Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek kedves és...

Hogyan legyek kedves és jófej, ha az emberek szemetek?

Figyelt kérdés

Már nem azért,tisztelet a kivételnek,de vegyünk egy gyakori példát: én egy nagyon normális és kedves csaj vagyok,ezt látva pedig az egyik osztálytársam kihasználja a szitut és elkéri a házi feladatomat. Na ez szemétség,de hogy adjam a tudtára,hogy " NEM ", ha egyszer nekem kedvesnek kell lennem ?

Bocs a banálisnak hangzó kérdésért,de már tényleg nagyon idegesít,hogy mások neveletlensége és a pofátlansága miatt néha én jövök ki rossznak.


2011. dec. 18. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

MIért kéne kedvesnek lenned? Ki mondja meg? És neki ki mondaj, meg hogy éppen tőled kérjen házit. Ne haragudj ennyire tiszteled magad? Ne légy ostoba!


Mondok valamit. Az ilyen tipusú lányokat mi úgy hívtuk, hogy azok a lányok akiknek köszönünk és csak akkor beszélünk velük, ha lapot kérünk. De ettől ő még nem volt csúnya, csak kis mimóza szolgalelkű. Csak ez egy fenevad világ, nincsen semmi ingyen


" a nyulakat meg megnyúzzák, kifilézik, megeszik roston és kixarják" Csernus


Ne légy nyuszo, de bunkó se egyszerűen tudjál nemet mondani és kész. Te irányítod az életed!

2011. dec. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. dec. 18. 07:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

bocsi a helyesírásért órák óta fent vagyok. Na de tényleg legyél kedves, de csak azzal aki megérdemli. Legyéll titokzatos, nem megalkuvó, és ne megnyílós, és ne lelkizős. Ne lehessen támadási felületet találni rajtad naívságod miatt. Naívságot úgyértem alapjában mindenkivel kedves vagy és segítőkész. Ha sokat csinálod úgy érzik jár ez nekik. Miért járna? :D , hát ne járjon! Nem érdemlik meg! Valaki megérdemli, de mindenki nem.


Na és egy válasz.


Dóri elkérhetem a házid?

Figyelj aranyom. 1 órát szoptam ezzel a feladattal, de agyilag több lettem. Szeretnél hülye maradni? Nem. Akkor vedd a fáradságot mert senki nem fogja helyetted megrágni

a húst és beleköpni a szádba. A másik. És mit kapok érte? Mert én időmet áldoztam, te meg csak elkéred. Mi a jutalmam, Hmm? Nincsen ingyen leves tanuld meg kisfiam!

2011. dec. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az hogy a körülötted lévő emberek milyenek, az téged nem jogosít fel arra, hogy ne legyél kedves, és jófej, magad előtt kell annak lenned.

viszont az, hogy nem segítesz valakinek csalni, az nem áll ellentétben a kedvesség fogalmával, hiszen kedvesen is el lehet utasítani.

2011. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat,tényleg!

2.válaszoló: nem is néztem a helyesírásod, amit írtál viszont nagyon tetszett és nagyon jól megfogalmaztad! köszönöm neked

3.válaszoló: neked is köszönöm.valami ilyesmi volt bennem is,hogy a kedvesség nem egyenlő az ostobasággal.

szóval kedvesnek kell lenni,de csak mértékkel és okosan:)

Köszönöm !

2011. dec. 18. 09:02
 6/7 A kérdező kommentje:
ment a zőőőd is :D
2011. dec. 18. 09:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól hogy kedves vagy nem kell mindenkinek mindent odaadni stb. hogy kedvesnek gondoljanak:) aki csak azért talál kedvesnek mert odaadod a házid az megérdemli magát!!!

Neked elég csak ahhoz kedvesnek lenned aki igaz barátod!!!

Ezt soha ne felejtsd el :D

2011. dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!