Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy talpraesetteb...

Mit tegyek, hogy talpraesettebb legyek?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemről, amikor eljöttem (nagyon rövid ideig voltam ott, mert nagyon nem nekem való munka volt) azt mondta a főnököm, hogy nem vagyok elég talpraesett.

Most jövő hétfőn kezdek egy új helyen (őszintén szólva álmaim állása), és azt mondta a leendő főnököm, hogy neki talpraesett ember kell, és 1-2 hét alatt majd eldől, hogy alkalmas vagyok-e arra, amiket ő rám szeretne bízni. Kicsit félek a dologtól, mert eleinte, ha új helyre kerülök, új emberek közé, tényleg kicsit félénkebb vagyok, és idő kell hozzá, hogy megismerjem, hogyan működnek a dolgok egy új helyen. Biztos vagyok benne, hogy menni fog hosszú távon, de nem tudom, mit mutathatnék az első 2 hétben... Mit tegyek, hogy talpraesettnek tűnjek, és maradhassak ezen a helyen dolgozni?


2011. nov. 7. 11:35
 1/6 anonim válasza:
53%
szerintem a legjobb amit tehetsz hogy teszed a dolgodat rendesen és nem azzal foglalkozol hogy ki mit fog gondolni rólad mert csak befogsz feszülni és elvonja a figyelmedet...
2011. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
ja és még annyit tennék hozzá hogy ne akarjál mindenkinek megfelelni mert akkor jönnek a gondok én legalábbis ezt figyeltem meg magamon...szóval csak okosan a megfelelési vágyakkal mert az teljesen eltorzítja az ember személyiségét...
2011. nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld mielőbb átlátni a munka egészét, és ne csak automatikusan tanuld meg a teendőket. Tudd mit miért csinálsz, és az hogyan kapcsolódik a teljes a feladathoz. Így önállóbb tudsz lenni, ha problémába ütközöl, és nem kell kérdezgetni, hogy mit csinálj, hiszen tudni fogod, mi a cél, és tudsz majd improvizálni, ha kell. Azt szeretik a vezetők. :)
2011. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

A legfontosabb az, hogy ne mutasd azt, hogy félénk vagy ( mégha az is vagy ). Nem az a gond amikor valakinek az elején döcögősebben működnek a dolgok, hanem az amikor az a valaki még félszegen és gyámoltalanul is áll hozzá a dolgokhoz. Talpraesettnek lenni nem azt jelenti, hogy mindent tudsz, hanem az, hogy szakadatlanul azon vagy, hogy mindent megtudjál. Ez egy képesség, ami értékes, mert hosszútávon nagy haszonra jut, és éppen ezért minden ember díjazza ezt a képességet, a főnőkök meg pláne. A főnőköd nagyon jól tudja, hogy mi az ami kell neki és milyen az az ember, aki megtudja azt csinálni ami kell neki. Az ilyenfajta ember a talpraesett, határozott, erős és kiegyensúlyozott tulajdonságokkal bír, és ez az ami igazából fontos kezdetben egy főnőknek, hogy mennyire ígéretes és munkaképes a beosztottja.

Az, hogy nem tudod még az első két hétben, hogy mi hogy működik, az megértendő és elnézendő, mert tanulandó. Azonban az, hogy neked nincs meg a megfelelő hozzáállásod és nem vagy elég elszánt, bátor, kitartó és határozott a munkád iránt, az már se nem elnézendő, se nem megbocsájtható, mert ez már olyasmi amit a főnőknek nincs ideje, hogy megtanítson neked, mégis alapszükséglet. Foglalkozz tehát ezzel a részével, a többi pedig menni fog magától.

2011. nov. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fogadd meg Life Design válaszát és nem lesz gond:D
2011. nov. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! Igyekszem megfogadni a tanácsokat, remélem, menni fog!
2011. nov. 8. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!