Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan választasz magadnak...

Hogyan választasz magadnak célokat?

Figyelt kérdés
Ezerféle célt tudnék kitűzni magam elé, de mindig arra jutok, hogy minek? A tanuláson már túl vagyok, a munkában elértem, amit egy kisvárosban el lehet érni, amire szükségem van anyagilag, az megvan (nem vagyok gazdag, de nem is vágyom többre), családom ugyan még nincs, de a pártalálás nem egy olyan dolog, amit célként ki lehet tűzni, hiszen tőlem független, hogy találkozom-e valakivel, akivel hatással vagyunk egymásra. Ugyanakkor érzem, hogy minőségileg más lenne az életem, ha valami cél felé haladnék. De mi felé?
2011. okt. 20. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Például számomra cél az, hogy valami olyat alkossak, amivel halálom után fennmarad a nevem. Na ezzel el lehet szórakozni jóóó sokáig :)
2011. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bigskorpio ***** válasza:

Célt az ember szimpátiából választ.

Csak példa képpen:

- ha szereted az állatokat, legyél állatvédő,

- ha szereted az embereket, legyél altruista, szabadkőműves,

- próbáld a kisvárosod felvirágoztatását segíteni,

- ha utálod az atomerőművet, legyél greenpeace-es (de találj ki valamit helyette),


A 'mifelé' megvan. Most az elhatározás (és annak betartása) kell, miszerint: ne lustálkodj, csinálj bármit, de odaadással!

2011. okt. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én 13:50-nel egyetértek.
2011. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én abban hiszek, hogy az emberi lét értelme a tökéletesedés.

Soha nincs olyan hogy készen vagyok, mindent elértem, kivéve ha elolvastad az összes irodalmi és tudományos művet, elvégezted az összes iskolát a világon, te vagy a legjóságosabb szomszéd, barát, polgár stb. Képezd magad

2011. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14 31 vagyok, szóval képezd magad szellemileg, lelkileg, ezt akartam írni. Hogy egy napon ha visszatekintesz a mai önmagadra, akkor elcsodálkozhass, hogy nahát...
2011. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elolvastam rengeteg irodalmi művet, megvan itthon a Világirodalom remekei sorozat, azt szinte teljes egészében végigolvastam. Megtanultam négy nyelvet felsőfokon, egy időben a spiritualitás is nagyon érdekelt, faltam az olyan jellegű könyveket, de valahogy mára elég volt. Valami aktív dologra vágyom, olyasmire, ahol én teszek valamit, és nem olyan passzív dologra, mint az olvasás, tanulás. Próbálgattam mindenféle kreatív hobbit, egy darabig mind leköt, aztán megunom. Írtátok itt az állatvédő és egyéb szervezeteket, szeretem az állatokat, van egy csomó cicám, és egy kutyám, nekik megadok mindent, amit csak lehet. Olyan célt keresek, amire a hétköznapi tevékenységeket fel lehet fűzni, nem valami elvont fogalmat, amiért legfeljebb rajongani lehet.
2011. okt. 20. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a célunk, amit miválasztunk, téged mi motivál? mi az amit tényleg karsz?? (legbelül érezni fogod, és tudod is jól mi takarsz, Mire szoktál gondolni legtöbbször, mi az amit, szeretnél, amire vágysz? NA ez a te "célod" Az vagy, amit csinálsz, én például, most legszívesebben bringázgatnék, igazi MTB-s ként, elmennék 1 hétre, arra a csodálatos görög faaluba, ahol jó pár kedves, érdekes embert megismertem, A hely (sarti) ha tehetitek, családoddal mennyetek el egyszer, SOk a magyar túrista is,! Igazi görög falu, és az a táj, még most is elérzékenyülök, a hely láttán:). Szóval, az a te célod, amit te választasz, nincs felírva sehova, hogy mi a sorsod, legbelül meg úgy is tudod mire vágysz..:)
2011. okt. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem a célt, ami azért hosszabb távú, és kihívással jár. Az utazás ilyen értelemben nem cél. Ha meg szeretnék nézni valamit, veszek a neten repülőjegyet, foglalok szállást, és megyek. Bejártam már így Európa nagy részét, voltam a Távol-Keleten is, tavasszal meg fogom látogatni egy New York-ban élő barátnőmet. Manapság önálló szervezéssel már viszonylag olcsón lehet utazgatni. Meg aztán ez nem tölti ki a mindennapokat, pár óra alatt leszervezhető az egész. Egyébként ha igazán szépet akarsz látni Görögországban, Santorinit ajánlom. Igazi mesevilág.
2011. okt. 20. 20:36
 9/9 anonim válasza:

Látom a válaszolók tényleg nem értik, hogy nincs célod.

Azt gondolják, ők meg tudják neked mondani, tudnak tanácsokat adni neked. Pedig ez csak nekik jó, valamiért. Nem is érzékelik a másikat. Érdekes!


..nem mintha én okosabb lennék, de ezt nagyon sokszor megélem a társas kapcsolódásokban is, hogy nem figyelünk arra, hogy a másik mit is mond, mindenki csak a magáét mondja. Gyakran kapom magamat rajta én is, tudatosan kell kontrollálni magamat, hogy legyek együttműködőbb. Talán ezért látom élesebben amikor legtöbbünk önkéntelenül nyilvánul meg.

De nem ez a kérdés.

Saját élményem nekem is a céltalanság és motiváció hiánya. Arra jutok, hogy munkámban (nagyon megterhelő) kiégtem, kiüresedtem, ami rányomja bélyegét a személyiségemre. BurnOut jelenségnek nevezik tudományosan, bár nem nagyon vetem bele magamat a témába, de sok érdekes jelenségre hívhatja fel a figyelmet amiket ebben leírnak. Nyilván azok általánosítások, személyre kell szabni az ismereteket és ötleteket kell meríteni belőle.

Sok más oka is lehet persze, csak az biztos, hogy aki azt éli meg, annak ez az élménye. Hiába adok a kezébe egy célt, amikor neki nincs! Ezzel nekem kell valamit kezdeni.

2011. dec. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!