Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Fészbukon 44 lájkot kapott a...

Life is beautiful kérdése:

Fészbukon 44 lájkot kapott a következő post "bevagyok b*szva mint a diszno", elfogadható ez a magyar mentalitás?

Figyelt kérdés

mit gondoltok ez normális dolog, csak mer akárhányszor vagyok olyan társaságba ,mindig úgy érzem hogy nekem nem ott van a helyem ,de mégis jobb mint otthon ülni, pláne ha iszom talán én is képes vagyok olyan primitívként viselkedni mint az osztálytársaim ,pedig ők elvileg ,tök jó fej normális emberek, de akkor miért van ez hogy ilyeneket lájkolgatnak,postolnak?


biztos velem van a baj ,hogy nem kéne foglalkoznom azzal hogy ilyenek ,és inkább a jó tulajdonságaikra kéne összpontosítanom ,de olyan nehéz ,ha állandóan csak ez jár a fejembe ,hogy "most ebbe mi a vicces" .. és akkor én is próbálok nevetést imitálni ,hogy úgy tűnjön tökre birom őket ,és befogadnak közéjük ,nagyjából így is van ,de én is meg ők is látják rajtam ,hgoy itt valami nem okés. ,hogy nem tudok laza lenni velük ,csak feszült( alkohol mértékétől függően ez változik)


ezt a merevséget sikerült olyan szintre fejlesztenem ,hogy olyan emberekkel akiket őszintén jófejnek tartok, nagoyn könnyen zavarba jövök ,ha beszélnem kell előttük


1 olyan közeli barátom van aki mellett úgyérzem önmagam lehetek ,meg a szüleim persze, de suliba szinte senki sincs akivel nagyon jól érezném magam, mindenkire csak irigykedek ,hogy neki ilyen meg olyan jó a dumája ,meg milyen laza.. és én is olyan akarok lenni ,de az a baj ha próbálok lazának tűnni akkor saját magamon érzem azt mintha vkit utánozni próbálnék ,tehát nem önmagam vagyok


mit ajánlotok ,hogy ez változzon? hogyan érezzem jól magam olyan társaságba ahol kevés a közös téma?


amik érdekelnek ,a parkour,freeruning, gitár, rövidfilmeket is nagyon szeretek csinálni, bármi önismereti témával kapcsolatos dolgok,meditáció(agykontroll), csajok(a leggyakoribb közös témánk,de hamar "kimerül"), műszaki cuccok(ez a legkevésbé érdekes) ,tv-be néhány sorozat(túlélés törvényei,dr house),testépítés(már ez sem annyira érdekes, de ha vki szóbahozza ,birok róla sokat dumálni)..még van egy pár de főleg ezek


a korosztályomat ,pedig a legfőképp a bulizás, ezzel kapcsolatos sztoryk ,érdeklik, meg hogy a karesz milyen füves cigit szívott pénteken..vagy a divatzenéket nagyon bírják , hogy mit csináltak a kocsmában ,elmesélik egymásnak..ami nhéa szóba jön az a csajok, testépítés ,tvbe sorozatok ,ezekről még úgy ahogy tudunk beszélni

,de pont ezért nagyon unalmasak a napjaim mer csak ez a pár téma van ami szóba jöhet


már kezdek eljárogatni külön társaságokba, alakulgat a dolog de még mindig nem az igazi(nehezen nyílok meg az emberek előtt, a gátlásaim miatt félreismernek)


köszönöm hogy eddig elolvastad:)


mit ajánlotok ,hogyan változtassak az életem úgy hogy jobban érezzem magam?

18f


2011. nov. 4. 00:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
hát ezt nem olvastam végig, de szerintem nincs igazad
2011. nov. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

előre elnézést kérek ez lemaradt

"normális válaszokat, köszi"

2011. nov. 4. 00:27
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
nem vagyunk bunkók, de ennyit nem olvasunk a web2 korában! írd le rövidebben, hogy mi a baj.
2011. nov. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igazad van, nincs mit tenni.
2011. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Keress más barátokat, de előre szólok, nehéz lesz ezeknél különbet találni. Sajnos nagyon jól működik a "butítsuk el az embereket, hogy azt higgyék igaznak amit mi mondunk" politika. Csak egy példa, a fű pozitív hatásairól naponta adtak ki a "maszop" kormány idején, mivel jobbnak látta a legalizációt. Miután a "zsidesz" került hatalomra ezek a cikkek nyomtalanul eltűntek az internet színéről.

Gyakorlatilag a média által befolyásolnak minket, de az sincs biztonságba aki nem néz tévét, kevésbé önálló embereket ugyan úgy megváltoztat a tömeg véleménye. :)

2011. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

de akkor mi miért nem olvadunk be közéjük?

miért érezzük magunkat rosszul ha velük kell lennünk?

2011. nov. 4. 14:53
 7/14 anonim ***** válasza:

Hogy miért nem olvadsz be közéjük? Mert talán benned van egyediség, és akarat arra, hogy ne légy olyan, mint a hülye többség. Valószínűleg értelmesebb vagy mint a többiek, valamint komolyabb is, de te nem akarsz olyan lenni. És én erre azt mondom, jól is teszed, bár tudom, így nehezebb kapcsolatokra lelni, mert a vannak olyan emberek, akikről beszélsz, és az ilyen emberek könnyebben gyűjtenek maguk köré hozzájuk hasonlót, mint te hozzád hasonlóakat.


"mindenkire csak irigykedek ,hogy neki ilyen meg olyan jó a dumája ,meg milyen laza.. és én is olyan akarok lenni ,de az a baj ha próbálok lazának tűnni akkor saját magamon érzem azt mintha vkit utánozni próbálnék ,tehát nem önmagam vagyok "

Ne irigykedj, bár kicsit jobban kellene alkalmazkodnod, kicsit jobban levetni a gátlásaidat, ez nem jelenti azt, hogy rosszabb leszel ettől, és nem leszel önmagad, illetve ezzel nem mész rossz irányba, ha tudod hol a határ.

Persze, ez a többieken is múlik, és tudom, nem egyszerű úgy beilleszkedni, hogy már régebb óta ismernek téged olyannak, mint amilyen vagy.


Másik, próbálj olyan társaságot keresni, amelyik olyan dolgokkal foglalkozik, amit te is szeretsz.


De minden esetre próbálni kell alkalmazkodni, tudom, nehéz.

A gátlásaidtól meg valahogy önmagad által kellene megszabadulnod, az sokat segítene.

2011. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tényleg "segít". Nekem rengeteg barátom van, ha a gátlástalan vadállat énem van előtérbe. Viszont egy sincs szinte ha a gátlásos, komolyan gondolkodó.
2011. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

" Valószínűleg értelmesebb vagy mint a többiek, valamint komolyabb is, de te nem akarsz olyan lenni."

sokszor érzem így ,ha nem is mindenkinél aki lazább nálam ,de nagyon sokuktól eltérő lehet az érzelmi intelligenciánk,néha már azon elmélkedek ,hogy milyen királyság lenne ha én is ilyen bunkó paraszt lennék


"bár kicsit jobban kellene alkalmazkodnod" ezt nem értem..

én próbálok alkalmazkodni ,ha nem is jó irányba ,multkor pl részegen cigiztem ,hűűde nem én voltam ,talán ennyire nem is rugaszkodtam el még önmagamtól ,vagy alkalmazkodni ahhoz hogy felszínes kapcsolatokra tegyek szert, vagy ahhoz hogy legalább olyan jól tanuljak mint ők, vannak nálam rosszabb tanulok is az osztályba, ez még nem is zavar


"Másik, próbálj olyan társaságot keresni, amelyik olyan dolgokkal foglalkozik, amit te is szeretsz. " múlkor pl voltam egy parkouros csapatba edzeni ,hát azok is milyenek voltak...VELÜK NEM TUDOK ÖNMAGAM LENNI ,

most keresek gitáros bandát ,még nem találtam ,de folyamatban van:D


"Nekem rengeteg barátom van, ha a gátlástalan vadállat énem van előtérbe" .ezeket nevezzük csak felszínes haveri kapcsolatoknak

akkor én tulajdonképpen királynak nevezhetem magam hogy találtam vkit akivel komolyan tudok beszélgetni és nagyon jó a kapcsolatom vele. egy gond van ,hogy van barátnője nekem meg nincs és így alig találkozunk..

2011. nov. 4. 21:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Aztaa...mintha én írtam volna ezt 2-3 évvel ezelőtt!Nekem is ugyan ilyen problémáim voltak.

Az átlagosnál én is komolyabb és csendesebb,na meg egyedibb vagyok.

Engem is sokszor zavart,hogy nem tudok beszélgetni az ilyen emberekkel,de nagy nehézségek árán sikerült bevallanom magamnak,hogy valójában nem is akarok...Azóta meglehetősen kívülálló vagyok,sokan magányosnak és zárkózottnak látnak.Inkább olvasok vagy zenét hallgatok,minthogy ilyen emberekkel barátkozzak.


Ami engem érdekel,az a sport,harcművészetek,jóga,meditáció,ezotéria,önismeret,természet,rock és metal,szépségápolás,stb...

Nekem a Taekwondo változtatta meg gyökeresen az életem.Imádom ezt a harcművészetet és az edzőtársaim is teljesen mások,mint úgy általában az emberek többsége.Nem isznak,nem dohányoznak,pozitívan gondolkodnak,jóindulatúak és szeretetteljesek.

Neked is csak ajánlani tudom,hogy járj olyan közösségbe,ami megfelel az érdeklődésednek.


A lényeg az,hogy szeresd és fogadd el önmagad,vedd észre az erősségeidet és a pozitív dolgokra koncentrálj,ne azokra,amiktől rosszul érzed magad.Elég színes az érdeklődési köröd,erre legyél nagyon büszke,és kezdj el ezekkel aktívabban foglalkozni.

Ne változz meg,ne olvadj be a primitív emberek közé!Ha nem érzed jól magad közöttük,akkor ne erőltesd!Ne pazarold a drága idődet olyanokra,akiket nem szeretsz!Hidd el,vannak még értékes emberek,csak belőlük kevesebb van és nem olyan könnyű rájuk találni!


20/L

2011. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!