Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok adni magamból?...

Miért nem tudok adni magamból? Miért nem hagyom, hogy mások megismerjenek?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam mondta ezt nekem a közelmúltban: "Anikó,mi már lassan két éve vagyunk osztálytársak,de szinte semmit sem tudok rólad." Ez nagyon elgondolkodtatott,mivel szembesültem a hiányosságaimmal.


Szinte senkit sem engedek közel magamhoz.Anyukámon és a páromon kívül senki sem ismeri az érzéseimet,senki sem tudja,hogy milyen ember vagyok legbelül.


Valahol azt olvastam,hogy ez egy védekező mechanizmus,hogy mások ne tudjanak hátba támadni.De ez rám nem igaz,mivel nem vagyok bizalmatlan az emberekkel.


Saját magamról,az érzéseimről,a gondolatairól sohasem mesélek.Alapjába véve is ritkán szólalok meg.Az az érzésem,hogy senkit sem érdekel és nem is értenének.

Az emberek nem tudnak rólam semmit,csak amit közvetlenül látnak.


Az igazsághoz az is hozzá tartozik,hogy nagyon szeretek egyedül lenni,egyedül a gondolataimmal.


Azért érzem szükségesnek,hogy ezen változtassak,mert tudom,hogy az elszigetelődés előbb-utóbb megbetegíti az embert,még ha most nem is érzem olyan nyomasztónak.


20/L


2011. dec. 24. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
zárkózott vagy, az nem hiányosság, legfeljebb egy típusa a személyiségnek. az elszigetelődés nem betegíti meg az embert, ha az önbizalmad rendben van (az az érzésed hogy senkit nem érdekel az gyanús) akkor nincs probléma.
2011. dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De állítólag az elszigetelődés megbetegít,és ebben lehet is valami.Ha nem tudja az ember megosztani valakivel az érzéseit és nem kap szeretetet senkitől sem,az eléggé kínzó lehet.
2011. dec. 24. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:
tutira nem. különben már évek óta beteg lennék. :)
2011. dec. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is alapvetően zárkózott vagy, és igen, származnak belőle problémák az élet során. Jó nyitni, jó embereket közel engedni.... és közben megtartani azt a kis privát szférát is, ahol egyedül vagy a gondolataiddal...


Hogy miért félsz? Szerintem nem annyira attól, hogy hátba támadnak, mint inkább attól, hogy ha jobban megismernek, nem tartanak érdekesnek vagy esetleg el sem fogadnak...

Van egy könyv „Miért félek a szeretettől?” – a válasza rá: „Mert attól félek, ha jobban megismersz, már nem fogsz szeretni...”.

A kérdések, amiket feszegetsz, és a mód, ahogyan reflektálsz magadra olyan, hogy bátran merek ajánlani Neked egy önismereti pszichodráma csoportot. Nagyon sokra tartom ezt a dolgot: rengeteget tud segíteni a nyitásban, önmagad megértésében, emberismeretben, empátia fejlődésében, az egész személyiséged érlelődésében, kibontakoztatásában...


Boldog életet kívánok Neked!


:)

2011. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Viszont kívánom Neked is!
2011. dec. 26. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!