Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Te meghalnál a hazádért?...

Te meghalnál a hazádért? Mondjuk ha egy másik ország megtámadná Magyarországot, akkor megpróbálnád megvédeni az életed árán?

Figyelt kérdés
2008. márc. 15. 11:25
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
62%
A helyzet az hogy amig enm éri el az ország azt hogy mindenki igennel válaszoljon addig mindegy ennek az országnak ! halgassátok meg a kárpátia számait én miota őket hallgatom imádom az országot bármilyen mocskos helyzetbe is van ! és ahogy a környezetemben is észreveszem egyretöbben kezdik értékelni az országot( sajnos inkább csak a fiatalok) egy éve még azt irtam volna hogy soha , azota tanultam olvastam , róla , tapasztaltam .. az lehet hogy semmit nem tett értem ez az ország de mégis ha nem is hű de jó körülmények között de ad lehetőséget arrahogy tanuljak , hogy a szüleim dolgozzanak és legyen pénünk és arra hogy legyen hol élnem
2008. aug. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sokkal jobb lenne ez az ország, ha tényleg MAGYAROK laknának itt... de 100%-ig. Persze vannak normális 'nemmagyarok' is, de igen csekély a számuk. Istenem, adnád, hogy büszke lehessek erre az országra és arra, hogy magyar vagyok...
2008. aug. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
95%

Évszászadokon át kinozták az országot különböző népek

törökök osztrákok oroszok nácik stb. én meghalnák a hazámért

ahogy ősapáink tették. hogy milyen a haza az a vezetőségen múlik sztem. lehetne jobb is az ország csak az a geci trianon sokat változtatott ezen. igaz egyrészt azért védeném meg mert vhogy szeretem a háborút mint a filmbeli rambo ezt a környezetem nem nagyon érti

2008. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
60%
utálom a hazámat.
2008. nov. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

Nos, én vagyok a cikkíró!


Egyetlen dologra voltam csak kíváncsi a kérdés kapcsán - és a választ megkaptam.


Ti, magyarok (mármint a magyar nép, a magyar nyelv, a magyar nemzet, és igen, a magyar, mint szó) ki fog pusztulni, el fog tűnni a történelem süllyesztőjében.

Párszáz év múlva senki nem fog emlékezni rátok.

Dédunokáitok, ükunokáitok nem fogják tudni a "magyar" jelentését. Talán annyit fognak sejteni róla, hogy "Igen, volt egykor egy kis pics@ ország, valahol ott a gödör alján, de már megszünt, bezárták, lehúzták a klotyón".

El fogják felejteni Petőfit, a Nemzeti dalával; senki nem fog emlékezni az igazságos Mátyásra; Árpádra annyian sem fognak gondolni, mint amennyit egy amerikai gondol Baján kagánra; a déli harangszóról sem fog tudni senki, hogy miért is szól nap, mint nap.


Sajnálom, többre is vihette volna ez a nép. :(


Nem csak a vezetők felelőssége. A vezetők olyanok, mint a nép, melyből vétettek. Ti vagytok a nép. Ők olyanok, mint Ti - ne is várjatok mást tőlük, mint magatoktól.

Persze, tudom, mindig a másik a hibás, Te soha, igaz? (Hiszen így könnyebb.)

Ne is tegyél semmit a hazádért, ne tegyél semmit a népedért. Hiszen a "másik sem tesz semmit", neked miért is kellene!? (Ugye ismerős a szöveg? Hányszor is mondtad ezt már, mikor kifogást kerestél...? "a másik" ... "ő".)

Ne, eszedbe ne jusson felvállalnod, hogy miattad ilyen az ország! Ááá, miattad nem lehet ilyen! Csak a másik, az b@szta el! A kormány, a politikus, a hülye rendőr, a pénzéhes cégvezető, a cigány, a román, a szerb, a kínai, de talán még a perui indiángyerek is! Igen ŐK a hibásak! Te neeeem. Te mindent jól tettél, és Te mindent megtettél, hogy jobb legyen, igaz???

De ŐK elb@szták, sőt, "elk&rták"!! (Ugye, milyen jó ezt megint hallani, mondani? Ujjal mutogatni a másikra, közben meg ülni a TV előtt, nézni Győzikét, meg Mónikát...)

Minek is mozdítanád meg magad, hogy mindez megváltozzon??!

Áhh, felesleges! "Ráérünk arra még!" (Igen, erre sem fog senki emlékezni többet...)

Inkább menekülj ki az országból. Sokkal jobb megoldás! Komolyan! (A Szózatra ne is gondolj soha! Az olyan giccses manapság, nem? Nem igazán trendi. A többi kis csitri haveroddal inkább halgass valami komoly, tücc-tücc zenét. Az a menő manapság, nem a Szózat!)


Eleink sokszor a saját két kezükkel épített sárfészekben laktak, hajnalban keltek, és késő estig kaszálták, kapálták, verejtékükkel öntöztén a kis földet, hogy - ha nem viszi el a jégeső, vagy az aszály - akkor talán nem döglenek éhen abban az esztendőben. (Mellesleg próbáltál már kaszát a kezedbe fogni? Áááh, meg ne tedd, ha eddig nem tetted!! Inkább nézd a Balázs sót, az könnyebb. Sokkal jobb a TV-ből nézve sipánkodni, hogy mennyi a parlagfű, és hogy senki nem tesz semmit, minthogy megemeld a s&gged.) Eleink örültek, hogy ha fát vághattak izomszakasztó munkával, és nem fagytak meg a sárvackaikban. (De Te csak csavard fentebb a fűtést, és panaszkodj, hogy milyen magas a gázár!)

Éltek, és gyakran haltak annakidején. Az élet akkor sem bánt velük kesztyűs kézzel. Járványok tizedelték meg őket (tényleg, bevetted már a reklámban látott Centrum tablettádat?), éhínség pusztított, egyházi tizedet, földesúri kilencedet, kapuadót, füstpénzt, vámot, hadiadót szedtek tőlük. Akárcsak manapság. Na meg heti 2-3-4 napokat mentek robotolni más földjére. (Tényleg, voltál már a szomszédnál pletyizni? El ne felejts elmenni hozzá!)

Tatár dúlta végig az országot, megölve tízezreket. Ha belegondolok, akkor azt mondanám, hogy egy mai ember napok alatt belepusztulna a körülményekbe, melyek között elődeink éltek. Árvizek söpörték el minden vagyonukat, és biza nem volt biztosítás, nem volt kárpótlás. Kezdhettek mindent előröl.


És tudod mit? Ők előről kezdték. ... Azért vagy Te most itt, és azért szidhatod ezt az országot és a népet.

És még valami!

Ők MEGHALTAK a hazájukért, a népükért, ha úgy hozta a sors!

De Te meg ne tedd! Inkább keress kifogást, ahogy szoktad. Az bevált már, nem? Így szépen lassan kipusztul ez a nép is. Nem mások pusztítják el - magától teszi ezt meg. A nép saját magát öli meg, és szépen-lassan kifakul majd a létezésből.


... Talán egyvalaki (egyvalami) fog csak emlékezni erre mindig - maga a harang; a nándorfehérvári hősök emlékéért napról napra felhangzó déli harangszó.

Igen, akkorra már nem csak Hunyadiék emlékét idézi majd!

Értetek fog szólni; gyászosan, és emlékezve egy egykor büszke nemzetre...

Kinek múltját már most sárba tiporja a saját fajtája, és tetteivel, viselkedésével, gondolkodásával meggyalázza önnön múltját is.


"Ne kérdezd, kiért szól a harang. ... Érted szól."

2008. dec. 31. 20:32
 36/47 anonim ***** válasza:
66%
ezen a kérdésen jót nevettem:) természetesen NEM
2009. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
Ezért is vagy parazita. Így én is jót nevettem rajtad. :))
2009. márc. 19. 06:57
 38/47 anonim válasza:
100%

Kedves "cikkíró"!


Remélem, olvasni fogod válaszom, és nem tűntél el, a feledés homályában, mint, ahogy az általad megszemélyesített hamis próféták. Nem tudtam eldönteni, hogy magyar, izraeli bevándorló, esetleg más nemzetiségű vagy. (Sőt még az is megfordult a fejemben, hogy talán időutazó lehetsz, aki a középkorból jött.) Most, ez viszont lényegtelen, inkább "csapjunk a lovak közé"!


Szerintem a magyar szó nem igazán fog "kipusztulni", továbbá a nemzet sem, hiszem Magyarország mindig is lesz, az a kérdés, hogy milyen? Te a mai világban élsz amúgy (vagy tényleg időutazó vagy)? Szerinted "el fog tűnni a történelem süllyesztőjében. "? Öreg, már rég eltűnt!

"Párszáz év múlva senki nem fog emlékezni rátok. " Pár száz éve már senki sem emlékszik ránk. Abban, hogy Dédunokáink, és ükunokáink, nem fogják tudni a magyar szó jelentését, talán részben egyet értünk (bár jó kérdés, hogy szerinted honnan is tudnák, ha írtad, hogy "kipusztul"?). Nem fogják tudni, mert addigra teljesen felvásárolják Magyarországot. A név nem országot, hanem egy tartományt fog jelölni. Szerinted ki fogják elfelejteni Petőfit, a Nemzeti dalával; Mátyást; stb.? A "magyarok" nem hiszem (bár most tényleg nehéz bármit is írni, mert elmélkedésed szerint már rég megszűnt ez a szó). Már csak azért sem, mert kötelező tananyag. Amennyiben nem csak Magyarországot nézzük, hanem a többi országot, akkor elmondanám neked eddig sem emlékeztek rájuk, és nem is akarnak. Szerinted értünk valamit a történelmünkkel? Amerikának van történelme? Szerinted Petőfi mit csinálná, ha látná Magyarországot, látná, hogy olyan emberek is vannak mint te, ha látná, hogy ezért küzdöttek? Szabadságot akartak ami valójában sosem kaptunk meg.


Megint megkérdezném, te a középkorban élsz? Most mit akarsz? Kössük fel a politikusokat, mint anno a királyokat? Persze, hogy a nép választja a vezetőket, de azt ne felejtsük, hogy a vezetők megtévesztették a népet. Honnan jön ez az általánosítás (hasonlat), hogy olyanok mint mi? Magyarországon minden ember egyforma? (egyébként is mi ez a "hoki", középkori szóhasználat?" Pont, hogy a vezetőknek kellene példát mutatni, nehogy már egy "jobbágy" tegye. "Ne is tegyél semmit a hazádért" -> a tartományért? Gondolom, hogy egy minimálbérből élő, magyar állampolgár miatt ilyen az ország, nem is a vezetők miatt, hisz MI irányítjuk a fene nagy "demokráciában" az országot, nem ők! Azon kívül, hogy rendesen fizetjük az adót (egyre többet), aminek a nagy része segélyekre megy el, szerinted mit kellene tenniük, tennünk? Akasszuk fel őket? Szerinted, ha így váltanánk le "megbecsült" politikusainkat, akkor azt a zsidó barát államok jó szemmel néznék? TE MIT TETTÉL EDDIG? FELTUDSZ MUTATNI VALAMIT? EGYÁLTALÁN MILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT ÉLSZ? Bár csak az lenne a legnagyobb problémánk, hogy mindenki Győzikét, meg Mónikát néz. (Egyébként mindkettő vérében csörgedezik cigány vér, csak nem te is másra mutogatsz, de ha őket nem is nézzük, akkor a magyarokra?)

Te mindig a Szózatot hallgatod? Gondolom nem, és szerintem nem azzal kellene kifejezned; kifejeznünk magyarságunkat, hogy mindig Szózatot hallgatunk, hanem tettekkel is.


A következő bekezdésen jót röhögtem. Most komolyan mit akarsz ezzel a megható dumával? Most tényleg azt akarod, hogy úgy éljünk mint pár száz (ezer) éve? Olyan nyomorúságban? Szerinted, ők azért küzdöttek, hogy mi ugyan azt a szart tapossuk mint ők? Most, akkor te vissza vinnéd az országot a középkorba, vagy mit akarsz itt szónokolni nekünk? Szóval szerinted, az lenne felemelkedésünk kulcsa, hogy megint középkori minta és körülmények szerint élnénk, Magyarország mint tartomány, amelyet más nemzetiségű király, és földesurak irányítanak. A magyarok meg fizessenek 120 féle adót, és dolgozzunk 0-24-ig, robotuljunk, majd haljunk meg? Gondolom ezzel a technikával simán felvennék Amerika gazdaságával a versenyt. (Bár az általunk megkeresett pénzt úgyis ott, illetve Izraelben kötne ki.)

Centrum tablettáról meg annyit, hogy tudod régen, a gyümölcsöt, zöldséget frissen fogyasztották el. Ma, mire az asztalodra kerül, addigra már minimum 5-10 napot rothadt a zöldségesnél (vagy bárhol, ahol árulják), és még további 1-2 hetet a termelőnél (persze, csak akkor, ha magyar termékről beszélünk), és mivel ilyen okos vagy, tudnod kéne, hogy a vitaminok nagyon könnyen bomlanak, szóval mire te azt a zöldséget/gyümölcsöt megeszed, alig marad vitamintartalma. Ezért szükséges a "mesterséges" vitaminkészítmények használata.

A parlagfűről egy történet jut eszembe: Tudod faterom, annak idején vett egy telket Nyíregyházán. Bizonyos okok miatt nem tudod rá egy darabig semmit se építeni rá. Viszont a "gazt" minden hónapban levágta. Egy hónap elteltével a szomszédos üres telekre (amin egy lakhatatlan állapotban lévő kis kunyhó állt) beköltözött egy cigány család. A lényeg az, hogy fateromat megbüntették, őket nem. A faterom havonta rendbe tette a telkét, náluk már 0,5-1 méteres volt a gyom. Persze a cigóknak semmilyen mellékhelyiségük nem volt, ezért szó szerint, a telkükre szartak. Gondolom akkor a fateromnak, kellett volna eltakarítani a piszkukat? Sőt, vinnie kellett volna minket is? Nem, tette, mert csak egy köcsög "magyar" volt.

Igen régen elölről kezdték (már aki ilyen körülmények között életben maradt), és ma is sokan előröl kezdik, ha orrodtól tovább is ellátnál, rájönnél erre.

"Ők MEGHALTAK a hazájukért, a népükért, ha úgy hozta a sors! " -> Igen, meg, mert nem volt más választásuk.


Nézd át a parazita szójelentését, és akkor majd rájössz ki az.

2009. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "cikkíró" (jó tudni, hogy ide cikkeket lehet írni, én azt hittem, kérdéseket)!


Szóval akkor most ez egy ilyen "megmondom a frankót" típusú kérdés volt? És te úgy gondolod, hogy itt mindenki féreg, parazita, aki nincs veled egy véleményen? Nekem pl. az a véleményem, hogy mindenki elsősorban ember, és csak másodsorban magyar, német, kínai, argentín, stb. Én ugyan nem ölnék embert. Pláne nem olyanokat akiket kivezérelnek a harctérre a felettük állók.

2009. jún. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
73%

Dehogyis , biztos hogy nem.

Inkább elmennék egy biztonságos országba

2009. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!