Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez antiszociális viselkedés?

Ez antiszociális viselkedés?

Figyelt kérdés
Valamiért nem tudok megnyílni emberek előtt, csak nagyon-nagyon lassan. Volt most nemrég olyan, hogy haverom elhívott egy helyre, ahol az Ő barátai voltak akiket nem ismerek, és én csak ültem, nem tudtam szólni senkihez. Nagyon kényelmetlen volt, de ez a jelenség már sokszor előfordult velem, sőt mindig, ha új emberekkel találkozom. Ennek hatására pedig nem is nagyon közelednek felém az emberek, mert nem tudok velük elsőnek szót érteni, másodjára meg már így Ők nem akarnak. Kezdem azt érezni, hogy antiszociálissá váltam. Nem tudok röhögni a vicceiken és félek megszólalni én is, nehogy megöljem a hangulatot azzal, hogy beleszólok olyanokba, amit én nem tudhatok. :S 20/F
2011. júl. 28. 01:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
Igen, ez antiszociális viselkedés. Egyszerűen képtelen vagy befogadni más emberek véleményét, gondolatait. Azonban az írásod alapján ez nem feltétlenül rossz, elég értelmesnek tűnsz. Én sem díjazom az erőltetett, idétlen humort, az intelligens emberek tudnak csak megnevettetni, vagy egy nagyon eltalált poén. Én is feszélyezve érzem magam, ha olyan társaságban vagyok, ahol érzem, az intelligenciahányados messze az enyém alatt van. Szimplán csak olyan emberekkel kell lenned, akik hasonló gondolkodásúak, és szívesen vagy velük. Tudom, hogy nem sok van, és nehéz őket megtalálni, de mindenképp érdemes.
2011. júl. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen vagyok. 2 éve járok gimibe, a régi osztályomban nem voltam csöndes, de ahogy átkerültem ide, megváltoztam. Úgy vagyok elkönyvelve az osztályban, mint a csendeske...az osztályfőnököm ezt mindig hangoztatja. Elhiszem, hogy ő valahogy így próbál "segíteni", de nekem nagyon rosszul esik. Van két ember az osztályból, akikkel tényleg tudok beszélni. A többiekkel nem tudok igazán.

16/L

2011. júl. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
2011. júl. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Valahogy én ezen szeretnék változtatni, de nem megy. Vagyis nem tudok rá megoldást. Nem nagyon járok kifelé bulizni, attól tartok ez lehet a probléma. Viszont nem is igénylem a rendszeres bulizást, úgyhogy nem tudom, hogy mit tehetnék, de már nagyon rssz ez így nekem. :(
2011. júl. 28. 01:49
 5/24 anonim ***** válasza:
Nem, nem én írtam. Nekem azért van pár barátom, nem vagyok teljesen magányos.
2011. júl. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, budapesti vagy?
2011. júl. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nekem már javasolták a pszichológust is, mert néha nagyon magam alatt vagyok ettől. Oda viszont nem merek elmenni, valamiért félek ettől az egésztől. :( Pedig jó lenne már változtatni tényleg. Osztálytársaim is állandóan bulizni járnak, de én nem vagyok az a bulizós típus.
2011. júl. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Biztos nem te tetted fel azt a kérdést, amit az előbb belinkeltem?
2011. júl. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
sajnos nem vagyok Budapesti. kb. 80km-re lakom pesttől.
2011. júl. 28. 01:55
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen én is így vagyok vele, hogy szeretnék ismerkedni, szeretem a társaságot, de nem várják meg az emberek, amíg beilleszkedem közéjük, mert nekem nem megy egyből, csak sokadik alkalommal. :S Pszichológuson én is gondolkodtam, de alapvetően normális vagyok, csak a társalgással vannak gondok. :/
2011. júl. 28. 01:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!