Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért kellene olyannak lennem...

Miért kellene olyannak lennem amilyen nem vagyok?

Figyelt kérdés

Már úgy érzem mindenki kritizál. Anyám mondja nem tudok egy pasinak se megfeleni úgysem, hülye vagyok. A bátyó szerint se vagyok százas mert régen sokat röhögtem. Jó voltb a kedvem imádtam élni... De leszoktam a nevetésről, komoly vagyok, mert zavarja a barátomat. Vele élünk szüleimnél. Egész nap mindenki szapul főleg a barátom hogy: ne msn-ezzek pedig ott tudtam beszélgetni a sportról, divatról, lakberendezésről, és főleg az amstaff kutyafajtáról, imádom. Jó, nem msn-ezek senkivel. Beláttam oké változtam. Nem érdekel már négy közül egyik hobbim se, mert nem kereshetek rá a neten, mert az is zavarja a barátomat. Csak álmodozom néha, hogy lekötött régebben. Aztán anyám is barátom is mondta hogy dagadt vagyok, pedig ahogy abbahagytam a sportot azért híztam el, ezt is a barátom miatt hagytam abba. Mert zavarta...és zavarja a hitem is a reinkarnációban, hogy hülyeség, de én abban hiszek, de bátyámmal is, barátommal is vitatkoztunk ezen. Még azt is megszabják, miben hihetek, mert nekik a keresztény vallás szebb. És szebb az ha nem vagyok igényesen felöltözve, szerintük felesleges. Mini szoknyát se vehetek fel, az volt a kedvencem. Nem festhetem a hajam, a körmöm. Az se tetszik a barátomnak. A szemfestékekről már rég lemondtam. Nem értem, miért nem lehet ezeket elfogadni, olyan nagy dolog szerintetek? El vagyok keseredve. Nehéz a szívem, túl sokat várnak, olyannak szeretne mindenki, amilyen nem vagyok. A nagyanyám ért meg csak, de ez kevés :(

26/N


2011. okt. 21. 09:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja igen azt kihagytam, hogy le is fogytam vissza koplalással, hogy a barátomnak tetsszek.
2011. okt. 21. 09:13
 2/4 anonim válasza:
Én már rég szakítottam volna a barátoddal :P Komolyan, nem tudom hogy bírod. Nekem is volt egy, aki sztem már kicsit sokat kritizált, és meg akart változtatni. De nekem ebből elég hamar elegem lett... Azért jó, valamennyire tudni kell alkalmazkodni a másikhoz, de sztem te már túl sokról mondasz le. Ilyen jó pasi a párod, vagy mi?
2011. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez kamu ugye? Nem hiszem el hogy van olyan ember aki ezek után nem dobná ki a pasit. Én ennél jóval kevesebb beleszólást sem engedek meg senkitől.
2011. okt. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel nekem a hobbijaim kb. megszállottság szintűek, mivel én is neten dumálok és keresgélek róluk, mivel szerintem ez nemhogy nem káros, hanem építő tevékenység, ezért e téren tudlak a legjobban megérteni.

Nekem is ezek a megszállottság szintű érdeklődési köreim csökkentek, nekem is a sok beszólás miatt, illetve kisebbségi érzésem volt. Nem tartottam normálisnak.

Lehet, hogy nem volt normális, de most már előfordult az is, hogy üres fejjel álltam a metrón, kb. mint egy zombi, nulla gondolattal. Ha meg gondolok valamire, akkor mostmár nagy %-ban arra, hogy min kéne változtatnom, mi mindenben vagyok béna és hogy semmi jó sincs bennem, vagy amik vannak, azok is túl pici dolgok.

Régebben órákat gondolkoztam az érdeklődési köreimen, terveztem, jeleneteket gyártottam, gondolatban a helyszínen voltam, olyan emberekkel ismerkedtem gondolatban, akiket u.az érdekel, és reménykedtem, hogy egyszer a valóságban is megismerkedem ilyesmi emberekkel. Igaz, engem a közlekedés, az egészség, a környezetvédelem, az informatikai biztonság (tudom, fiús dolgok zömmel...) érdekel(t), ott se rózsás a helyzet, az arról való gondolkozásom se volt mindig felhőtlen. DE legalább nem önmarcangolás volt és mindig ott volt a szebb oldal is.


Tehát, amit tanácsolni tudok Neked fenti alapján, semmiképp se hagyd ott a hobbijaidat, ne engedj!! Muszáj lennie valaminek, ami kivesz a világból, legalábbis részben, ami kivesz a családi gondokból, a megélhetés gondjaiból, a személyiséged gyengeségeiből!


Mellesleg a sport engem is érdekel ugye az egészséges életmód része miatt, a lakberendezés is, csak azzal lusta vagyok foglalkozni, na de valahol érdekel. :) Régebben érdekeltek a kutyafajták is, igaz, csak egy-kettő, de azok eléggé - nagyon.



A nevetés, a komolytalanság, a hülyülés mindenképp kell. Jómagam nagyon komoly vagyok, komoly dolgokat tudok és szeretek átlátni, és legszívesebben változtatnék rajtuk (pl. környezetvédelem egyes részei). Ez szerencsére nem zárja ki nálam a hülyülés, mikor egy-két barátnőmmel értelmetlenségeket szólunk be egymásnak és röhögünk. Van, hogy belső monológban jutnak eszembe hülyeségek, és akkor magamban nevetek (már amennyire az megengedett ugye). Ez se normális, de legalább feldob.

Igenis hülyülj! Magadban Te is, vagy egy-egy barátnőddel. Nagyon fontos. 100% komolyság - ilyen nem szabad, hogy legyen! :)



A sportot se hagyd abba. Mármint mostmár abbahagytad, úgyhogy azt tudom mondani: kezd elölről!



Mindenképp szakíts, az életminőséged és az egészséged fog rámenni erre a hadd mondjam, kegyetlen kapcsolatra. Ennyit nem ér meg. Megérdemel Téged az a férfi?



19/L (jó, tudom, fiatal vagyok. de mint mondtam, komoly... ;) )

2011. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!