Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnám fejleszteni a...

Hogy tudnám fejleszteni a beszédkészségemet?

Figyelt kérdés
Egy átlagos képességű embernek tartom magam. Néhány iskolát kijártam már, többek között egy főiskolát is elvégeztem. Mégis egyszerűen szóban képtelen vagyok értelmesen kifejezni magam. Írásban mindez jól megy. Nem tudom az okát, talán ideges vagyok, ha meg kell szólalnom. Nem tudom magam rendesen kifejezni, sokszor össze-vissza beszélek, nem jutnak eszembe szavak. Írásban ez teljesen jól működik. Ez miért van? Hogy lehet ezen változtatni?
2011. okt. 26. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem csak te vagy így ezzel.

Amúgy az idegesség az oka.

Én is vagyok úgy hogy nem jut eszembe valaminek a neve szakszerű megnevezése. És akkor azzal megy el az idő hogy körbeírom miről is van szó.

Mind beszélünk hülyeségeket...

Csak van aki jól tudja álcázni. :D

2011. okt. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bánomisén ***** válasza:
86%

Beszélgess sokat és beszélj lassan. Előbb-utóbb el fog múlni a feszültség, vagy lámpaláz, ami miatt elakad a szavad, a lassú tempójú beszéd meg lehetőséget ad arra, hogy gondolkodj beszéd közben.

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni, ez a titka.

Ha meg időnként nem jutnak eszedbe szavak, semmi gond, nekem időnként olyan egyszerű szavak nem jutnak eszembe, mint "szék", vagy "ajtó". Na és? Mindenkinek lehet rövidzárlata :-)

2011. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!