Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet legyőzni az...

Hogyan lehet legyőzni az "emberektől" való félelmet?

Figyelt kérdés

Nem is pontosan az emberektől félek, inkább attól, hogy interakcióba lépjek velük. Nagyon nem szeretek társaságban lenni, sokat lógtam is a suliból emiatt, de nem tudom, mit tehetnék ellene. Vagy ez így oké?

16/l


2012. jan. 6. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem oké.
2012. jan. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
legyőzni csak úgy lehet, ha megerőlteted magad8tudom,hogy nehéz) és közéjük mész. Egy idő után valószínűleg meg fogod szokni a helyzetet és már nem lesz ilyen rossz.
2012. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Nos kezdjük hátulról inkább. Ez így oké- e ? Ahoz, hogy áthatóbban lásd át ennek a kérdésnek a válaszát, vezessük végig mi vár rád amennyiben nem változtatsz a jelenlegi állapotodon: lemaradsz a tanulásról, nem fejleszted az agyad, így nemcsak az érettségin fog meggyűlni a bajod, hane m az után is. Az egyetemen való tanulás rendkívül nehéz lesz, sőt valószínűleg lehetetlen is. Egy olyan ember aki hanyag módon kezelte a tornázást, annak mekkora esélye van egy olimpián ?

Párhuzamosan a tanulást illető elmaradással, elhanyagolod a szociális életed is. Nem ismerkedsz, ezért nem építesz fel barátságokat, ebből kifolyólag nincs kivel bulizni, nincs kivel szórakozni, nincs kivel kommunikálni a te szintednek megfelelően. Mindezeknek a hatása már kamaszkorban/ fiatal felnőttkorban érezhetőek lehetnek, ugyanis könnyen kialakulhat a depresszió, a személyiségi zavarok, az általános mentális közérzet jelentős romlása, stb.

És akkor végigvezetve e két szálat ( tanulás + szociális élet elhanyagolása ), eljutunk egy olyan távolbeli jövőképhez, amely egy munkahellyel való küszködést és emberi kapcsolatok hiányát szenvedő képhez vezet minket. A TE lehetséges jövőbeli képed. Ha durvább akarok lenni akkor azt mondom, hogy képzeletbeli távcsövünkben azt látjuk, amint 33 évesen valamelyik kisboltban munkálkodsz délig, majd délután hazamenve egy üres és szűkös lakásba, azon kapod magad, hogy család és barátok hiányában az egyetlen szórakozásod a TV, illetve az esti vacsorázás.

Akkor megkérdezném most tőled: szerinted ez oké ? Mert a te kérdésed, ha továbbgondoljuk azt, akkor pont ezt a jövőképet tükrözi, amit én leírtam. Véleményed szerint mennyire volna ez neked oké ? Milyen mértékben kívánod saját magadnak ezt a jövőt ? És ez a jövő jelenleg csak képzelet, ámde a cselekedeit és a döntéseid egy olyan keserves élethez vezethetnek téged, amely még rosszabb bármely képzeletednél is.


Nem megijeszteni akarlak, hanem ráébreszteni arra, hogy mit kell tenned és mitől védd magad. Tudod, van egy idézet miszerint " Amikor félsz akkor 'kicsit' jobban teljesítesz, mint általában "- Ennek az a lényege, hogy bármi gondod is lenne, bármennyire is félnél jelen esetben attól, hogy emberekkel interakcióba lépjél, mindig gondolj arra, hogy oké, most félsz kapcsolatba lépni velük...attól azonban nem félsz, hogy ez hova fog vezetni ? És azt, hogy ez hova fog vezetni, azt fenn megírtam. Attól félj inkább. Mert félelmet félelemmel- ez az egyetlen megoldás sokszor. Félj attól, hogy saját kezeddel rontod el a jövődet, ha nem lépsz kapcsolatba az emberekkel- és ez a félelem lefogja győzni azt a félelmet amelyet az emberek iránt érzel. Onnan pedig már tudod a dolgod.

2012. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is 16 vagyok és néha félek az emberektől :/ vannak barátaid? mert írhatsz nekem és akár lehetnénk barátok :)
2012. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Nekem is sokáig volt ilyen problémám.:/ Tudom,hogy nagyon rossz, én is lógtam emiatt a suliból. Na, utána még rosszabb volt. Úgyhogy én mindenképp azt javaslom, hogy lógni semmiképpen se lógj! Inkább próbálj meg elmenni iskolába, mert akkor legalább a jegyeidet nem rontod majd le és nem lesznek rossz véleménnyel Rólad.( Persze az se normális szerintem, mert nem tudhatják, hogy valójában mi a baj.:/ )

Szerintem a barátaiddal megbeszélheted ezt a problémát, ők biztos megértik, és talán tudnak segíteni. Próbálj meg olyan társaságban lenni a suliban, akikkel jól érzed magad, ahol a barátaid vannak.:) Vagy legalább is próbálj meg barátkozni azokkal a diákokkal, akik szimpatikusak. Ha pedig a sulidban nincs olyan, akkor a neten ( bár az veszélyes is lehet!).

És szerintem is az a legjobb megoldás ez ellen, ha belevágsz. Tudom ,hogy nehéz - főleg eleinte -, de később hidd el ,hogy jobb lesz. Próbálj meg először a suliban az osztálytársaid között. Menj oda hozzájuk, először csak pár osztálytársaddal beszélgess, aztán egyre többel és többel. Később menj el velük ide-oda, próbálj meg feloldódni. Tényleg tudom, hogy nehéz, de ha lépésről lépésre csinálod, akkor lépésről lépésre egyre jobb és jobb is lesz! :)

2012. jún. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én tanácsom az, hogy gondold azt, hogy mások is félnek. És ez így is van. Mutasd meg, hogy tőled nincs okuk félni, hiszen te kedves, okos, segítőkész vagy, akihez bátran fordulhatnak.

Keresd olyan emberek társaságát, akik és akiknek a viselkedése számodra megnyugtató, kisugárzásuk harmonikus és akik várhatóan nem fogják a közeledésedet visszautasítani.

Hallgass a megérzésedre, ne a hangadót társaságát keresd, kivéve, ha némelyikhez valami erősen vonz.

Ha idősebb leszel, akkor majd változik a helyzet, de a társaság hangszórója biztosan nem leszel, azt ne is erőltesd.

2012. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!