Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi visz rá valakit az öngyilko...

Mi visz rá valakit az öngyilkosságra ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

[link]


a kérdésemet ez a hír "ihlette"..azért érintett érzékenyen, mert a közelben lakom,és gyakran utazom is ezen a vonaton...most hál\' Istennek éppen nem ültem rajta..

nem mintha ez lenne a lényeg...


de mégis hogy képes valaki ilyet megtenni?mi járhatott a fejében???,a kommentekből kiderült h.a srácnak nem volt szerelmi bánata,vagy különösebb anyagi gondjai..


Akkor MIÉRT?egy szülő ezt hogy tudja feldolgozni???


talán hülyeség,de ha pl. begyógyszerezi magát számomra kevésbé tűnik drasztikus megoldásnak..de EZ??????mekkora lelkierő kell ehhez?a vonat elé ugrani,vagy a sínre ráfeküdni..


bocsánat a kicsit induklatokkal telt kérdésért csak felzaklat a dolog,talán túl érzékeny vagyok..(


2009. aug. 9. 19:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Aki öngyilkos lesz,az abban a pillanatban nincs itélőképessége birtokában.Miért lesz valaki öngyilkos? Ezt az ezzel foglalkozó szakemberek sem tudják biztosan megmondani.Lehet,hogy csak annyi baja volt a srácnak,hogy valamit nem kapott meg a szüleitől,összeveszett a barátnőjével,vagy bármi más.Sajnos nagyon sok a labilis lelkialkatú ember.
2009. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
tragikus.(
2009. aug. 9. 19:56
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Hasonló történt a mi sulinkba 2 éve, ahova járok. 16 éves volt a gyerek, aki szintén vonat elé vetette magát. Így kezdődött az a tanév a fekete zászlóval.
2009. aug. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
45%

A vonatos megoldás hamarabb lezajlik mint a gyógyszeres, én is azt választanám ha kellene.


Amúgy valamilyen szinten van egy közös dolog abban hogy mi viszi rá az embert: retardáltság, bocsi.

2009. aug. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

hát a mai világban egy fiatalnak a kilátásai a jövőre nézve nem túl sok...természetesen ettől nem lesz rögtön öngyilkos, mert akkor sok halott ember lenne...


"Ezt az ezzel foglalkozó szakemberek sem tudják biztosan megmondani." ez is igaz, csak felírnak egy gyógyszert, esetleg beszélgetnek vele,de utána semmi se változott bennük...


a sok éves sérelem viszi rá... hogy nem tudja senkivel megbeszélni... folyamatos zaklatás, iskolában, otthon...


az is elgondolkoztató, hogy egy MAGAS IQ-jú ember, sokéves tanulás után, elkezd tanárokat robbantani 8éven át...azért, mert úgy gondolta, hogy a tudományok teszik tönkre a földet...


"retardáltság" ez a szó sehogy se jön ide. a gyilkosokra akkor jótevő emberek, mert nem lesznek öngyilkosok...

2009. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
vagy a pedofilok,miért nem lesznek öngyilkosok... (pedig igazán lehetnének...)
2009. aug. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"talán hülyeség,de ha pl. begyógyszerezi magát számomra kevésbé tűnik drasztikus megoldásnak..de EZ??????mekkora lelkierő kell ehhez?a vonat elé ugrani,vagy a sínre ráfeküdni.. "


ez nem lelki erő,hanem inkább kétségbeesés, olyan állapot, amikor semmi se érdekel mi van körültetted. az se ha kirabolnának, vagy megkéselnének vlki.... semmi se...

kicsit olyan beszűkül a világ 1dologra figyelsz...

és csak mész előre...


a lelkierő kezelni egy ilyen "depit", vagy megelőzni az öngyilkosságot.

2009. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
A szüleivel való rossz viszony, esetleg az, hogy nem szereti a környezetét, hogy úgy érzi, sehogy sem illik a képbe. Hogy teljesen kilóg a sorból, másképp gondolkozik, mint a többiek, neki más a fontos, mint a többieknek, ezért aztán senkivel nem tud tartós kapcsolatot kialakítani, mert senki sem érti meg. Lehet, hogy az eset előtt pár nappal jókedvűnek tűnt, de ez nem jelent semmit. Lehet, hogy csak leplezte a bánatát, sosem tudhatjuk meg. Még azt tudom elképzelni, hogy (halálos) beteg lett (a mai világban nem nehéz összeszedni ezeket a kórokat), vagy valamilyen kudarc érte, és nem akart így a szülei szeme elé kerülni. Vagy olyan dolgot tett, amit nem szabadott volna..
2009. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy fura érzés. Énis voltam így, semmi sem jött össze, úgy éreztem a világ összefogott ellenem, csak én vártam a jobbat. És nem vártam hiába. Ő pedig egy türelmetlen ember volt..
2009. aug. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Ez egy fura érzés. Énis voltam így, semmi sem jött össze, úgy éreztem a világ összefogott ellenem, csak én vártam a jobbat. És nem vártam hiába. Ő pedig egy türelmetlen ember volt.."


jó de te hány éves vagy?


az nem mindegy. 18éves korodig, agyonba.zák az életed, után nehéz tovább éldegélni és várni a jót... főleg hogy ez a 18.ig életévedig alakul ki az értékítéleted stb...

2009. aug. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!