Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gondolatok már az öngyilkosságra?

Gondolatok már az öngyilkosságra?

Figyelt kérdés

én igen . sőt meg is probaltam de nem sikerült. érdekel hogy miért lesznek az emberek. én 11 évesen elvesztettem a bal labamat meg anyámat egy autobalesetben. mindenki csúfot.15 évesen próbálkoztam.nem hittem hogy lesz bnőm családok állásom. most mindenem megvan. nem bánom, hogy megtettem de nem sajnálom hogy nem sikerült.

a kérdések:

gondoltál már ra, megtetted e miért igen miért nem, mi vitt rá, javult az életed azóta? légyszi őszintén.


2011. dec. 7. 20:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
nem
2011. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 life is beautiful ***** válasza:
100%

én mindig úgy gondoltam ,hogy gyenge az aki képes megtenni, nem bírja elviselni a nyomást, valamekkora nyomás mindenkin van , a kérdés az hogy fejbe hogy jön le neki..


ennek ellenére voltak időszakok, mikor azt mondtam, na hazaérek és megölöm magam, aztán persze nem mertem..de most már sokkal jobb a helyzet.Ami szar azt szart le, ami meg jó annak örülj, nagyjából ennyi


ezt így kéne felfogni persze még nekem sem megy, de ez a cél:)

2011. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
korrekt naon már le kulturáltan hogy mit gondoltők az ilyen emberekről mit tudtok erről a témáról utánna nézés nélkül . bcs ha ez lemaradt
2011. dec. 7. 21:06
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
soha, nem is fogok valószínűleg, túl tökéletes az életem
2011. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az az ember aki öngyilkosságra képes az nem érdemli meg az életet.


Az élet nehéz, durva és kegyetlen sokszor. Van akinek nagyon sokszor, van akinek mindig. Mindennel szemben azonban, ez az élet. Az élet egy kihívás, amelyet elkell fogadni. Ha elutasítod, az kudarc. Ha feladod, az kudarc. Ha nem teljesíted kellőképpen, az kudarc. Ha csak gondolatban is feladod az életet, az már a kudarc első lépése.

Egy olyan világban élünk ahol túlságosan csapból folyik a lazaság. ' Minden legyen laza, mert az a menő s ha valami nem laza akkor azt hagyjuk a gázba, mert hát minek kínlódni ? '

Hát nem, az élet nem ilyen, mert ha az életet hagyod a gázba akkor azzal csak saját magaddal cseszel ki, ugyanis saját kézzel vesztetted el a csatát.


Namostmár, hogy mi a véleményem az olyan emberről aki öngyilkosságot követ el ? Ez már változó. Véleményem szerint függ az is, hogy ki mennyire van tisztában tetteinek a súlyával, illetve milyen életfelfogás szerint él. Az öngyilkosok nagy százaléka valószínűleg nem képes mérlegelni kellőképpen, hogy mit csinál. Pont, mint egy tudatlan gyerek, akit hát nem fognak börtönbe csukni olyasmiért amiért már egy felnőttet igen. Miért ? Mert figyelembe veszik azt, hogy nincs tisztában tetteinek súlyával.

Pont ez a véleményem az öngyilkosokról is. Bűnös az, aki tisztában van saját cselekedetei következményével és súlyával, mindezzel szemben mégis megteszi azt, illetve középúton van az aki még arra sem képes, hogy felmérje a helyzetét.

Más szavakkal: egy buta ember nem annyira bűnös, ha öngyilkosságot követ el, mint egy okos ember. Hogy miért, azt az előbbi sorokból leszűrhetjük.

2011. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
utolsó: en3 hétig gondolkoztam rajta. az életem kegyetlen volt. anyámat és a labamat egy perc alatt vesztettem el, fellabu kannibalnak hívtál, amikor strandon voltunk mindenki előttem szaladt, és én tudtam hogy egy részeg sofőr miatt nem tudok szaladni. mindenki elkerült,le nézet, nem hittem hogy lesz munkám családom.ha nem tettem volna meg nem kaptam segítséget. pedig annyiszor kértem. én nem akartam meghalni, de senki nem vette észre. meg nem értem. én tisztában voltam vele akkor rosz, de ha nem tudom akkor jó. mindenki tudja hogy mivel jár az öngyilkosság. én előtte nem a jó dolgokra gondoltam, hanem a roszra. optimista öngyilkos nincs csak realista vagy pesszimista, Letr az optimistának van reménye.sok ember lenézi ezt a dolgot, pedig nem szabadna.mellesleg a magyarországi törvények szerint nem követ el bűnt aki öngyilkosságot követ el csak az aki segítséget ad hozzá, vagy nem tesz ellene semmit (a cselekmények gondol és nem a megelőzésre ) remélem válaszokat meg...
2011. dec. 8. 09:00
 7/20 A kérdező kommentje:
ja meg " aki öngyilkosságot követ el az nem érdemli meg az életét. akkor én most haljak meg? miért? mert nem kaptam kellő segítséget? szar már ki miért?sztem te magas se tudod... szerintem mindenkinek jár még egy esély, tegyük fel hibázol egy nagyot ezek szerint rugjanak ki és. ne kapj sehol munkahelyet.igaz? várom válaszod.
2011. dec. 8. 09:07
 8/20 A kérdező kommentje:
de mert? bcs csak t9 szótár
2011. dec. 8. 09:08
 9/20 anonim ***** válasza:
Mindenap ezen jár az eszem.
2011. dec. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Elég gyakran eszembe jut. Na nehogy bárki félreértsen, soha nem lennék öngyilkos, pont azért gondolkodok rajta, mert biztos vagyok benne, hogy nincs semmi, ami engem rá tudna vinni ilyesmire, és nem értem, mások miért csinálnak ilyet.
2011. dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!