Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szokjak le a faebookról?

Hogyan szokjak le a faebookról?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Szokjál át a WOW-ra! :)

Vagy húzd ki a dugót,vágd el a zsinort,tegyél bazi nagy mágnest a winyóra :)

Hogy tudtál rászokni?Szerintem unalmas ha valaki csak azon a sza ron lóg!Jó én is sokszor feljárok de csak az üzik miatt és kész.

2012. jan. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
állítólag lehet inaktiválni a profilod.
2012. jan. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
mit csinálsz ott hogy ráfüggtél? mert én kb felmegyek, nincs ott semmi és kikapcsolom :D
2012. jan. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nyuwesh ***** válasza:
Ha csak unatkozol és azért lógsz ott, akkor keress magadnak valami más elfoglaltságot. A kérdés alapján viszont nekem az jött le elsőre, hogy valamennyire kényszeresen foglalkozol ezzel a dologgal. Ha így van, "nézz utána" hogy esetleg nem-e pótolsz valamit azzal, hogy olyan sokat vagy ott (emberi kapcsolatokra gondolok elsősorban pl.), és ha leírnád bővebben, hogy tulajdonképpen mi is a problémád, meg a korodat is, meg egy-két dolgot magadról akkor (szerintem) jobban tudnának segíteni a válaszolók. Persze csakis abban az esetben, ha egyáltalán komoly volt a kérdésed.
2012. jan. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem, nem unatkozom, lenne mit csinlnom:) de egyszerűen nem bírom ki, hogy ne kapcsoljam be a gépet és ha már be van, akkor "szaladgálok" össze-vissza a neten, és már látom, hogy egy órája fent vagyok:) Valahogy csak le szokhatok nem?:D
2012. jan. 6. 16:43
 6/7 Nyuwesh ***** válasza:

Hát elsőként ez jutott az eszembe: cseréld fel a kettőt időrendben. Először intézd el a dolgaidat, és utána már nem lesz gond számodra, ha elvagy valamivel, mivel nem lesz ott a "háttérben" a kellemetlen gondolat, vagy bűntudat, hogy neked most valami mást és máshol kéne csinálnod. És ezután nyugodtan csinálhatsz akármit, hiszen..


2.: Nem hinném, hogy "le kéne szoknod" a facebook-ról. Milliónyi ember tudja használni minden gond nélkül. És megvan a maga haszna. Mindennel kapcsolatban van egy "egészséges" határ, amit ha nem lépsz túl, kb. semmi gondod nem lesz belőle. Lásd pl.: alkohol. Szóval a második "tippem"..: mindent csak mértékkel. A teljes megvonás nem mindig okos dolog. Lehet bármit csinálni, internetezni, és így tovább.., csak nem kell túlzásokba esni. Ezt pedig csak egyféleképpen tudod menedzselni: önkontroll. Általában tanácsos az "irányítást" a saját kezedben tartani önmagaddal kapcsolatban, hiszen ha rajtad kívül álló tényezők cibálnak össze-vissza az Életben, akkor abból sok jó dolog nem fog kisülni. Hogy lehet ezt elérni? Hát mint akármi más esetében: gyakorlással.


3.: Az ön-kontrollhoz viszont magabiztosság is szükségeltetik. Ez egy picit paradox "szitu", mert ha nem bízol magadban, nem fogod a saját kezedbe venni/adni az irányítást, ha viszont nem irányítasz, mi alapján bízol meg magadban? Haha :), trükkös. Tehát általad jól "látható" és tisztán "kivehető" dolgokra kell rátalálj magadban és azokat szem előtt kell tartani, foglalkozni ezzel, stb. És jó sokszor, ahogy én észrevettem sokakon (és persze magamon is) ezeknek a biztos pontoknak, belső "bázis"-oknak a hiánya miatt keresnek sokan "odakint" támaszt (ez cseppet sem azt jelenti, hogy nem szabad másokra bízni magunkat egyáltalán, de ebben is, mint minden másban.., egy optimális "balansz"-ot kell tartani). Mert valamire támaszkodni kell, és ha nincs elég "bent" akkor kezdődnek a "gondok". "Öntudatlan" és a kontrollod alól "kibújó" ragaszkodások ehhez meg ahhoz, és így tovább. Függőségek. Satöbbi, satöbbi.


Személy szerint én a "véletlenek nincsenek"-et vallók "pártjába" tartozom. És a véletleneket csak puszta tapasztalat és információ-hiányként látom. Azoknak is van okuk, csak mivel nem ismertek az azt a dolgot megfigyelő illető számára, és aki olyan "alkat", az elkönyvelheti véletlennek az esetet. Mindennek van oka, és minden kérdésre van válasz. Ha megkeresed, vagy valaki más megtalálja számodra, akkor meglesz. Ha nem keresed, nem tudja senki más sem, vagy feladod útközben a keresést akkor meg nem lesz meg.


4.: Még egy tipp. Először magadat kérdezd, és csak azután másokat. Egyrészt azért, mert senki nem ismer téged annyira, mint te magad. Aztán.. nem vagyunk egyformák, ami igaz rám nézve, nem biztos, hogy igaz rád nézve. Más helyzetben vagyunk (bár lépten-nyomon ugyanazon vagy hasonló helyzetekbe "pottyanunk" bele mindannyian), más dolgokkal körülvéve, máshogyan látjuk a dolgokat, és így tovább. Mindenkivel történt, ami idáig történt, és csak limitált tapasztalataink vannak a világról. Lehet, hogy ami valaki másnak jó megoldás, az számodra rossz, vagy semmit nem segít rajtad. Nem ragozom tovább. Először magadat kérdezd. Már csak azért is mert a személyesen felkutatott és "elnyert" válaszok sokkalta biztosabb "pontok", mint a mások által adott tanácsok. Mivel ha megkeresed és megtalálod valamire a választ, a tiéd lesz minden egyéb "környező" információ és tapasztalat is, amit az "oda-utad" alatt megszereztél. Biztos(abb) pontok ezek, mint ha valaki mondja, te meg elhiszed. Még ha nem is téved az illető és a számodra helyes választ adja, akkor is csak puszta információ lesz számodra, tapasztalatok nélkül.


Csak okosan-ügyesen.


Remélem tudtam segíteni.


Szia.

2012. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem is vagyok rajta.
2012. jan. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!