Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdhetem le a gátlásai...

Hogyan küzdhetem le a gátlásaimat? Tudnátok e könyvet ajánlani, ami által sikerülhet ki nevelnem magamból a gátlásosságot?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok és úgy érzem ez az egyik legsúlyosabb gondom. Minden téren tapasztalom, hogy a gátlásaim megfékeznek: akár lányokkal kialakított kapcsolatban, akár barátokkal buliban, akár egyetemen szemináriumi előadás tartáskor, akár zenei előadáskor. A legsúlyosabb az első és utolsó esetben. Úgy érzem ennek kiváltója a kevés önbizalom és az a tény hogy gyakran nem hiszem el a dicséreteket amiket kapok. És ez szerintem ördögi kör szerűen működik. Valamint zongorázáskor, ha más vagy mások előtt kell játszanom ennek következtében olykor jobban, máskor kevésbé remeg a kezem és messze nem tudom teljesíteni azt amire tisztán érzem, hogy képes vagyok. A nők és barátok előtt sem sikerül és nem is merek teljesen megnyílni amíg alaposan nem ismerem a személyt. Nagyon igyekszem és lassan mindent megpróbáltam már, de semmi áron nem akarom feladni. Viszont tanácstalan vagyok. Nem várom egyikőtöktől sem hogy pszihológusként vagy barátként tanácsokkal bombázzon, de ha tudtok valami olyan könyvet ajánlani ami segíthet vagy bármit végül is azt szívesen fogadom.

2011. nov. 11. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy az egyben nekem is ugyanez a gondom. Önbizalomhiányos vagyok, annak ellenére, hogy a külsőmmel semmi gond. Nem megy idegen emberekkel a kommunikáció illetve társaságban sem. Csajozás terén is ugyanez a helyzet. Valóban ördögi kör, mert mindenre kihat és nagyon befolyásolja adott szituban a teljesítményt.

21/F

2011. nov. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ebben a cipőben járok, tizenéves koromban még nagyon súlyos volt (kb mint a kezdőkérdésben vázolt eset) és még 20 évesen sem tudtam eléggé felszabadulni. Most 24 vagyok de már egyre könnyebb. Ehhez az kell, hogy tudatosítsuk magunkban, hogy nem lesz semmi baj, nem fognak leszidni stb.

Azt ne várd, hogy csettintésre elmúlik ez a probléma, ehhez hosszú idő (pár év) szükségeltetik.


Irodalom, amit esetleg tudok ajánlani: Brian Tracy - A teljesítmény lélektana. Hangoskönyv formájában az interneten megszerezhető (torrent vagy rapidshare, már nem tudom honnan szedtem). Csak az első 3 részt hallgattam meg a 10-ből (idő hiányában). Erre a könyvre is az jellemző, hogy egyszeri elolvasásra/meghallgatásra nem oldja meg a problémát, azon neked kell elgondolkozni.

2011. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ettől tartok, hogy mennek az évek felettem és nagyon nehezen múlik el. Nálam a kezdeményezés sem megy a lányok felé, emiatt még kapcsolatom se volt.
2011. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan koromban még nekem sem volt, csak álmodoztam róla. Egészen idény nyárig depressziós voltam, a depim hullámokban jött rám. Aztán elmentem egy táborba és jól éreztem magam, felszabadultam. Ott ismertem meg a barátnőmet is, igaz, csak most ősszel jöttünk össze, de onnan az ismertség.

Szerencsére a depresszió elhagyott és a gátlásosságom is csökkent de nagy nyilvánosság elé még mindig nem mernék kiállni. Mint említettem, ehhez évek kellenek mire elmúlik. Meg persze sok-sok pozitív élmény, önnevelés (tudatosítani azt, hogy sikerülni fog, nem lesz semmi baj), és hasonlók.


24F

2011. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem vannak olyan pillanataim, amikor minden rendben, de a nap végére teljesen magamba fordulok, hogy miért vagyok ilyen. Neked addigra sikerült valamelyest leküzdenek, de kitudja, hogy én képes vagyok-e addigra. Így meg leélni az életem...
2011. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, olyan korban mint te én is azt hittem, hogy nem fog változni és így telik el az életem. Azt hittem, már elment a vonat. Nem ment el, most egy ilyen korszak van és ennek is vége lesz egyszer előbb vagy utóbb. Ne várd, hogy gyorsan sikerüljön kimászni és bízzál abban, hogy sikerülni fog, nem fogsz így megöregedni.
2011. nov. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hú! nem számítottam ennyi válaszra ilyen rövid idő alatt :)én úgy vagyok hogy amit nagyon akarok azért teszek is hogy minél hamarabb elérhessem vagy megkaphassam , és emiatt bosszant, hogy ez időben nem térül meg az ambíció által. Köszi, hogy rámutattál a tudatosításra és utána fogok nézni a hangos könyvnek is. Ezt mondogatták többen,hogy elmúlik idővel csak persze nem jött, hogy elhiggyem mivel, hogy egyelőre nem tapasztaltam javulást ezen a téren. Azt is mondogatták, hogy minél többet játsszak emberek előtt, arra még nem volt alkalmam de mostanában lesz. És végül is erre készülök most lelkileg. Viszont jelenleg lehetetlennek érzem, hogy gyógyszer nélkül képes legyek játszani. Eleinte persze úgy játszodtam és egyáltalán nem volt ura a játékomnak. Ezzel többet nem kockáztatok legalábbis amíg nem alakul ki egy stabil önbizalom. (egyébként ez a bizonyos gyógyszer nem nyugtató, annyit tesz,hogy feloldja kéz remegésem viszont attól még fejben ugyanúgy izgulok; és nincs mellékhatása)Régebb én azt a trükköt alkalmaztam, hogy bebeszéltem magamnak egy pozitívumot és ezáltal sikerült magabiztosabban viselkednem és egyféleképpen annak is éreztem magam. De ez csak akkor hatott, másnap vagy következő alkalommal meg kellett ismételjem és belefáradtam. Nekem végleges megoldás kellene. Persze tudomásul vettem, hogy csak saját magam érhetem el ezt a változást magamban ...
2011. nov. 12. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!