Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ilyen helyzetben?...

Mit tegyek ilyen helyzetben? (legjobb barát probléma)

Figyelt kérdés

A legjobb barátom soha nem őszinte velem, legalábbis én úgy érzem. Azt csinálja amit a szülei mondanak, nem mer ellenállni, még akkor sem ha az neki rossz. A szülei nézőpontja a következő abban a kérdésben, hogy átjön ő hozzám vagy fordítva: "minek menjenek át egymáshoz akár hétvégén akár szünetekben(nyár,tél), egész nap együtt vannak az iskolába és úgyse tudnak mást csinálni mint a suliban." Én személy szerinte ezzel nem értek egyet. Sőt megkérdeztem, hogy eljön-e velem Burgerbe, de azt mondta nem mert mennie kell a keresztanyjához. Azóta 1 hét eltelt és még mindig dolga van. Leírom részletesen:


H - Fogorvos

K - Fodrász

SZ - Bevásárlás

CS - Fogorvos

P - Bevásárlás


Furcsa, pedig minden nap felhívtam az otthonijukat, és fölvette. Előfordult olyan is hogy a házit akartam tőle megkérdezni, de fürdött. 3 óra múlva még mindig fürdött, de másnaponként amikor neki kell valami akkor felhív rögtön. A legdurvább az volt, hogy 7 óránk lett volna, és 11 órakor derült ki, hogy nem lesz 12-től tanítás és haza lehet menni. És erről nem tudhattak a szülei előző nap, telefont nem hoz magával mert félti, és mégis mit mondot.... "a szüleim azt montdták menjek haza azonnal 12 után. De a poén az hogy nem tudhatták a szülei :) Kit akar átverni, egyszer megpróbáltam vele beszélni, abból meg az lett, hogy a szülei oktattak ki telefonon azért mert én lázítom a fiúkat és ezt nem kéne blablabla, mint kiderült ment sírni az anyjához, hogy nem vagyok igazi barátja meg nem tartom őt elég tökösnek hogy szembeszálljon velük, ugyanakkor nincs más barátja rajtam kívül. Nos ez a helyzet és totál tehetetlen vagyok. Nagyon örülnék ha valaki tudna nekem segíteni ebben a helyzetben.


Előre is köszönöm!


2011. dec. 11. 17:34
 1/4 anonim válasza:
100%
a legjobb barátod anyuci szeme fénye ezért soha nem mer(és nem is akar)majd szembeszállni a szüleivel főleg nem miattad, szinte esélytelen h megváltozzon, de ha nem akarod elveszíteni mint legjobb barátot akkor ülj le vele megbeszélni a dolgot és ha utána is ilyen marad akkor hagyd majd kerestek magatoknak más barátokat
2011. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi megpróbálom
2011. dec. 11. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért hazudik neked mert nem mer szembeszállni az anyjával. Nyilván ezt neked nehéz elfogadni, de ő így van nevelve, ilyen, és ilyen is fog maradni valószínűleg. Ha neked ez így nem jó akkor keress más barátot magadnak, és mondd meg neki, hogy ha te sem számíthatsz rá, akkor ő se számítson rád. Ne legyél vele szemét, csak semleges. Ha valóban kellesz neki annyira, akkor legalább megpróbál valamit tenni, ha nem akkor meg neked is kár miatta szenvedned. Egyébként hány évesek vagytok?
2011. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ...Angéla... válasza:

Kiscsaj!Szedd össze magad!!!

Milyen barát az aki egy percet sem szán rád?!És ha a legjobb barátod, akkor miért nem beszéled meg vele négyszemközt?

2011. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!