Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha nem élvezem az...

Mit tegyek ha nem élvezem az emberek társaságát?

Figyelt kérdés
Igazából annyira ki vagyok ábrándulva az emberekből... Nem szeretek beszélgetni, mert úgy érzem minden beszélgetés erőltetett, nem járok társaságba, stb... Mind ez nekem nem hiányzik, csak az a baj, hogy rákényszerít majd az élet, hogy másképpen legyen ezután, mert nem sokára egyetem aztán meg munka. Én ezt nagyon nem akarom, mert egyszerűen nem tudok érdekes lenni már az emberek számára, és ők sem nekem. Egyszerűen nem érdekelnek, jobb szeretek itthon lenni. Mit lehet ilyenkor tenni?
2011. okt. 26. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
otthon kell maradni.
2011. okt. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Olvass vicceket, hogy majd az egyetemen tudj mondani, ha úgy alakul, nézz tévét, hogy tudj beszélgetni a filmekről, hallgass zenét, hogy arról is tudj, és muszáj erőltetni, mert később ebből lehetetlen már kimászni, ha most nem sikerül. Vagy hát nem tudom. Én is így vagyok ezzel, és én már egyetemista vagyok, de a tanulás se megy emiatt, szóval tényleg időben kell váltani, és találd meg azokat a dolgokat, amik boldogítanak az életben, mert a tanuláshoz kelleni fog a sok lelkierő, és ha nincs ami boldogítson, akkor a tanulás se fog menni. Párkapcsolat nem hiányzik? Esetleg meleg vagy? Nem szabad ebbe az egészbe belesüllyedni, mert minél tovább vagy benne, annál nehezebb kimászni. A családoddal is rendezned kell a viszonyokat, és feltétlenül olyan szakot válassz, ami lelkesít, mert még úgy is nehéz, ha nincs meg a lelkesedés, akkor szerintem esélytelen a siker.
2011. okt. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az egyetemen se a munkahelyen szocializálódni, egyetemre tanulni mész, munkahelyre meg pénzt keresni, hogy aztán a szabadidődet úgy töltsd el ahogy te akarod.
2011. okt. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ma 23:08 És ha kiközösítenek a munkahelyeden?
2011. okt. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor mi van? Mit jelent hogy kiközösítenek? Nem szólnak hozzád vagy mi? Amúgy gondolom munkahelyfüggő, de kevésbé szociális ember nem fog valószínűleg olyan helyre menni, ahol a csapatmunkán van a hangsúly.
2011. okt. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazából nem lelkesít semmi. Párkapcsolat nem hiányzik, nem is szeretnék, de nem vagyok meleg. A tanulás valóban nem megy már, de igazából már az se érdekel... Csak azt bánom, hogy szegény szüleimnek csalódást fogok okozni azzal, hogy nem viszem semmire. Ők mindent megtesznek értem, én meg csak egy rakás hulladék vagyok. Részben ezért sem szeretnék kapcsolatot, mert nem akarom, hogy más is szenvedjen velem vagy miattam. Úgy gondolom nekem az a legjobb ha távolmaradok mindenkitől, és valahogy leélem az életet...
2011. okt. 26. 23:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, illetve vagyok is. Azt tudom neked tanácsolni, hogy még ha nehéz is, vegyél erőt magadon és ne bújj ki a számodra kellemetlen szitukból és próbálj minél többet kimozdulni. Ha másképp nem megy, ne szégyellj felkeresni szakembert. Én sajnos nem így cselekedtem, és annyira elhatalmasodott rajtam ez, hogy teljesen megnyomorított, és tönkretette az életem. Remélem te képes leszel változtatni, sok sikert.


25/F

2011. okt. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát... sajnálom. Úgy látom, nagyon rosszul érzed magad a bőrödben. A depresszió jeleit vélem kiolvasni abból, amit írsz. Olyankor az ember csak izolálódni akar, nem kíváncsi senkire. 25/F-nek igaza van, lehet, hogy szakemberhez kellene fordulni, mielőtt végképp elhatalmasodik rajtad.

Javaslom, hogy keress egy olyan jó pszichológust, aki emberileg neked szimpatikus, akiben bízol, aki előtt meg tudsz nyílni.

Tégy magadért! Hogy a felnőtt éned egy nap hálás legyen gimnazista énednek, hogy lehetővé tette a boldog életet...


:)


35/N

2011. okt. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem szívj sativát. Tökéletes életkedv növelő. Én is olyasmi voltam mint te, de már inkább olyan vagyok aki nem akarja abbahagyni a pofázást. Igaz nem szeretem az embereket, így oltogatom őket, valószínűleg nem is annyira szeretnek, de legalább nem unatkozom. :D
2011. okt. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23:22 25/F és te már nem tudsz ebből kijönni?
2011. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!