Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sajnos nagyon lámpalázas...

Sajnos nagyon lámpalázas vagyok! Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Annyira nagyon lámpalázas vagyok hogy egy rövid versmondásnál is (pl pont ma verset mondtunk, rövidet..) elkezd a kezem, lában remegni a hangom is remeg (cikis) és a szívemet féltem, nehogy szívrohamot kapjak ... megmérném egyszer a vérnyomásom. Tényleg nagyon durva. Főleg az elmúlt ünnepekben is verset mondtam.A Karácsonyi ünnepségen azhittem hogy lefordulok a színpadról pedig egy igazán könnyű verset mondtam, de nemtudok mit tenni. Egyszer minden jelentkezik: gyors, erős szívdobogás, kéz- lábremegés, végül a hangom is remeg. A verseknél talán túlélem de a felelések,dolgozatok.. akkor is mindig! Ez igy rengeteg jegy és ha nem izgulnék sokszor egyel jobb jegy lenne.

külön: A FELVÉTELI IDŐSZAK. 8. osztályos vagyok, lány. Nem tudom hogy mit csináljak mert ott ha elkezdem írni tuti hogy nem menne.A nyugtatók, gyógyszerek: nagyon félek hogy a teák nem hatnak mert csak erre az egy alkalomra kéne valami, de azt se akarom hogy elkábuljak ha gyógyszert veszek be vagy túlkeveset, ilyenek.

Szóval mi lenne jó egy ilyen esetre.? köszi a válaszokat.

Ha van kedved még olvasni erről.Nagyon nehéz időszak ez nekem. 5. osztályig kitűnő voltam. Aztán csak két-három 4 év végén (a többi 5), 7.-be szinte mind 4. most próbálok jópár 5-t is begyüjteni a reálból is. Mindig romlottam de igazán most vettem észre hogy tanulnom kellett volna. Talán ha jól megírom a felvételit akkor felvesznek egy jó suliba. De a lámpalázam mindig tesz arról, hogy ne úgy legyen ahogy én akarom. Amúgy nemrég elkezdtem agykontrollozni is. Néha szoktam a Silva (vagy Sylva?) féle módszert hallgatni, vagy visszaszámolok. Remélem jutok valamire. : ) (bocsi ha kicsit furán, értelmetlenül fogalmaztam)



2012. jan. 5. 19:05
 1/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Hangosan tanulj odahaza is, hogy halljad, és szokjad a saját hangodat. De ne sutyorogjál, hanem értelmesen és alaposan tanuljál. És mond is fel a leckét magadnak, ha nincs más. De a szülők, és a testvérek is megteszik. Ezt is szokni kell. Először nehezen megy másodjára már könnyebb lesz.

2012. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, és hogy rendes vagy. Kipróbálom. :) A felvételihez van ötleted?
2012. jan. 5. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen van, mivel főiskolát végeztem, így párszor felvételiztem is. És bevallom, tanultam, mint a güzü. Puskát gyártottam. Vagyis leírtam minden kérdésre a választ, röviden tömören. Nem kimásoltam, hanem magam fogalmaztam. A mi koleszszobánkba mindegyikünk ezt csinálta. Meg is beszéltük a kérdéseket. A felvételik általánosabbak, mint a vizsgák. Pl.: beszéljen a szögföggvénykről. Ez ugye más mint mennyi sin.alfa akármennyi. A felvételin beszélni kell. Ezt gyakorold. Meg a beszélgetés elkezdését. Ez nagyon fontos. Ha nincs ötleted, akkor kezd így: " A feladatom az alábbi: szavaljam el, Petőfi Sándor, a Farkasok ( bármi versét")

Mondogasd el ezt párszor, hogy belédrögződjön. Beszélj hangosan, és érthetően. Gyakorold otthon, tükör előtt. Ha van kérdésed, írj.

2012. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: bővített mondatokat használj! Ne csak egyszerú igen, nem, stb. Szólítsd meg, akivel beszélsz. Pl: Tisztelt tanítónéni! ( Tanár úr, vagy ami épp kell) A feladatom stb. Mindíg legyen személyes dolog is a feleletedbe. A gyakorláshoz a tesódat, a szüleidet is így szólítsd meg: Anyuci, légyszives. Aztán majd rászoksz, és úgy kell kilőni...
2012. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!