Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok a jelennek élni,...

Nem tudok a jelennek élni, folyton a jövővel vagyok elfoglalva. Van erről szóló film?

Figyelt kérdés
mindig azon jár az agyam h vajon elvesz-e majd a barátom feleségül, vajon boldog család leszünk-e, vajon lesz-e munkám. ahelyett h kicsit örülnék annak amim most van, és értékelném. Így nem tudok a jelenben boldog lenni. van film ami segíthetne nekem ebben, h felismerjem a jelenben kell élni?
2011. okt. 18. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Felismerni már felismerted, hiszen akkor nem írtad volna ki ezt a kérdést. Gondolj arra, hogy a legjobb amit tehetsz annak érdekében hogy elérd a fenti dolgokat az, ha a jelennek élsz, mert ha azon görcsölsz, hogy később hogy lesz, akkor úgyse úgy lesz. 25/F
2011. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt a problémát fejtegeti Eckhart Tolle: A most hatalma c. könyv. DVD-n is kaphatók az előadásai.
2011. okt. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy idézet jut erről eszembe:

" A holnapot vártam, a mát elsiettem,

Holnapra készült csak, ünnepre, a lelkem.

Holnap, mindig csak holnap, minden mindig érte,

Szemem a mát csupán kicsinylően mérte.

Kincses ifjúságom dohos lett, molyette,

De a holnap sose jött el, s a mát eltemette."

Én csak könyvet tudnék ajánlani.

Popper Péter: Belső utak című könyvét, vagy Andersen meséinek tanai is ide kapcsolódhatnak.

Én gyermekoromban sokat olvasgattam Andersen meséit, érdekes, hogy csak felnőttként érettem meg.

Úgy gondolom egy egészséges álmodozás mindenképpen fontos az életünkben. Mert a memória a múltba visz, az álmodozás pedig a jövőbe.

Egyszer egy sírkövön ezt a feliratot láttam: "becsüld az élet minden pillanatát" ezen hosszasan elgondolkodtam és arra a következtetésre jutottam, hogy megpróbálom a mának átadni magam.

2011. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Antimod ***** válasza:
Szerintem érdemes a jövővel foglalkozni, de csak olyan szinten, hogy ne menjen a ma rovására. Azt mindenképpen kerüld el, hogy hedonista módon csak a mának élsz.
2011. okt. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 AMBRA válasza:

Erròl nem filmek szòlnak,hanem az èlet.Azt,hogy a jelenben kell èlned màr felismerted,(hiszen te ìrod)tehàt màr csak ennek a gyakorlatba vitele hiànyzik.Azt sem tudjuk mi lesz 5 perc mùlva,nem hogy èvekkel ezutàn!

A Biblia olvasàsàt tanàcsolom,ide Isten kell!

Minden jòt neked!

2011. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!