Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nap mint nap olyan dolgokat...

Life is beautiful kérdése:

Nap mint nap olyan dolgokat teszek amiket fél perc múlva megbánok, csökkentik az önbizalmamat, miért csinálom?

Figyelt kérdés

ma pl. odamentem egy gyereknek köszönni, visszaköszönt -nem arról van szó,hogy nem -, de mégis olyan fejet vágott mint aki azt gondolja a másikról ,hogy "ez meg mit akar itt"...


az ilyen hülyeségek miatt sokszor bénák érzem magam pár óráig, ha csak nem csinálok vmit amit sikerként könyvelhetek el..


vagy pl. ha beszélni próbálok vkivel, kérdez vmit, és mire válaszolnék ,már máshol jár az agya...annyira bosszantó ,akkor miért kérdez?!


valószínűleg kiskoromba alakult ki ez bennem, mondhatni figyelemzavaros túlzott figyelem.arról beszélek ,mikor beszélgetek vkivel, feldobok vmi témát közbe válaszol is ,mire odajön egy 3. személy aki közbeakar vágni ,és van hogy nem arra figyelek akivel eredetileg beszélgettem ,hanem a 3. személyre..


olyan ez mint aki nem tudja magát átengedni az érzéseknek, máshol is előfordul ,akár buliba,moziba(néha nem ott jár az agyam) ,vagy otthon bármit csinálok szól hozzám vki és egyből tudom mit kérdezett(tehát mintha a figyelmem nem lenne teljesen ott ahol kéne lenni ,hanem fele-fele arányban), és válaszolok rá, mint aki azt lesné ,hogy a másik mikor kérdez tőle vmit, aztán most már inkább azt csinálom ,hogy inkább úgy teszek mintha nem is hallanám amit mondanak nekem ,hogy még 2x 3x el kelljen mondaniuk..ezt azért tartom fontosnak mert nap mint nap találkozok a ténnyel ,hogy az emberek semmit nem vesznek komolyan ,ha erről ha arról dumálunk ,mind1 ,ha fontos akkor elmondja 2x 3x ,ha nem akkor meg elkussol..


tulajdonképpen kijelenthetjük ,hogy ma már minden mindegy ,csak legyen vmi


emiatt kialakult bennem pont az ellentéte, hogy agyonstresszelem magam ,hogy most mit mondjak ,mi legyen a téma,(ahogy feljebb is írtam)azon is agyalok ,ha beszélek vkivel és jön vki 3. személy nehogy megsértsem azzal ,hogy nem válaszolok neki,így ráfigyelek nem arra akivel eredetileg dumáltam


na erre írjatok bármit, már azt sem tudom mit akartam:D

18f


2011. nov. 16. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Myrikém ! Csak magaddal foglalkozz!

Csak magadban bízz és a szamaradban-ez egy horvát közmondás ,de nagyon igaz.

2011. nov. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
ha te nőből vagy, akkor nem csodálkozom, ha férfi,akkor meg valószínűleg egy buzeráns, abberált köcsög lehetsz, e n n y i....
2011. nov. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1. köszi..kezdek rájönni, de ez nem megoldás a problémámra
2011. nov. 20. 11:44
 4/5 anonim válasza:

A nők képessége az egyszerre történő több sikon való gondolkodás, ez férfiaknál kimerül maximum 2 feladat egyidejü megoldásában. Neves természetgyógyásznál voltam éppen gyakorlatilag egy ismerősöm kedvéért, amikor legnagyobb döbbenetemre bármilyen panaszom elmondása előtt közölte, nyaktól felfelé 150 %-on működöm, alatta a testem jó ha 60-on elmegy. Nem tudom, hány éves vagy, de a problémád a korral meg fog oldódni, ugyanis rá fogsz jönni, csak módjával pazarold az energiáidat bármire is, ami nem fontos, meg kell tanulni szelektálni. Tehát vannak még sokan és főként nők hasonló helyzetben, annak kell örülni, hogy van időd és energiád még ilyesmin tépelődni :-)

Anikó

2011. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"annak kell örülni, hogy van időd és energiád még ilyesmin tépelődni"...jobban örülnék ha "hasonlóbb" problémáim lennének a velem egy idősekkel


18 éves srác vagyok.. már rég óta vágyom rá ,hogy elmúljanak az ilyesféle hülyeségeim, teszek is érte, de mintha nem lenne elég a változáshoz

2011. nov. 20. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!