Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ennyire mániás?

Miért vagyok ennyire mániás?

Figyelt kérdés

Nagy gondom van. Mániás vagyok. Mindig rákattanok egy dologra és azzal hónapokig foglalkozom. Ez mindig egy személy, legtöbbször focista de voltak már énekesek és színészek is. Ezzel még nem is lenne baj, csak az, hogy őket ilyenkor gyűlölöm, meg tudnám őket ölni, élvezem ha szenvednek, de ez sem az az igazi gyűlölet, nem tom így elmondani, mániás gyűlölésnek hívom. Nem tudom megmagyarázni ezt az érzést. Van hogy annyira elkezd idegesít h ránézni se bírok. Valamikor meg tökre elvagyok vele. Hogyha rá kell néznem arra a bizonyos személyre, akkor az nehezen megy, fel kell készülnöm előtte, hogy ránézzek, és az is nehezen megy, teljesen zavarban vagyok ha nézem akkor is ha egyedül vagyok. Sok embernek az agyára megyek ezekkel a mániákkal, legtöbbször róluk tudok beszélni és nevetek rajta. Közben röhejnek tartom az illetőt és történeteket írok amiben ő a főszereplő, és olyanokat írok bele amiben szenved. Miért van ez? Gyerekkorom óta tart ez, most 20 vagyok, azt hittem kinövöm, de nem így lett, de már nem olyan szinten csinálom mint régen, már komolyabb dolgokat találok ki róluk, vagyis nem találok ki annyi marhaságot mint azelőtt. És ezt annyira élvezem, csak az a baj h sokan nem értik meg. E miatt sok összetűzésem volt a suliban is, hetedikben pszichológushoz is elvittek, gyógyszereket íratott fel, azt akarták h valami szanatóriumba menjek, de a szüleim nem vittek el és nem adtak gyógyszert. Hála istennek. Nem tudom mi van velem, nem tudom honnan ez a sok mánia. Jelenleg Luca Antonini a mániám, aki a Milanban játszik. És igazából az sem mondható el h gyűlölöm, kívülállók azt gondolják h rajongok értük pedig ez nem így van. Átlagosan fél és 1 év után szoktam leváltani a mániát, az mindig magától jön, elkezd olyankor alakulni, ezt nem tudom befolyásolni h ki legyen és azt sem h most abba hagyom, az magától jön. Igaz h hülyén hangzik, de így van. Most már vannak időszakok amikor nincs mániám, régen ilyen sem volt. Nem tudom mi van velem, csak én vagyok ilyen mániás? Ilyennel még nem találkoztam.

Ezért barátaim se nagyon vannak, e miatt. Lehet

tönkrement az életem a mánia miatt. Teljesen egyedül

vagyok. Igazából nem utálom az illetőt, nem tudom mi ez az

érzés nagyon furcsa.


2012. jan. 8. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem nem volt, dilibogyót tényleg ne szedj, de egy pszichomókus nem ártana. Ezek a személyek valamit pótolhatnak benned?
2012. jan. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem, ezek a személyek teljesen függetlenek tőlem, nem tudom honnan kerülnek elő, de előjönnek
2012. jan. 8. 22:50
 3/10 anonim ***** válasza:
A problémák a következőek: húsz éves vagy már; abból amit írtál nem jön le, hogy elszánt lennél a változásra; ezenkívül rendkívüli zavar van a te képzeletedben, szerintem azt se tudod eldönteni, hogy most te megakarsz-e változni vagy sem, pedig az, hogy feltetted ezt a kérdést, azt igazolja, hogy valamilyen szinted te is érzed, hogy jelenleg nem mondható normálisnak az, amit csinálsz.
2012. jan. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
úgy vagyok vele h nem akarok változtatni mert ezek nélkül nem tudnék meglenni, csak nem értem miért van ez? amúgy tisztában vagyok az érzésekkel csak ezeket leírni nem lehet hogyan érzek irántuk.
2012. jan. 8. 22:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Jah, oké.


Nos akkor, hogy miért van ez: számos oka lehet és valójában gyakoribb rendellenesség, mint gondolnád. Főbb okai lehetnek: genetikai hajlamok, tevékenységhiány, depresszió/ egyéb pszichés zavarok következménye, traumás gyermekkor, szülők/ nevelők helytelen magatartása. Valójában ezek közül a leggyakoribb a 3., ugyanis általában az ilyen mániákat megelőzi egy másik pszichés zavar ( amelynek tudatában lehetsz vagy nem )

2012. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igazából ez úgy 10-11 éves koromban jöhetett elő. Akkor volt egy együttes meg egy mesefigura és fogalmam sincs mi lehet az oka, de már így élem le az életemet. Csak néha felmerül bennem az a kérdés h miért pont ő? Mostanában csak valós személyekkel foglalkozom.
2012. jan. 8. 23:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán lényeges, hogy milyen korban kezdődött el, ha mániáról beszélünk...Valamikor bármely valami elkell kezdődjön, nem ?
2012. jan. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen, csak ezek megfejthetetlenek számomra. meg ezek az érzések vele kapcsolatban.
2012. jan. 8. 23:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Előszokott gyakran fordulni, hogy a kiszemelt személyt előszőr gyűlölöd aztán pozitívan kattansz rá, illetve fordítva ?
2012. jan. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, de ez mindig ingadozik
2012. jan. 9. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!