Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne az önbizalmamat...

Hogyan lehetne az önbizalmamat növelni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy naponta vannak ilyesféle kérdések, de az a helyzet, hogy már szinte mindent megpróbáltam. Gyakran lelket öntök magamba és vidáman nekivágok az új napnak...valamennyi ideig megy is ez a magabiztosság dolog, de aztán pozitív visszajelzések híján ismét visszaesik az önbizalmam.

Azt, hogy mindent kipróbáltam, azt úgy értem, hogy pl.: igyekeztem bízni magamban, megbarátkozni magammal, valamivel feltűnőbb, divatosabb ruhákban járni stb. De szerintem sosem sikerült magamról igazán elhinnem, hogy szép vagyok.

Mit próbálhatnék még?


19L


2011. júl. 27. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ezt beszéld meg valamelyik barátnőddel, és ő elmondja mi az amit változtatni kéne magadon.

Néha nekem is hírtelen lemegy 0-ra az önbizalmam, én ilyenkor megcsinálom a hajamat és kisminkelem magamat, és ha van egy kis pénzem akkor elmegyek vásárolni egy új ruhát, és már is jobban érzem magamat.

2011. júl. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz aval ami neked tetszik és próbálj nagyon jó lenni abba,hogy sikerélményed legyen,onnan lassan jön minden magától:D
2011. júl. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap nézz a tükörbe és dícsérd meg magad, hogy jól nézel ki, és minden nap mondogasd, hogy egyre jobban és jobban vagy. A kisugárzás a lényeg nem az, hogy milyen divatos ruha van rajtad, bár ha abban érzed a legjobban akkor oké! de nem kell feltünősködni
2011. júl. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a bíztatást! :)


Barátnőim egyébként azt mondják, hogy minden oké velem, ami jól esik, de valamiért nem mindig tudom elhinni (mondván, hogy elfogultak).

Néha van sikerélményem, olyankor jókedvre derülök, csak az a baj, hogy általában nem tart sokáig! Talán nem vagyok elég kitartó, hiszen a legkisebb kudarc után is könnyen meghátrálok. :S

3.: Meg fogom próbálni mindennap elmondani...de az elég, hogyha eleinte csak mondogatom, de nem hiszem el, vagy muszáj úgy is gondolni mindjárt? :D

Amúgy nem öltözök azért olyan feltűnően, de valóban jobban érzem magam, ha szebb ruciban vagyok. :)

2011. júl. 27. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát figyel, ez önsajnálat kérdése is. Ha azt mondják minden rendben veled, akkor minden rendben... most ennyi erővel ha egy pali megdicsér, akkor ahelyett hogy örülnél elkezdhetnél agyalni rajta, hogy vajon csak cinikus-e. Vagy ha a világ összes emberének bejönnél, nem éreznéd azt, hogy csak szórakoznak veled? Nem kell hülye célokat kitűzni ahoz hogy boldog és magabiztos legyél, tanulj meg örülni annak ami van, akkor boldog leszel, a boldog embereknek marhajó a kisugárzása. A marhajó kisugárzás vonzóvá tesz.
2011. júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Teljesen igazad van, én ezt tudom...nem tudom miért érzem magam így ezek ellenére...:S Gondolom az én önértékelésemmel van a probléma. :S De igyekszem örülni az apró dolgoknak. :)
2011. júl. 28. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!