Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az, ha valaki boldog?

Mi az, ha valaki boldog?

Figyelt kérdés

Kb. 5 éve nem tudom mi, hogy boldognak lenni.

Nem tesz semmi boldoggá.


2011. okt. 24. 09:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha boldog vagy akkor nincsenek negatív gondolataid, meg jól érzed magad. Amolyan meleg érzés belül. Meg amikor bedőlsz az ágyba és simán elalszol és reggel tökéletesen ébredsz.
2011. okt. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nem agyalsz a problémákon, amikor alapból mosolyra áll a szád. Amikor nem unatkozol, vidám vagy, jó az amit csinálsz.
2011. okt. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a boldogság, amit az első válaszoló írt, akkor még én sem voltam sosem boldog. Mindig van, ami nyomaszt.

De a boldogsághoz talán hozzátartozik az is, ha van melletted valaki, akire támaszkodhatsz, aki biztonságérzetet nyújt, akivel nem veszekszel, és olajozottan megy minden.

2011. okt. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A boldogságot leírni nagyon nehéz, de talán meg lehet közelíteni. A boldogság a belső harmónia és a lelki béke elérése. A boldogság egyik alap pillére hogy félelem nélkül éljünk. Engedjük el a ragaszkodásainkat, fogadjuk el a környezetünket, embertársainkat s magunkat is.

Engedjük el a múltat és a jövőt, a jelen pillanatát éljük meg teljes valóságában.A boldogságot mindenkinek magának kell felfedeznie, elsősorban önmagában. Csak rajtunk múlik, hogyan alakítjuk az életünket, hogyan tudunk örülni az apró dolgoknak is az életben. Sokszor elég csak egy mosoly, egy kedves szó, egy ölelés ahhoz, hogy ezáltal a környezetünkben élők hétköznapjaiba is egy picike boldogságot csempésszünk.Jó ha van egy társ akinek kiönthetjük minden bánatunkat!!!

2011. okt. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mi a boldogság? Nem tudom. Biztosan mindenkinek más. Nekem (ritka!) "kegyelmi állapot"..eufória, "csúcsra járatottság", - valami ilyesmi. Kivételes idő, amely természetéből adódóan szűkre szabott, de többször ismétlődhet. A többi - jó esetben - kiegyensúlyozott nyugalom, belső derű.
2011. okt. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ez nem az a világ, hogy soha semmi ne nyomassza az embert... Ettől még lehet boldognak lenni.
2011. okt. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom a boldogság forrása bennünk és nem rajtunk kívül van. Sokféle boldogság létezik csak észre kell venni életünkben az apró pillanatokat ami boldogság érzetét kelti bennünk és legszívesebben azt kívánnánk hogy az a perc vagy óra amit ilyenkor átélünk soha múljon el.

Annak, hogy te 5 éve nem érzed boldognak magad biztos nyomós oka lehet..Mégis úgy érzem megfelelő hozzáállással lehetne változtatni.

2011. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen. A boldogság az a pillanat, amikor pontosan tudod, hogy az időt most megállítanád.
2011. okt. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Pontossan leírták előttem, a boldogság bennünk van, a saját érzéseinkből ered, hogy gondolkodunk, milyen a felfogásunk, mit érzünk éppen az adott pillanatban. Engem már attól is elkap egy afféle boldogságérzés, ha nyáron kinézek az ablakomon: gyönyörű napsütés, vidám színek, jó idő... Vagy ha spanyol beszédet, éneket hallok: imádom a spanyolt. :) Meg kell tanulni örülni az apró dolgoknak, tudni kell felfedezni a pillanatokban, akár a szürke hétköznapokban rejlő apró örömöket! Örülj egy új ruhának, egy finom ételnek, a jó zenének, mindennek, ami jó! Tudom, sokszor nehéz, az ember nem lehet mindig vidám és optimista, de legalább néha jusson eszedbe örülni a dolgoknak. :) Nem feltétlenül azt kell várni, hogy a boldogság egy hosszan tartó állapot legyen, elég megragadni a pillanatok boldogságát is.
2011. okt. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mint a szex-ben az orgazmus. Nem állandó, de a legjobb érzés, amit nem kell megkérdezz, hogy ez az -e.

Meg kell tanulni....és akkor egyre többet éled át, és igen, sikerülhet egy szép napon, hogy többszöri egymás utánban éled át, folyamatos lesz....:)

Csak itt nem a tested, hanem a lelked és a külvilágot kell megismerd, észrevedd, értékeld. És mosolyogj!

2011. okt. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!