Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha Én nem hiszek magamba, más...

Ha Én nem hiszek magamba, más se fog bennem?

Figyelt kérdés
Először is, sose volt önbizalmam, legalábbis nagyon kicsi. Alapjába véve, nincs a külsőmmel gond, szerető családban nőttem fel, családom mindent megtesz értem. Ruháim is divatosak, de ezektől a dolgoktól még nem vagyok boldog. Tudom, hogy velem van a baj, de egyszerűen nem tudok megnyílni az emberek előtt. Osztályomban is csendben ülök, pedig legszívesebben ordítanék néha, hogy itt vagyok én is figyeljetek! Nem bírom ,és nem tudom mit tegyek. Magamba fordulok, tudom hogy ez rossz. Soha nem tudtam még senkinek nemet mondani, nem mertem beszólni senkinek. Első szerelmem is elhagyott, félig-meddig igaza volt, de megcsalt. Folyamatosan sírok miatta, nagyon nagyon szeretem. Őt se tudom elfelejteni..... Nem tudom h szerethetek e még vkit ennyire.... 18/L
2011. okt. 17. 20:45
 1/5 anonim válasza:
Sajnálom! Próbálj beszélgetni a szüleiddel, családoddal, barátaiddal ezekről a problémákról, hátha tudnak segíteni! Másik párt biztos fogsz magadnak találni, idő kérdése és ismét megtalál a szerelem ;)
2011. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az lejött, hogy magadba forduló lehetsz valóban, és ezzel egyidőben énkozpontú. Az "én"-t általában azok az emberek írják nagybetűvel, akik legtöbbet magukkal foglalkoznak és egocentrikusak. Ezen próbálj meg változtatni, és másokkal is foglalkozni. A pasit meg ne sírasd hónapokig, mert olyan ez mint a vonat, majd jön másik. De csak ha te is akarod, máskülönben egy savanyú, magát sajnáló magányos ember maradsz.

Nem baj, ha nem vagy a társaság közepe, de járj társaságba, hidd el, az sokat segít.

Sok sikert!

2011. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Itri válasza:

Szia!


Együttérzek Veled, sokan küzdenek hasonló problémával, én is ebben a cipőben jártam ... Először is fontos, hogy legyen körülötted szerető család (ez meg is van, ahogy írod) és olyan barátok, akik elfogadnak Téged olyannak, amilyen vagy. Az nem baj, ha nem vagy nagyszájú, amolyan társaság közepe, ha mindenki olyan lenne, azt nem bírnánk túl sokáig...


De az emberek elfogadásán túl feltétlenül szükséged van Isten szeretetére. Saját tapasztalatból mondom, hogy gyökeresen és tartósan ez tud igazából segíteni. Tudnod kell, hogy Te Isten egyedi, különleges alkotása vagy, nincsen még egy olyan ember az egész világmindenségben, mint Te! A Biblia azt tanítja, hogy minden ember, így Te is, Isten alkotása, akit Isten a saját képére és hasonlatosságára teremtett, így felbecsülhetetlen értékkel bír. Sajnos a bűn miatt az ember megromlott, s így tökéletlenné vált, nincsen egyetlen hibátlan vagy tökéletes ember sem. Az ember legalapvetőbb szüksége az, hogy szeressék és elfogadják olyannak, amilyen. Egy másik ember soha nem lesz képes ezt a szükségedet maradéktalanul betölteni, erre egyedül az az Isten képes, aki Téged megteremtett, mégpedig azért, mert Ő örökkévaló és tökéletes szeretettel szeret Téged! STEN HISZ BENNED! Ha megérted Isten irántad való feltétel nélküli szeretetét, akkor fogod tudni elfogadni magadat Te is.


Fontos azonban azt is tudni, hogy a bűn miatt minden ember elszakadt Istentől. Isten elküldte az Ő egyszülött Fiát (Jézust) a világba, hogy megbékéltesse az embereket magával.

„Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne (Jézusban) lakozzék az egész teljesség; És hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával, békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által; Ő általa mindent, a mi csak van, akár a földön, akár a mennyekben.” (Kol 1,19-20)


Jézus annyira értékesnek talál Téged, hogy Érted is meghalt a kereszten! Gondolj bele, hogy mekkora szeretet az, amikor valaki az életét adja másokért! Felfoghatatlan …


Ha szeretnél Istennel megbékülni, megismerni Őt, mint a Te szerető Mennyi Atyádat, átélni az Ő szeretetét úgy, hogy a bűn többé már ne álljon közétek, akkor ezt úgy teheted meg, hogy hitedet Jézusba, mint Megváltódba veted. A Biblia pontosan leírja, hogy ez mit jelent, ez az EVANGÉLIUM, vagyis ÖRÖMHÍR!


„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki Benne hisz, el ne vesszen, hanem örökké éljen!” (Jn 3,16)


Ez az egész életedet megváltoztatja.

2011. okt. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Walk With Me ***** válasza:

Szerintem sem kell társaság közepének lenned. Én sem vagyok az, ez nem hiba. Az sem gond, hogy nem szóltál be senkinek. Miért kéne? Az, hogy elhagytak elhiszem, hogy nagyon fáj, sajnálom, de az élet megy tovább. Fogd fel úgy mint egy leckét.

Ki kéne békülnöd önmagaddal. Fogadd el magad ahogy vagy. A hibákat, amiken tudsz javítani javítsd, fejleszd magad, de ne akarj teljesen más ember lenni. Ne akarj olyan lenni mint a többi, hisz belőled csak egy van. Nagyjából azt mondom mint az előttem író, csak ilyen félremagyarázott szentírásos szöveg nélkül (megjegyezném, hogy Jézus testvérei vagyunk, szóval mi is ugyanúgy Isten gyermekei vagyunk, mint Ő. De ez márcsak szőrszálhasogatás). Találd meg, és fogadd el önmagad, ez a lényeg,

2011. okt. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az írásodból teljesen magamra ismertem. Én is önbizalom hiányos vagyok, annak ellenére, hogy a külsőmmel semmi gond. Társaságban csendben ülök, max, ha kérdeznek, akkor beszélek. Nem merem kinyilvánítani a véleményem, mert tartok attól, hogy mit gondolnak majd. Barátaim, haverjaim nincsenek, de ezt magamnak köszönhetem, mert eltávolítottam magam körül mindenkit. Barátnőm még nem is volt. Én is gyakran fordulok magamba és rettentő sz@r érzés.

21/F

2011. okt. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!