Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy szokjak le a cigiről?

Hogy szokjak le a cigiről?

Figyelt kérdés
4 éve dohányzom, napi 1-1,5 doboz simán elmegy, kivagyok nélküle, ráadásul nem csak a függőség, de szeretek is cigizni, viszont megcsömörlött az anyagi helyzetem, és egyszerűen nincs rá pénzem többé. Muszáj leszoknom, mert a semmiből úgysem fogom tudni megvenni, de mégis hogyan? :S Ráadásul a környezetemben mindenki dohányzik...
2011. dec. 7. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Növeszd meg a körmeidet, hogy amikor majd a falat kaparod ne kopjanak olyan gyorsan. Kitartás!
2011. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én megundorodtam magamtól, amikor egyszer láttam magam egy ablaküvegben visszatükröződni cigivel a kezemben. Talán neked is az kell, hogy észrevedd, hogy egy nagyon visszataszító pótcselekvés. Ha látnád a keresztapámat, szerintem úgy eldobnád, hogy soha többé nem vennéd a kezedbe. Tiszta idegbeteg, olyankor mindig cigi után nyúl, remegő kézzel, vérben úszó szemekkel szipákolja azt a koporsószeget.


Vagy lehet, hogy téged pont az motivál, ha minden nap félreteszed egy kis perselybe a doboz cigi árát, és egy hónap elteltével büszke leszel magadra, amikor megszámolod.

2011. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elösször is a leszokáshoz nem kell semmi amivel pótolod a nikotint.Ezt úgy értem hogy se nicorette tapasz vagy rágo vagy elektromos cigi!

Én pontosan 2 éve tettem le,elösször nekem sem volt rá pénzem,jól emlékszem az utolsó két nap már a dekkekből összecsavart cigiket szívtam ami elég kemény volt és rendesen szétcseszte a torkomat!

Én is úgy szoktam le hogy körülöttem mindenki dohányzik,ehez idővel hozzzá lehet szokni.Nálam gáz volt a helyzet mert a melóhelyen sokan kértek tőlem,nos azok nem akarták hogy leszokjak és direkt csesztettek és amikor tehették a pofámba fújták a füstöt ha arra jártam véletlenül.

A lényeg:Minden pótló dolog nélkül az első 2 hét gyerekjáték,utána nálam volt egy holtpont amikor agresszívabb voltam ,de ezeken túl kell lendülni és ha már egy hetet kibírsz cigi nélkül akkor többre is képes vagy és mikor jönnek a holtpontok akkor is jusson eszedbe hogy eddig kibírtad.Nem tagadom nem a legkönnyebb dolog ,nálam egy évig tartott az hogy kb akármikor rágyújtanék utána teljesen természetes az hogy nem cigizek és másik melóhelyen füstöltek is mellettem és már az égvilágon nem, zavar ha csak nem telibe az arcomba fújják.

Nekem nem tagadom sokat segített az amikor leszoktam kb 3 hónapig még volt egy normálatlan normális kapcsolatom,de annak sajna súlyos vége lett.Az egészet úgy vészeltem át hogy itthonra is kerestem magamnak hobbyt,csinálni valót( [link] ,elkezdtem kondizni is mellette(azt azóta abbahagytam) ,a melóhelyen is sokszor csináltam azt hogy szünetekben is nem a többiekkel tartottam hanem vagy dolgoztam vagy elfoglaltam magam mással.Az agresszivitásom meg sportban vezettem le de vannak más módszerek amik nálam érdekes mód de bevállik(csi kung golyók).Nemtagadom hogy fölszedtem egy pár kilót leszokás óta ,de legalább van mit átdolgozni izommá! :)És írok pár kedvező hatást ami amiatt volt hogy a cigit letettem:A sportokat tényleg jobban lehet bírni, az ágyban is nőtt a teljesítményem,a szobámban jóval nagyobb higénia uralkodik :)És a hó végén mindig marad 1-2 ezer ft-od ha nem cigire költöd(az a pénz ígyis úgyis másra is ugyanúgy elmegy)Ja igen és még valamit elfelejtettem írni hogy a leszokásom elején rászoktam a ropira :)

Remélem valamennyit tudtam segíteni!

Üdv!

Sok sikert a leszokáshoz!

2012. jan. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még valamit elfelejtettem:

Ha már nem cigizel akkor a betegségek is sokkal hamarabb átvészeled pl mint az infulenza meg társaik.És a köhögés is megszűnik .

Még egyszer sok sikert!

Üdv!

2012. jan. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!