Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem akarja, hogy boldog...

Anyám nem akarja, hogy boldog legyek? Miért csinálja ezt velem?

Figyelt kérdés

A barátommal 3 hónapja vagyunk együtt. Mentális problémákkal küzd, sokáig pszichiáter is kezelte, általánosságban meg annyi baja van, hogy akaratgyenge. Amikor nyáron nálunk volt, alig lehetett kirobbantani az ágyból, és most, hogy elkezdődött az iskola, annyi változott, hogy segít sok mindenben, de pl. iskolába nem igazán akar járni.(ha megy, az egy csoda számomra) Nos az a helyzet, hogy anyám kerek-perec kijelentette, hogy nem jöhet ide a barátom, mert hogy nem bírja nézni egy akaratgyenge 'selejt' vergődését. (sőt, még a barátom testi fogyatékosságán is élezte egy kicsit a karmait) A barátomnak nem akarom elmondani, inkább kattog az agyam, hogy mit tehetnék, mert anyámat mégsem küldhetem el a halál f.szára. A volt barátommal is ez volt, vele 1,5 évig voltam együtt, anyám meg kb. elüldözte a hasonlókkal. Mit tehetnék? Nem akarom elveszíteni a barátomat. Szeretnék neki segíteni, hogy visszatérjen a régi kerékvágásba, és tanuljon, meg el tudja érni a céljait.


17/L


2011. szept. 26. 21:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Azért ahogy leírtad úgy tűnik, hogy anyukádnak legalábbis részben igaza van. Ha már az elején ennyi hibáját látod, nem hiszem, hogy tényleg boldog leszel mellette.

Másrészt, ha neked ez kell, nem lehet mit csinálni. Az én páromat se kedveli anyukám túlzottan, de azért elviseli, hogy havonta két hétvégét nálunk tölt. H anyukád nem szereti, akor találkozzatok a barátodnál. Azt írtad, nem lehetett az ágyból kirobbantani. Egész nyáron nálatok hesszelt? Mert lehet, akkor ez is a baja anyukádnak.

2011. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem egész nyáron. Ezenkívül még az udvaron is segített rendet rakni így a hűvösebb idő beállta előtt, szóval nem tudom, hogy anyám mit beszél össze-vissza. A lényeg, most megmondtam a barátomnak, hogy kb. 2 hétig ne találkozzunk. A szívem szakad meg, mert napok óta nem láttam, és nagyon hiányzik már, de úgy érzem hogy most ez a kis 'szünet' jót fog tenni. Egyébként nagyon igyekszik szegény, próbál változni, csak hát ugye még nincs teljesen jól, és eléggé nehéz felrázni.
2011. szept. 26. 21:39
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Ne akarj pszichomókust játszani! Én is kiakadnék ha a gyerekem egy ilyen pasival állítana haza. Fiatal vagy, de elgondolkodhatsz rajta mit várhatsz a barátodtól a jövőben. Mert ugye ha akaratgyenge te "akarni" nem tudsz helyette. Ezt nem neked kell megoldani. Hidd el nem bántalak, voltam már olyan helyzetben hogy nagyon akartam segíteni a szerelmemnek. Nem ment. Ha ő nem akarja, márpedig nem akarja akkor ne túráztasd magad rajta.
2011. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 yuda ***** válasza:
90%

Barátodat úgy kell érteni, hogy szerelmi barátság?

Azért kérdezem, mert ha igen és sorozatosan olyan fiúkat találsz, akik valamilyen formában sérültek, akkor lehetséges veled is van valami gond.

pl. gondolok arra, összekevered a szerelmet a segítő szándékkal, ami persze nemes cselekedet, de nem ugyanaz a kettő.

Igazából nem értem, ha te vagy a lány- márpedig az vagy, miért nem a határozott, egészséges pasikra buksz? Nem az lenne a természetes, hogy egy normális nő a határozott, férfias férfiak társaságát keresi és nem pszichiátriai eseteket, akaratgyenge férfiakat?

Ápolója, pátyolgatója akarsz lenni egy pasinak, vagy méltó társat keresel, aki illik hozzád?

Nem értem. . .

2011. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Most akkor csak úgy tudtok találkozni, ha ő megy hozzátok? Te miért nem mész a barátodhoz? Mi felváltva vagyunk pároméknál és nálunk. Anyukád meg nem a boldogságot sajnálja tőled, csak félt téged és azt akarja, hogy olyannal legyél, aki szerinte jobb, hozzád valóbb.
2011. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindenki akar önkéntes dadus, ápoló vagy pszichiáter lenni. Neked sincs jogod rákényszeríteni erre az anyádat.
2011. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez jó, harmadik, mert amikor egy pszichológusnál voltam, az is felvetette a kérdést, hogy ez biztosan szerelem-e, és nem szerelemnek képzelt segítőszándék. Nem, nem szerelemnek képzelt segítőszándék, mert amikor összejöttünk, nem tudtam semmit a problémáiról. Aztán amikor szerves része lettem a mindennapjainak, vele keltem, vele feküdtem, akkor már éreztem, hogy valamennyit segítenem kéne azért. Anyám mondja mindig akaratgyengének, mert nem megy el iskolába. Én sem megyek mindig, de ettől nem vagyok akaratgyenge, mert amit eltervezek, azt véghezviszem, akár úgy, hogy vért izzadok. Igen, próbálok neki segíteni, mert komolyan gondolom a vele való párkapcsolatot. Nem akarok az oltalmazója lenni, vagy ilyesmi, csak azt akarom, hogy érezze, hogy van valaki, akihez fordulhat bármikor. Pont olyan lelkesedéssel főzök neki valamit, amit szeret, mint ahogy meghallgatom a napja történetét. A volt barátom nem ilyen volt, mint a mostani. Ő mindenben felettem akart állni, nem tekintett egyenlő félnek, egyszerűen le akart nyomni a sz.rba.
2011. szept. 26. 21:49
 8/15 A kérdező kommentje:

Anyám egyébként itthon sem szokott lenni, kedves utolsó, szóval f.ngja nincs arról, hogy a barátom milyen problémákkal küzd. Mert bár beszélgetni szoktak, meg szeretnek is beszélgetni egymással, nem kell anyámnak önkéntes pszichológust játszania, és felnőtt ember lévén ezt nagyon jól tudja.


Utolsó előtti: de, mehetnék hozzájuk, csak mivel ugye fiatalkorú vagyok, és nincsen saját keresetem, tehát anyám tart még el, nem kötelező pénzt adnia, ha kérek, mert a barátomhoz akarok menni. Ezenkívül most a barátom anyukája is, meg mi is elég kaka anyagi helyzettel küzdünk, és nem szeretnék zavarni náluk, mert tudom milyen érzés, mikor vendéget vár az ember, viszont kaját meg nem tud venni.

2011. szept. 26. 21:52
 9/15 anonim ***** válasza:
Jólvanna:) Nem írtad, hogy mekkora távolság van a barátod és közted, amiket eddig elárultál, azalapján jogosan hihette akárki, hogy egy városban vagytok, jó egy buszbérlet.
2011. szept. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

ne haragudj, de ha az anyád lennék, ugyanezt csinálnám.

Az a helyzet, de láttam ilyen történetet közelről. sajnos, az a mentális problémákkal küszködő egyén az unokatesóm volt, és mint ilyen, nagyon az ő pártján álltam. Az történt, hogy beköltözött a barátnőjéhez, a szülők nem örültek, de nem szóltak semmit.

Eltelt 15 év. Az unokatesóm jól otthagyta a csajt, meg simán átverte. A csaj talpra állt, de nem volt neki egyszerű. És az unokatesóm? Azóta is ugyanaz a szánalomra méltó figura. Másoknál lakik, meg lejmol, meg ilyenek, mert állítólag nem talál munkát...

Szóval, én azt mondom: olyan pasit keress, aki erős. A srác meg szedje magát rendbe, már ha akaraja, te úgysem tudod meggyógyítani, akármennyire is szereted. Saját tapasztalatból azt tanácsolom, maradjon meg barátodnak, de ne a szerelmednek. És az anyukád mindig az anyukád marad, csak neked akar jót, és lehet, hogy látott már egyet s mást az életben.

Ja és ne feledd: nőként annyit érsz, amilyen pasit választasz. Biztosan te is megérdemelsz egy vidám, normális srácot.

Remélem, nem bántottalak meg, mikor fiatal voltam, én is pszichomókust játszottam. Nem érte meg.

2011. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!