Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tanulópénz, vagy időpocsékolás...

Tanulópénz, vagy időpocsékolás? Gyávaság, menekülés vagy továbblépés? Huszonévesen még el lehet kezdeni az életet a 0-ról? Nem éltem meg eddig az életem.

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, most múltam, 1 hónapja. Az életem a nullán van, szó szerint, ilyen mértékben még sose volt. Ez az időszak tart már 3 éve kb. Nem voltam céltudatos. Sok mindenbe belekezdtem, köztük 2 egyetembe is, de nem vittem végbe. Persze szégyellem, és bánt a tudat. De nem tudom magamban helyrerakni, hogy ez egy tanulási időszak volt, vagy csupán egy gyáva, lusta, időpocsékoló szakasz. Nem tettem bele semmit, nem fektettem bele energiát, nem éltem meg eddig az életem.
2011. nov. 9. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez bizony egy gyáva, lusta, időpocsékoló szakasz volt, ideje lenne lezárni. Nekem a középiskola volt ilyen (sajnos), ezért csak költségtérítésesre vettek fel, de szerencsére második évben átsoroltak államira (sokat kellett tanulni, de megérte), tavaly diplomáztam MA-n (egyetem mellett elvégeztem 2 OKJ-t és letettem a nyelvvizsgát is). Szerintem sosincs késő elkezdeni, rengeteg képzést lehet találni neten, inkább azzal lesz nehéz megküzdeni, hogy a szüleid/családod komolyan vegyen, ha jelentkezel egy iskolába (engem szó szerint kiröhögtek, mikor felvételiztem, és közölték, hogy nem adnak egy fillért se, ezért alkalmi munkákat vállaltam, főként takarítottam vagy gyerekekre vigyáztam). Még fiatal vagy (- az elpocsékolt évek ellenére is), úgyhogy én azt mondom, hogy most nagyon szedd össze magad, és kezdj el tanulni! (Az első 1-2 félév húzós, míg belerázódik az ember, utána menni fog!) Sok sikert! 24/L
2011. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A családom engem is ki fog röhögni úgymond, bár erre minden okuk is megvan. A segítségüket meg már saját magam miatt sem fogom kérni, mert szégyellném, nem tartom rá magam érdemesnek, meg amúgy is jobb érzés, ha saját erőből érsz el valamit, gondolom. Úgy terveztem elkezdek dolgozni én is, alkalmi munkákat, majd a pénzből belekezdek valamibe.
2011. nov. 9. 11:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Rendben, kezdj bele, ne csak tervezd! Menni fog! :)
2011. nov. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Stella90 ***** válasza:
én abszolút nem csatlakozom az első válaszadóhoz. én is ugyanitt tartottam, mindenbe belekezdtem, de nem sok mindent fejeztem be.ez azért volt, mert széles a látóköröm, és még nem tudom eldönteni, mit szeretnék. szerintem fontosabb eldönteni azt, hogy TE mit szeretnél, dolgozni, tanulni, akármi, minthogy mások akaratának vesd alá magad. én ezt tettem, és tönkrementem bele. azt mondták, egy szar vagyok, hibás, mert nem fejeztem be semmit, többmindenbe belekezdtem, nem jöttem ki a lányokkal, és a többi (tenném hozzá én is lány vagyok). gyógyszerekkel kezdtek tömni, és azzal, hogy baj van velem. a végén ettől lettem depressziós elég fiatalon. mára már belátom, hogy nem attól vagy értékes ember, hogy mennyi elvégzett iskolád van. persze fontos az intelligencia, de én autodidakta módon sajátítom el. állítom, hogy néhány területen többet tudok, mint néhány magával eltelt egyetemet végzett huszár...erről regényt tudnék írni, de azt hiszem, a lényeget leírtam. juss el önmagadhoz. ismerd meg magad, és utána dönts, mit szeretnél. ha azt dolgozod, amit szeretsz, akkor olyan, mintha nem is dolgoznál. ne savanyodj meg, mint a többi!!! remélem segítettem 22/L
2011. nov. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valakinek tág az érdeklődési köre még nem jelenti azt, hogy egyik nap elkezd valamit, amit egy hét (fél év, teljesen mindegy) után abbahagy eredmények nélkül. Meg kell tanulni rangsort állítani. Nekem is van szakmám és hobbim. Én pl. imádom a virágokat, rengeteget olvasok a szobanövények neveléséről, de semmi köze az egyetemi végzettségemhez (vagy más tanulmányomhoz), mégis egy szakmai fórumon adok tanácsokat kezdő "kertészeknek". A Kérdezőnek az a baja, hogy tudja, hogy ha akkor és ott leült volna és megtanul xy dolgot, akkor sokkal előrébb lenne, mint most. Akkor nem tett semmit azért, hogy valamit elérjen, és ez bántja, amit teljesen meg tudok érteni, hisz nem tud visszamenni az időben. Biztos van olyan dolog, ami őt is érdekli, én csak biztatni tudom, hogy kezdjen bele.
2011. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából még itt vagyok a 2. egyetemen, csak nem tudom lépjek-e. Ez miatt. Mert most van a fejemben egy másik kép, amit úgy érzek tényleg tudnék szeretni. De mi van, ha ez gyávaság? Ha tudom, hogy gyávaság akkor lehet inkább befejezném ezt. De ez jelenleg meg nagyon nem tetszik. Szóval nem tudom ezt magamban rendszerezni. Most egyáltalán mit gondolok. Jól gondolom e, hogy mennem kell, vagy csak elfutnék. Nem tudom. Félek? Nem, nem félek. Csak egyszerűen nem tudom jól gondolom-e.
2011. nov. 9. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!