Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Meddig tart a gyerekkor?...

Meddig tart a gyerekkor? Vagyis meddig fogadható el a "gyerekes viselkedés"? 18/L

Figyelt kérdés
18 évesen ugye nem baj, ha nem vagy még túl komoly, és néha még szeretsz játszani? és egyáltalán mitől számít valaki felnőttnek?
2011. nov. 8. 17:06
 1/6 konicso válasza:
18 éves korban még abszolút elfogadható ....vannak olyan idősek kb. 30-40 éves emberek kinek már a gyerekeskedés viselkedést elkellet volna hagyniuk ... A felnőtté válás automatikusan ki alakul . De hát úgy van ugye bár ,hogy a 18 évet betöltik már felnőtt-é válnak végül is ez így igaz "korban" ,de természetesen úgymond agyilag,viselkedés és ilyen tulajdonságok alapján még nem vállnak 'teljesen' felnőtt-é.
2011. nov. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lényegében mindenki gyerek addig , amég vannak szülei, az is aki felnőtt. az hogy ki meddig szeret játszani, komolytalankodni, az személyiségtől függ, lehet az ember akár 14 vagy akár 30 éves. szerintem akkortól felnőtt az ember amikor a saját lábára kell állnia, ellátnia magát, vállalnia a felelősséget, nincs külön korhoz kötve, valakinek sokkal fiatalabban kell felnőnie mint másoknak
2011. nov. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

70 évesen is játszhatsz, meg csinálhatsz gyerekesnek számító dolgokat.

a felnőttség onnantól kezdődik, hogy felelősségteljesen viselkedsz, vagyis lehet rád számítani, és nem szorulsz rá folyamatosan mások segítségére. ez régen elvárható volt 18 évesen, ma már a gazdasági helyzet miatt nem.

2011. nov. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem baj az ha valaki időnként gyerekként viselkedik.

Számomra a felnőtt az, aki megfelelő helyzetben megfelelően tud viselkedni.

Kell hogy az ember kicsit gyerek maradjon.

Gondolj bele, aki állandóan csak a komoly dolgokkal foglalkozik, és nemképes egy kicsit játszani, az mit fog csinálni később a gyerekével...?

Én elég hamar felnőttem, hamar munkába álltam, jóformán magamat tartottam el stb.De maradt bennem gyerek is, aki igenis leül játszani a számítógépen, vagy barátokkal, családdal.És jól esik mesét nézni is.Ilyenkor kikapcsolódok és nem a szekrénybe lévő villanyszámlán idegeskedek amit már rég be kellet volna fizetni.

Ha folyton az élet nehéz dolgain agyalnék, már rég becsavarodtam volna..

2011. nov. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25 éves gyerekes nővel is találkoztam már :)
2011. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
és ez negatív, ha valaki mondjuk 25 éves korában gyerekes?
2011. nov. 9. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!