tudod, bárki aki azt mondja, hogy az élete árán is... azt legjobb elkerülni. Aki a saját életét aláveti egy célnak, az a máséval sem tesz másként...

2008. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
44%
"Mellesleg, hogy tudja valaki utálni a hazáját? Vagy csak a kormány miatt?" -> A kormánynak is része van benne. Bár azt hiszem, akárki lenne a kormányfő, én akkorsem szeretném Magyarországot. Sosem szerettem. Felháborító néha ami ebben az országban folyik. Nem mondom, hogy más országokban nincsenek ilyenek mint itt, de... Budapesten lakom, és elég messze kell majd suliba járnom, mert úgy döntöttek, bezárják ahova mentem volna. Nem fizetik. Akkor hogy is van ez? Kórházakat is zártak be. Óvodák, iskolák, kórházak... Nem lakom a világ végén, sőt. Mégis sok-sok kilóméterre kell majd suliba járnom nemsokára. Egyszer be kellett vinni engem a kórházba. Az életem is múlhatott volna rajta. Gyorsan, kocsi, kórház... Bementünk, mit csinálnak? Félig-meddig ellátnak (inkább nagyon félig), és akkor menjünk az x kórházba. Éjfél volt mire odaértünk, és ahol tisztességesen eltudtak látni. Ez Magyarország. Késelős cigánygyerek a Blaha Lujza téren? "Nem tudnak mit csinálni..." Ami azt illeti, akár van már 14, akár nem, én tettem volna valamit... Vagy megvárják, amíg valakit egyszerűen megöl? Én is, te is, akárki is lehetett volna ott. A tömegközlekedésről nem is beszélve. El kell mennem valahova, a busz elvileg 7:10-kor indul, odamegyek 7 órára, a busz már sehol... Akkor várjak a következőre, ami várostól függően fél, vagy egy óra múlva jön? Máris elkéstem. Ha mentőt kell hívni, mert valaki életveszélyben van... Talán egyszer odaérnek, a beteg meg meg is halhat. Vagy vegyük a 2006-os budapesti tűzijátékot. A tévében láttam pár napja, hogyha a katasztrófavédelem komolyan vette volna, fél-1 óra alatt kiűrítették volna a helyszínt, talán nem halt volna meg senki, és sértült sem lett volna, vagy legalábbis kevesebb. Az ember, akik csak meg akarták nézni a hagyományos augusztus 20.-ai tüzijátékot, mentőben vagy hullaszállítóban távozhatott. Miért? Mert ennyi a magyar katasztrógavédelem, tűzoltóság, stb... Nem mondom, hogy más országokban nem lehet ilyen. Persze, nyilván van máshol is. De ettől függetlenül és még nem szeretem a hazámat. Tudnék még írni, de gondolom így is baromi unalmas vagyok. És pontozzatok le nyugodtan, végülis csak egy kis csitri vagyok, de ez az én véleményem... Pá!
2008. márc. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
74%

és kitől válik olyanná az ország, amilyen? hát a lakosságtól! és amíg ilyen önző, csőlátású, besavanyodott, pesszimista, életunt, önsajnáló mindenki, addig szar is lesz itt. nem tesz senki semmit a saját sorsáért, mindenki mástól várja a segítséget. aztán meg belemar a kézbe, amelyik segített. igenis mi tehetünk arról, ami miatt panaszkodunk.

és ha megtámadnénak? én magammal vinnék párat a szemetekből! megpróbálnám túlélni, de ha nem megy, meghalnék érte!

2008. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
71%
én mindenképp mrgprobálnem megvédeni magyarországot mert a világon csak egy hazádvan szal hiába is mennék el bárhova ugyis honvágyam lenne (tapasztalat) és ugye benne van a pakliban hogy egy háboruban meghalhatsz. ennyi
2008. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
85%
Én biztosan nem. Nem azért szeretem ezt a helyet, mert ez MAGYAR, hanem mert itt nőttem fel. Mondhtanám: "Nekem otthonom van és nem hazám."
2008. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
67%

én vagyok a 2.

nem a kormány miatt utálom ezt az országot, az már csak a hab a tormán. és nem is az embereket. csak rossz emlékek kötnek ide, és nem szeretek magyar lenni, nem tehetek róla, hogy az lettem, nem én választottam ezt. unalmas hely, no tengerpart, no kultúra, csak a sok bunkó ember, akik mellett nehéz életvidámnak maradni, meg a nyáladzó, eszetlen, mocskosszájú nácik, akiknek a szívük vérezni kezd a hazaszeretettől, amikor meglátnak egy magyar zászlót. amúgy akkor is elvágynék innen, ha mindenem meglenne. és húzok is el innen minél hamarabb, én nem fogok itt megrohadni, ehe biztos nagyon fogok hiányozni.:D

ennek a helynek már amúgyis édesmindegy, a háború MO-nak a kegyes halál maga lenne... mert így meg lassan szenvedve tűnik el a térképről.

:P

amúgy meg én is csak egy hülye kis csitri vagyok, de azt tudom, hogy hol érzem magam jól, és hol nem. de miért is kéne meghalnom egy olyan helyért, ami semmit nem adott nekem, és amit nem én választottam otthonomul, hanem valamelyik ükapám?


leértékelhettek, de a válaszszázalékomnak már úgyis édesmindegy, nem mintha érdekelne.:P

2008. márc. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
96%

Wow elottem szolo...nagyon oszinte vagy.

Azert ne feledd volt Mo-nak tengerpartja "par" evvel ezelott.

En eljottem Mo-rol es nem voltam otthon 8 eve...

En azt gondolom onzo modon, hogy nincs az az orszag amiert az eletemet adnam.

Regen a vezerek amikor hadba mentek a sereguk elejen haladtak a harcban is. Manapsag az oltony-nyakkendo aktatologato, kezet fogdoso politikusok gyavan a sok kis hangya (katona) moge bujva haboruzik a lakossag penzen a sajat javara.

Nekem hianyzik Mo. a csaladom a Matra, Balaton, Borzsony.

Ha vegre haza tudok menni, nem akarok foglalkozni az emberek hulyesegeivel. En nem vagyok es nem voltam hajlando beleolvadni ebbe a valamibe - tisztelet a kiveteleknek akik mindmaig megoriztek a jozan eszuket!

Azt latom, hogy a media folyamatosan al kepekkel mossa az emberek agyat. Azt latom, hogy az emberek talmi jolettel probaljak felvenni egymassal a versenyt - eezel adosagba verni magukat. Hogy annak aki nem ismer valakit eselye sincs. ...es meg folytathatnam.

Nagyapam meselte, hogy az orosz fronton ahol tobbszor is megfordult volt egy ember aki sosem lott az ellensegre, mert azt gondolta, nem bantottak ot azok az emberek. Egy cigany ember volt. Hol itt az igazsag? Meddig kotelezhetnek egyszeru halandokat vezetok arra, hogy eletuket adjak?

Nincs igazsag.

2008. márc. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!